Lensi sol önden gösteren bir ürün görüntüsü
G lens logosu ile birlikte lensi sol yandan gösteren bir ürün görüntüsü
Lensi sol yandan gösteren bir ürün görüntüsü
Lensi üstten gösteren bir ürün görüntüsü
Lensi sağ yandan gösteren bir ürün görüntüsü
Parasoleyi ile birlikte lensi sol yandan gösteren bir ürün görüntüsü
Desatüre α7C II’ye takılmış lensi gösteren ürün görüntüsü
Desatüre bir mikrofon bağlı desatüre FX3’e takılmış lensi gösteren ürün görüntüsü
Günlük sanat eserleri için mükemmel standart zum

Gelişmiş lens teknolojisi tam gövde performansı sağladığından, bu kompakt Full Frame F2.8 standart zum lens, α serisi gövdeler için mükemmel bir eşleşmedir. 24-50 mm günlük kullanım için ideal bi seridir. Olağanüstü G LensTM çözünürlüğü ve bokeh tüm netleme uzaklıklarında kullanılır ve hassas AF, hızlı ve keskin netleme sağlar. Her yerde fotoğraf ve video çekmek için harikadır.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

FE 24-50 mm F2.8 G’yi keşfedin

Videoyu izleyin

FE 24-50 mm F2.8 G Fotoğraf Galerisi
Fırça ve mavi boya kullanarak beyaz bir kavanoza desen yapan bir zanaatkârı gösteren örnek görüntü. Fırça netlenirken kavanozun ön planı ve arka plan bulanıktır
Tüm netleme uzaklıklarında keskin ve detaylı

Dört asferik parça ve iki ED (Ekstra Düşük Dağıtma) parçası, 24-50 mm zum aralığında yüksek çözünürlük sunar. F2.8 ve 11 yapraklı dairesel diyafram açıklığı ünitesi muhteşem G Lens bokeh efekti yaratırken net görüntü için parlama, gölgelenme ve renk akması bastırılır. Muhteşem yakın çekimler için geniş uçta 0,19 m (0,63 ft) (AF)/0,18 m (0,59 ft) (MF) minimum netleme mesafesiyle maksimum büyütme 0,3 (AF)/0,33 (MF) kattır.

FE 24-50 mm F2.8 G’de kullanılan aktüatörü gösteren bir şema
Yüksek performanslı gövdelerde en iyi sonucu veren AF

Özel olarak optimize edilmiş iki doğrusal motor ve bir hassas kontrol sistemi, herhangi nesneye muhteşem hız ve doğrulukla netleme yapar. Takip performansı da harikadır ve 120 FPS’ye kadar Sony’nin gelişmiş modeli α9 III gövdesine tamamen uyum sağlayabilir. 4K 120p veya FHD 240p videolar gibi yüksek kare hızlarında bile hassas, sessiz netleme akıcı şekilde saklanır ve korunur.

Kullanıcı tarafından elde tutulan lens silindirinin kompakt lens boyutunu gösteren görüntüsü
Her yere gitmeye hazır kompakt bir F2.8 zum

Olağanüstü görüntüleme performansı sunan optik bir tasarımda dört asferik parça ve geniş bir F2.8 maks. diyafram açıklığı ile bu yenilikçi lens sadece 74,8 mm çapında ve 92,3 mm uzunluğundadır (3 x 3-3/4 inç). Bazı bileşenlerde mühendislik plastiği kullanılması dayanıklılığı artırırken ağırlığı, çevik mobilite ve uzun çekim sürelerinde minimum stres için sadece 440 grama (15,6 ons) düşürür.

FE 24-50 mm F2.8 lens takılı şekilde gimbal üzerinde D.A. FX3’ün kullanım görüntüsü
Mobil zumda videolar için sabit F2.8 harikadır

Kompakt ve hafif bir zumda hassas, sessiz AF ve F2.8 diyafram açıklığı videolar için avantaj olabilir. Minimum ağırlık merkezi değişimi, bu lensi gimbal veya drone montajı için iyi bir seçim yapar. Gövde içi Aktif Mod sabitlemesiyle birlikte yürürken geniş açıda, elde stabil kayıtlar sunabilir. Gövde duraksama telafisi ve meta veri kaydını da destekler.

Nehrin yüzeyine yakın bir yerde FE 24-50 mm F2.8 G ile α7CII’yi tutan bir kullanıcının görüntüsü. Kullanıcı alçak bir noktadan çekim yapar
Kompakt bir lenste kapsamlı kontrol

Netleme, zum ve diyafram açıklığı halkaları kapsamlı kontrol sağlar. Diyafram açıklığı halkasında değiştirilebilen tıklamalı duraklar vardır. Özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi ve AF/MF anahtarı da bulunur. Doğrusal Yanıtlı MF anında, sezgisel manuel netleme kontrolü sağlar. Toza ve neme dayanıklı tasarım, zorlu dış mekan koşullarında güvenilirlik sağlar ve ön parçada flor kaplama bulunur. Filtre çapı 67 mm’dir.

Asferik lens ve ED cam parçaların konumlarını gösteren lens yapılandırma şeması
Lens Yapılandırması

Kusursuz Sony G lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile sanatçının vizyonunu güçlendirebilecek muhteşem arka plan bokeh efekti arasındaki zarif dengeyi vurgular.

[1] Asferik lens [2] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

MTF (modülasyon aktarım işlevi) tabloları
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezinden uzaklık (mm) [3] 24 mm’de/Maks. diyafram açıklığı [4] 24 mm’de/F8 diyafram açıklığı [5] 50 mm’de/Maks. diyafram açıklığı [6] 50 mm’de/F8 diyafram açıklığı

[7] Konumsal frekans [8] 10 satır çifti/mm [9] 30 satır çifti/mm [10] Radyal değer [11] Tanjant değeri

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası / 2. Netleme tutma düğmesi / 3. Zum halkası / 4. Diyafram açıklığı halkası / 5. Netleme modu anahtarı / 6. Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı

FE 24-50 mm F2.8 G uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Yüksek performanslı, kompakt ve hafif bir 24-50 mm standart zum G Lens

  • Gelişmiş bir tasarımdaki 4 asferik parça ve 2 ED cam parça muhteşem çözünürlük sunar

  • F2.8 diyafram açıklığı ve 11 diyafram açıklığı yaprağı ile geliştirilmiş akıcı bokeh ile büyüleyici yakın çekimler

  • Olağanüstü hız, güvenilir takip ve sessiz çalışma için gelişmiş AF kontrolü

  • Bağımsız netleme, zum ve diyafram açıklığı halkaları ile tam yaratıcı kontrol

Minimum Odaklama Mesafesi
0,19(W)-0,30(T) (AF), 0,18(W)-0,29(T) (MF) m (0,63(W)-0,99(T) (AF), 0,59(W)-0,96(T) (MF) ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,30 (AF), 0,33 (MF)
Filtre Çapı (mm)
67
Ağırlık
440 g (15,6 ons)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi