FE 28 mm F2

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SEL28F20

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony E mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
28mm
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
42 mm
Objektif Grupları/Parçaları
8/9
Görüş Açısı (35 mm)
75°
Görüş Açısı (APS-C)
54°
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
2
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
22
Diyafram Açıklığı Kanatları
9
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
0,29 m (AF) / 0,25 m (MF) (0,96 ft (AF) / 0,82 ft (MF))
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,13x (AF) / 0,16x (MF)
Filtre Çapı (mm)
49 mm

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (Çap x Uzunluk)
64 x 60 mm (2-5/8 x 2-3/8 inç)
Ağırlık
200 g (7,1 oz)

Dipnotlar

*
APS-C tipi görüntü sensörleri kullanan değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesiyle "35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)" ve "Görüş Açısı (APS-C)".

Kutu İçeriği

  • Parasoley (ALC-SH112: petal şekil, pimli)
  • Ön lens kapağı
  • Arka lens kapağı
Placeholder

Özellikler

FE 28 mm F2 ürününün fotoğrafı

Prime lens çözünürlüğü ve kontrastı

Gelişmiş sabit netleme uzaklığı optik bileşenleri, görüntü alanının tamamında mükemmel netlik için sonsuzdan en yakın netleme mesafesine kadar bozulmayı etkili bir şekilde en aza indirir. Maksimum nesne netliği ve kontrast için arka aydınlatmanın neden olduğu parlama ve gölgelenmeyi en aza indirmek amacıyla tüm lens yüzeyleri birkaç katmanla kaplanır.

FE 28 mm F2 ürününün fotoğrafı

Yumuşak, yaratıcı bokeh efekti

9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı, lensin geniş diyafram açıklığıyla birlikte çalışarak yumuşak, güzel arka plan bokeh efektleri üretir.

FE 28 mm F2 ürününün fotoğrafı

Günlük fotoğrafçılık için küçük ve hafif

Bu full frame lensin kompakt, hafif tasarımı kompakt α7 serisi gövdeler için idealdir. Yalnızca 200 gram ağırlığıyla anlık çekimler ve günlük kullanım için kullanışlı bir seçenektir. Alüminyum alaşımlı dış kısım, lense zarif bir görünüm ve sofistike bir his kazandırır.

FE 28 mm F2 ürününün fotoğrafı

Prime lens performansını keşfedin

Yüksek performanslı prime lensin üstün netliğini ve yaratıcılık potansiyelini keşfetmek isteyen full frame fotoğrafçıları için ideal bir ikinci lens. 3 asferik (biri gelişmiş asferik parça) lens parçası ve 2 ED parça içeren optik tasarım, kompakt lensin olağanüstü optik performansa sahip olmasını sağlar. Parlak F2,0 maksimum diyafram açıklığı, düşük ışıkta çekim yapmayı kolay hale getirir.

FE 28 mm F2 ürününün fotoğrafı

Özel isteğe bağlı dönüştürücüler genişliği artırır

İsteğe bağlı iki özel ön dönüştürücü, optik performansı veya görsel görünümü bozmadan görüş açısını kolayca 21 mm ultra genişliğe ve 16 mm balık gözüne genişletir. Dönüştürücüler ve lensteki sensör sistemi, kolay veri yönetimi için dönüştürücülerden biri takıldığında uygun EXIF verilerinin üretilmesini sağlar.

Hem fotoğraflar hem de videolar için optimize edildi

Lensin içinde bulunan hassas doğrusal aktüatör netleme mekanizmasına akıcı ve sessiz bir şekilde güç verir ve iç netleme lensin netleme sırasında uzamamasını sağlar. Sessiz çalışma ve sağlam tutuş, video çekimi için önemli avantajlardır.

FE 28 mm F2 ürününün fotoğrafı

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik

Toz ve nem girişine dayanıklı olan tasarım, zorlu ortamlarda güvenilirliği artırarak gittiğiniz her yerde güven içinde çekim yapmanıza olanak tanır.