Lensin önden görünümü
Lensin sol taraftan görünümü
Lensin üstten görünümü
Lensin sağ taraftan görünümü
Fotoğraf makinesine takılmış lensin önden görünümü
Fotoğraf makinesine takılmış lensin önden görünümü
Kompakt, üstün yapılı geniş açılı prime lens

Bu geniş açılı prime lens, üstün yapı kalitesi ve sezgisel kullanım sağlayan kompakt bir tasarımla G Lensin yüksek görüntü kalitesini ve güzel bokeh’ini sunar. Her yere kolayca taşınan bu lens, göz alıcı güzellikteki manzaraların geniş açılı çekimleri için idealdir. Can alıcı anları yakalayan hızlı, hassas ve sessiz AF hem fotoğraf hem de video çekimi için idealdir.

Kompakt ve hassas 24mm F2.8 prime lens
FE 24mm F2.8 G Fotoğraf Galerisi
Birbirine uygun taşınabilir prime seti

Bu G Lens prime modelimiz (ayrı olarak satılır), farklı netleme uzaklıkları sağlamasına rağmen aynı dış görünümü, 49 mm filtre çapını, kompakt tasarımı ve düzeni sunar. Üçünü birden taşıyabileceğiniz kadar kompakttırlar, böylece farklı sahne ve nesnelerle muhteşem çekimlere hazır olursunuz ve benzer ağırlık sayesinde gimbal dengesi kolay sağlanır.

Sezgisel, metal tasarım ve net optikler

Lens gövdesinin ve parasoleyin metal (alüminyum) yüzeyi ile işlenmiş netleme uzaklığı ve diyafram açıklığı işaretleri üstün yapı kalitesini vurgular. Ultra kompakt hafif tasarım, G Lensin yüksek görüntü kalitesi, diyafram açıklığı halkası ve Doğrusal Yanıtlı MF, çekimi bir zevk haline getiren sezgisel kullanım sunar.

Dışarıda fotoğraf çeken bir kadının portresi
Sürekli taşıma ve rahat çekim için kompakt ve hafif

Mekanik tasarım, üç asferik lens parçasının etkili yerleşimi sayesinde son teknoloji ürünü optiklerden en iyi şekilde faydalanır, aynasız fotoğraf makinelerine özgü kısa flanş-film mesafesi ise etkileyici kompaktlık ve sadece 162 gr’lık (5,8 oz) bir ağırlık sağlar. Lens, manzara veya anlık çekimler, gimbal ile video çekimi veya geniş görüş açısıyla özçekimler için idealdir. Hem Full Frame hem de APS-C gövdelere uyan kompakt tasarımla mobilite sağlanır.

Bu lensle çekilmiş, her köşede yüksek çözünürlük sunan kütüphane görüntüsü
Son teknoloji ürünü optiklerle köşeden köşeye yüksek görüntü kalitesi

Yüksek çözünürlük sunan ve görüntünün her alanında renk karışmasını bastıran üç asferik parçanın ve bir ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parçanın kullanıldığı, son teknoloji ürünü optiklerle yüksek görüntü kalitesi elde edilir. Asferik parçalar, çeşitli bozulmaları telafi ederek en geniş diyafram açıklığında, düşük alan derinliğiyle dahi, görüntüde köşeden köşeye yüksek çözünürlük performansı sunar. ED cam parça, renk bulanıklığını bastırır ve görüntü çevresinde oluşması muhtemel renk karışmasını etkili bir şekilde azaltır.

Kirpi darı ile başka çiçek buketlerinin yakın çekimi
Güzel ve doğal bokeh

G Lensin güzel ve doğal bokeh’ini elde etmek için, bokeh’i etkileyen sferik bozulmaları hassasiyetle kontrol eden, 7 kanatlı dairesel diyafram açıklığı sağlanmıştır.

Dışarıda bir kadının portresi
Hızlı, hassas ve sessiz AF için çift doğrusal motor

İki doğrusal motor, anlık sokak çekimi gibi koşullarda belirleyici anları yakalamak için gövde performansını en üst düzeye çıkaran üstün takip performansıyla hızlı ve hassas AF sunar. Üstün takip performanslı, hızlı, hassas ve sessiz AF, hem fotoğraf hem video çekiminde idealdir.

Tatlı görüntüsü
Mükemmel yakın çekim performansı

24 cm (0,79 ft) (AF) / 18 cm (0,59 ft) (MF) minimum netleme mesafesi mükemmel yakın çekim performansı sunar. Yakın çekim, nesnenin bulanık arka plana göre ön plana çıkmasını sağlar. 24 mm’lik geniş bir görüş açısıyla bu lens, gimbal veya kol takılarak özçekim için de idealdir.

Lensin toza ve neme dayanıklı yapısını, ayrıca metal dış yüzeyini gösteren birleşik ürün görüntüsü
Kompakt tasarımda yüksek kullanılabilirlik ve güvenilirlik

Lens, kompakt boyutuna rağmen, sezgisel kullanım ve rahat çekim için netleme tutma düğmesi, netleme modu anahtarı, diyafram açıklığı halkası, tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı ve Doğrusal Yanıtlı MF sunar. Lens gövdesinin ve parasoleyin metal (alüminyum) dış yüzeyi, daha fazla kuvvet ve dayanıklılık ile güvenilirliğe katkı sağlar. Tasarım toza ve neme de dayanıklıdır ve zorlu ortamlarda yapılan dış mekan çekimlerinde güvenilirlik sunar.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile sanatçının vizyonunu güçlendirebilecek muhteşem arka plan bokeh’i arasındaki zarif dengeyi vurgular.
[1] Asferik lens [2] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

SEL24F28G’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı çizgiler arasında kontrast derecesiyle ölçülerek, lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebileceğini gösterir.
[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm)
[3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Uzamsal frekans
[6] 10 çizgi çifti / mm [7] 30 çizgi çifti / mm
[8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Film çekiminde kullanılan FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası / 2. Diyafram açıklığı halkası / 3. Netleme tutma düğmesi / 4. Diyafram açıklığı dizini / 5. Netleme modu anahtarı / 6. Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı

FE 24mm F2.8 G uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • G lens geniş açılı prime

  • Sürekli taşıma ve rahat çekim için kompakt ve hafif

  • Son teknoloji ürünü optiklerle köşeden köşeye yüksek görüntü kalitesi

  • Güzel ve doğal bokeh

  • Hızlı, hassas ve sessiz AF için çift doğrusal motor

Minimum Odaklama Mesafesi
0,24 m (AF), 0,18 m (MF) (0,79 ft (AF), 0,59 ft (MF))
Maksimum Büyütme oranı (x)
x 0,13 (AF), x 0,19 (MF)
Filtre Çapı (mm)
49
Ağırlık
162 gr (5,8 oz)

Kutu İçeriği

Parasoley (model): ALC-SH165, Ön lens kapağı: ALC-F49S, Arka lens kapağı: ALC-R1EM

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri