FE 400 mm F2.8 GM OSS ürününün görüntüleri
FE 400 mm F2.8 GM OSS ürününün görüntüleri
FE 400 mm F2.8 GM OSS ürününün görüntüleri
FE 400 mm F2.8 GM OSS ürününün görüntüleri
FE 400 mm F2.8 GM OSS ürününün görüntüleri
FE 400 mm F2.8 GM OSS Ürün Tanıtım Videosu
G Master
G Master Lens hakkında bilgi alın
Yenilikçi G Master F2.8 süper telefoto

Bu geniş diyafram açıklıklı süper telefoto lenste Sony’nin en gelişmiş lens teknolojileri cömertçe kullanılmış ve böylece olağanüstü hıza, sıra dışı G Master çözünürlüğüne ve bokeh’ine ek olarak profesyonel kontrol ve güvenilirlik elde edilmiştir. Üstelik SEL400F28GM, rakipsiz elde çekim özgürlüğü sağlayan, oldukça hafif bir süper telefoto lenstir.

FE 400 mm F2.8 GM OSS Fotoğraf Galerisi
Gövde performansını en üst düzeye çıkaran hız
Gövde performansını en üst düzeye çıkaran hız

Yeni XD (extreme dynamic) Lineer Motorlar klasik tiplerden daha yüksek itme gücüyle mevcut ve gelecek fotoğraf makinesi gövdeleri için hareketli nesne takibini 5 kata kadar iyileştiriyor. Bu yeni motorlardan ikisi ve yeni geliştirilmiş algoritmalar lensin geniş netleme lens grubunu sessizce, eskisinden daha hızlı ve hassas çalıştırıyor. Gelişmiş fotoğraf makinesi gövdelerinin tam hız performansı dinamik spor veya yaban hayatı çekimlerinde kullanılabiliyor.

Çarpıcı G Master çözünürlüğü ve bokeh’i
Çarpıcı G Master çözünürlüğü ve bokeh’i

Son derece yüksek tasarım standartlarıyla görüntünün kenarlarına dek yüksek çözünürlük elde ediliyor. Üç fluorit parçayla renk bulanıklığı en aza indiriliyor. Küresel bozulma mümkün olan en iyi bokeh kalitesi için tasarım ve üretim esnasında dikkatle kontrol ediliyor. 800 mm’de dahi harika çözünürlük ve kontrast sağlayan, isteğe bağlı, yüksek performanslı 1,4x ve 2,0x tele-dönüştürücüler destekleniyor.

Yalnızca 2.895 gram ağırlıkla dünyada sınıfının en hafifi
Sadece 2895 gram (102,2 ons) ile oldukça hafif

Üç fluorit parçalı yenilikçi bir optik tasarımla lens silindirinin ön kısım parçaları yalnızca 2.895 gram (102,2 ons) ağırlık elde edilecek şekilde azaltılıyor. Dayanıklı magnezyum alaşım bileşenler de ağırlığı azaltıyor. Olağanüstü taşınabilirlik ve kullanım kolaylığına ek olarak ideal bir denge ile elde ve monopod üstü çekimde rahat kullanım sağlanıyor.

Toza ve neme dayanıklı tasarımı gösteren resim
Zorlu koşullar için dayanıklılık ve güvenilirlik

Toza ve neme dayanıklı tasarım zorlu koşullarda dış mekan kullanımı için gerekli güvenilirliği sağlıyor. Lens silindiri dışında, tripod ayaklığında ve iç silindir bileşenlerinde kullanılan sağlam magnezyum alaşım toplam ağırlığı en aza indiriyor ve yüksek dayanıklılık sağlıyor. Ön lens parçasında lensin temiz tutulmasına yardımcı, kirler ile parmak izlerini silmeyi kolaylaştıran flor kaplama bulunuyor.

Profesyonel çekim ihtiyaçları için özellikler
Profesyonel çekim ihtiyaçları için özellikler

Tam zamanlı DMF, AF-C modunda çekim yaparken dahi yalnızca netleme halkasının döndürülmesiyle manuel netlemeye imkan tanır. Dahili optik görüntü sabitleme mevcuttur, yeni Mod 3 ayarı kadrajlamayı kolaylaştırırken dinamik sportif etkinlikler için optimum sabitleme sunan gelişmiş bir algoritmaya sahiptir. Dört netleme tutma düğmesi ve Linear Response MF özellikli netleme halkası çok yönlülüğe katkı sağlar.

Lens Yapılandırması
Lens Yapılandırması

G Master serisi lensler, son derece yüksek çözünürlük ve hafifçe çözünen arka plan bokeh’inden oluşan çarpıcı bir harmanla görüntülemeyi ve ifadeyi daha önce ulaşılamayan seviyelere taşıyor

[1] Fluorit lens [2] ED cam 

SEL400F28GM’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı çizgiler arasında kontrast derecesiyle ölçülerek, lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebileceğini gösterir.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Uzamsal frekans [6] 10 çizgi çifti / mm [7] 30 çizgi çifti / mm [8] R: Radyal değerler T: Tanjant değerleri

Film çekiminde kullanılan FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası / 2. İşlev halkası / 3. Tripod kafa bileziği / 4. Netleme tutma düğmesi / 5. Yerleştirmeli filtre tutucu / 6. Askı deliği / 7. Tripod kafa bileziği stoplu seçim anahtarı / 8. Güvenlik yuvası (bir güvenlik kablosu takılabilir) 

Lens Kontrolleri

1. Netleme modu düğmesi / 2. Tam zamanlı DMF düğmesi / 3. Netleme mesafesi sınırlayıcı / 4. İşlev halkası seçme anahtarı / 5. SET düğmesi / 6. Titreme telafisi düğmesi / 7. Titreme telafisi modu düğmesi / 8. BEEP düğmesi

FE 400 mm F2.8 GM OSS uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Bazı fotoğraf makinesi gövdeleri tam işlevsellik için yazılım güncellemesi gerektirebilir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Özel G Master serisi geniş diyafram açıklıklı süper telefoto lens

  • Son derece hızlı, hassas ve sessiz AF için yeni geliştirilmiş XD Lineer Motor

  • Olağanüstü çözünürlük için üç adet fluorit lens

  • Parlama ve gölgelenmeyi ortadan kaldırmak için Sony Nano AR Kaplama

  • Tam zamanlı DMF ve diğer özellikler profesyonel çekim ihtiyaçlarını destekler

Minimum Odaklama Mesafesi
2,7 m (8,86 fit)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,16
Filtre Çapı (mm)
40,5 (yerleştirmeli)
Ağırlık
2895 g (102,2 ons)

Kutu İçeriği

Parasoley (model): ALC-SH155, Ön lens kapağı: Birlikte verilir, Arka lens kapağı: ALC-R1EM, Sert çanta, Lens kayışı, Çanta askısı

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

Ödüller

Ödüller