FE 35mm F1.8 ürününün görüntüleri
FE 35mm F1.8 ürününün görüntüleri
FE 35mm F1.8 ürününün görüntüleri
FE 35mm F1.8 ürününün görüntüleri
FE 35mm F1.8 ürününün görüntüleri
FE 35mm F1.8 ürününün görüntüleri
Her tür durum için hızlı, çok yönlü prime

Full Frame fotoğraf makinelerinde maksimum F1.8 diyafram açıklığında dahi üstün görüntü kalitesi sunan bu kompakt ve hafif 35 mm prime lens, masa üzeri ürün fotoğrafçılığından geniş dış mekanlara kadar, çok yönlü bir tercihtir. Hızlı, hassas, sessiz AF çalışması ve güvenilir AF takibi ile, hem video hem de fotoğraf çekimine uygundur.

Hızlı F1.8 diyafram açıklığına sahip hafif 35 mm prime lens

Videoyu izleyin

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

FE 35mm F1.8 Fotoğraf Galerisi
Full Frame kapsamlı, kompakt ve hafif görüntüsü
Full Frame kapsamlı, kompakt ve hafif

Geniş diyafram açıklığına sahip bu lens, yenilikçi optik tasarımıyla sadece 280 gr (9,9 oz) ağırlığında, 65,6 mm çapında ve 73 mm uzunluğundadır. Lens, bu elverişlilik ve mobilitenin yanı sıra üstün görüntü kalitesinin de sayesinde fotoğraf ve video için muhteşem bir seçenektir. Full Frame bir lens olsa da APS-C gövdelerle de iyi denge kurarak portre ve anlık çekimde ideal, 52,5 mm eşdeğeri netleme uzaklığı sunar.

En geniş diyafram açıklığında yüksek köşeden köşeye çözünürlük görüntüsü
En geniş diyafram açıklığında uçtan uca yüksek çözünürlük

Optik bozulmayı bastırmak ve görüntü çevresine kadar yüksek çözünürlük sağlamak için bu lensin gelişmiş tasarımına stratejik olarak bir asferik parça eklenmiştir. Gerektiğinde, doğal görünen vurgulara yardımcı olan, 9 kanatlı dairesel diyafram açıklığı mekanizması ile desteklenen pürüzsüz bokeh de elde edilebilir. 0,22 m (0,73 ft) minimum netleme mesafesi ve 0,24x maksimum büyütmeyle, lens yakın çekimlerde de kullanılabilir.

Çeşitli çekim koşulları için çok yönlü ve güvenilir görüntüsü
Farklı çekim koşulları için çok yönlü ve güvenilir

Elverişli bir konumdaki netleme tutma düğmesi, sadece kolay netleme tutma kontrolü sağlamakla kalmaz, fotoğraf makinesi gövdesinden erişilebilen bir menüden çeşitli diğer işlevlere de atanabilir. Lenste, otomatik ve manuel netleme arasında anında geçiş sağlayan bir netleme modu düğmesi de bulunur. Toza ve neme dayanıklı tasarım, zorlu çekim ortamlarında maksimum güvenilirlik sağlar.

Hem videolar hem de fotoğraflar için sessiz, güvenilir AF takibi görüntüsü
Videolar ve fotoğraflar için sessiz, güvenilir AF takibi

Geniş F1.8 diyafram açıklığında kullanılabilen düşük alan derinliğinde netleme önemlidir. Lensin doğrusal motorlu AF sürücü sisteminin hızlı tepkisi ve yüksek hassasiyeti hızlı, hassas ve sessiz otomatik netleme sunar. Olağanüstü AF performansı, sadece fotoğraflarda değil, hassas kesintisiz netleme kontrolü için "sallanma" uygulanan videolarda da geçerlidir.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

Sony fotoğraf makineleri için etkileyici optik performans, çeşitli uygulamalarda çok yönlülük ve güvenilirlik için hassasiyetle geliştirilmiştir.

[1] Asferik lens

SEL35F18F’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı çizgiler arasında kontrast derecesiyle ölçülerek, lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebileceğini gösterir.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Uzamsal frekans [6] 10 çizgi çifti / mm [7] 30 çizgi çifti / mm [8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası 2. Netleme tutma düğmesi 3. Netleme modu düğmesi

FE 35mm F1.8 uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Bazı fotoğraf makinesi gövdeleri tam işlevsellik için yazılım güncellemesi gerektirebilir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Hızlı F1.8 diyafram açıklığına sahip standart prime lens

  • Videolar ve fotoğraflar için sessiz, güvenilir AF takibi

  • Akıcı bokeh efekti için 9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı

  • Uçtan uca yüksek çözünürlük için asferik parça

  • Toz ve neme dayanıklı tasarım

Minimum Odaklama Mesafesi
0,22 m (0,73 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,24
Filtre Çapı (mm)
55
Ağırlık
280 gr (9,9 oz)

Kutu İçeriği

Parasoley (model): ALC-SH159, Ön lens kapağı: ALC-F55S, Arka lens kapağı: ALC-R1EM

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi