FE 40MM F2.5 G

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SEL40F25G

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony E mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
40
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
60
Objektif Grupları/Parçaları
9-9
Görüş Açısı (35 mm)
57
Görüş Açısı (APS-C)
39
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
2,5
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
22
Diyafram Açıklığı Kanatları
7
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
0,28 m (AF), 0,25 m (MF) (0,92 ft (AF), 0,82 ft (MF))
Maksimum Büyütme oranı (x)
x 0,2 (AF), x 0,23 (MF)
Filtre Çapı (mm)
49
Görüntü sabitleme (Steadyshot)
- (gövdeye entegre)
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x1.4)
-
Tele dönüştürücü uyumluluğu (x2.0)
-
Paralosey Türü
Kapak tipi

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (Çap x Uzunluk)
68 x 45 mm (2-3/4 x 1-13/16 inç)
Ağırlık
173 gr (6,2 oz)

Kutu İçeriği

  • Parasoley (model): ALC-SH166
  • Ön lens kapağı: ALC-F49S
  • Arka lens kapağı: ALC-R1EM
Placeholder

Özellikler

Renkli bir bitkinin görüntüsü

Kompakt, üstün yapılı standart prime lens

Bu standart prime lens, üstün yapı kalitesi ve sezgisel kullanım sağlayan kompakt bir tasarımla G Lensin yüksek görüntü kalitesini ve güzel bokeh’ini sunar. İstediğiniz zaman istediğiniz yere kolayca taşıyabileceğiniz bu lens, hem anlık portre hem de şehirde anlık manzara çekimi için harikadır. Can alıcı anları yakalayan hızlı, hassas ve sessiz AF hem fotoğraf hem de video çekimi için idealdir.

Neredeyse aynı görünen üç lensi gösteren ürün görüntüsü

Birbirine uygun taşınabilir prime seti

Bu lens, G Lens prime lenslerimizden (ayrı olarak satılır) biridir ve farklı netleme uzaklıkları sunmasına rağmen aynı dış görünümü, 49 mm filtre çapını, kompakt tasarımı ve düzeni sunar. Üçünü birden taşıyabileceğiniz kadar kompakttırlar, böylece farklı sahneler ve nesnelerle muhteşem çekimlere hazır olabilirsiniz ve benzer ağırlık sayesinde gimbal dengesini sağlamak da kolaydır. 

Lensin metal dış yüzeyini gösteren ürün görüntüsü

Sezgisel, metal tasarım ve net optikler

Lens gövdesinin ve parasoleyin metal (alüminyum) yüzeyi ile işlenmiş netleme uzaklığı ve diyafram açıklığı işaretleri üstün yapı kalitesini vurgular. Ultra kompakt hafif tasarım, G Lensin yüksek görüntü kalitesi, diyafram açıklığı halkası ve Doğrusal Yanıtlı MF, çekimi bir zevk haline getiren sezgisel kullanım sunar.

Elinde fotoğraf makinesiyle duran birinin görüntüsü

Sürekli taşıma ve çekim için hafif

Mekanik tasarım, üç asferik lens parçasının etkili yerleşimi sayesinde son teknoloji ürünü optiklerden en iyi şekilde faydalanır, aynasız fotoğraf makinelerine özgü kısa flanş-film mesafesi ise etkileyici kompaktlık ve sadece 173 gr’lık (6,2 oz) bir ağırlık sağlar. Lens, şehirde anlık çekimler yapmak veya gimbal ile video çekmek için idealdir. Hem Full Frame hem de APS-C gövdelere uyan kompakt tasarımla mobilite sağlanır.

Bu lensle çekilmiş renkli sebze ve meyvelerin her köşede yüksek çözünürlüklü görüntüsü

Son teknoloji ürünü optiklerle köşeden köşeye yüksek görüntü kalitesi

Görüntünün her alanında yüksek çözünürlük sunan üç asferik parçanın kullanıldığı, son teknoloji ürünü optiklerle yüksek görüntü kalitesi elde edilir. Asferik parçalar, çeşitli bozulmaları telafi ederek en geniş diyafram açıklığında, düşük alan derinliğiyle dahi, görüntüde köşeden köşeye yüksek çözünürlük performansı sunar.

Asferik Lens hakkında daha fazla bilgi alın

Bir kadın portresi

Güzel ve doğal bokeh

G Lensin güzel ve doğal bokeh’ini elde etmek için, bokeh’i etkileyen sferik bozulmaları hassasiyetle kontrol eden, 7 kanatlı dairesel diyafram açıklığı sağlanmıştır.

Dairesel Diyafram Açıklığı hakkında daha fazla bilgi alın

Eye AF ile çekilen bir portre

Hızlı, hassas ve sessiz AF için çift doğrusal motor

İki doğrusal motor, anlık sokak çekimleri, portrelerdeki ifade değişiklikleri ve benzeri koşullarda belirleyici anları yakalamak için fotoğraf makinesi gövdesi performansını en üst düzeye çıkaran üstün takip performansıyla hızlı ve hassas AF sunar. Üstün takip performanslı, hızlı, hassas ve sessiz AF, fotoğrafların yanı sıra video çekimi için de idealdir.

Doğrusal Motor hakkında daha fazla bilgi alın

Renkli bir bitkinin görüntüsü

Mükemmel yakın çekim performansı

28 cm (0,92 ft) (AF) / 25 cm (0,82 ft) (MF) minimum netleme mesafesi mükemmel yakın çekim performansı sunar. Lens, nesnenin ön plana çıkmasını sağlayan bulanık bir arka planla, çiçeklerin veya etrafta bulduğunuz küçük nesnelerin yakın çekimleri gibi pek çok durumda kullanılabilir.

Parasoleyin üstüne takılmış lens kapağını gösteren ürün görüntüsü

Kapak ve filtre parasoleye de takılabilir

Dişli parasoleyin çapı lensin filtre çapına eşittir (49 mm), böylece daha fazla kolaylık için hem parasoleye hem de lens silindirine aynı kapak ve filtre takılabilir.

Lensin toza ve neme dayanıklı yapısını, ayrıca metal dış yüzeyini gösteren birleşik ürün görüntüsü

Metal yüzey ve toza/neme dayanıklılık

Lens gövdesinin ve parasoleyin metal (alüminyum) dış yüzeyi, daha fazla kuvvet ve dayanıklılık ile güvenilirliğe katkı sağlar. Tasarım ayrıca toza ve neme de dayanıklıdır ve zorlu ortamlarda yapılan dış mekan çekimlerinde güvenilirlik sunar.

Toza ve Neme Dayanıklı Tasarım hakkında daha fazla bilgi alın

Lensteki Netleme Tutma düğmesinin konumunu gösteren ürün görüntüsü

Özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi

Netleme tutma düğmesi fotoğraf makinesi menüsünden özelleştirilebilir ve bu düğmeye kullanıcının tercih ettiği bir işlev atanabilir. Örneğin insan gözlerini otomatik olarak takip eden Eye AF işlevi atanırsa daha istikrarlı bir tutuş için, fotoğraf makinesini tutan sağ elin parmakları sabit kalırken sol baş parmakla Eye AF kullanılabilir.

Netleme Tutma Düğmesi hakkında daha fazla bilgi alın

Ok simgesiyle netleme halkasının kapatılışını gösteren ürün görüntüsü

Doğal, doğrusal manuel netleme yanıtı

Doğrusal Yanıtlı MF, manuel netleme sırasında yapılan küçük netleme halkası ayarlarına doğrudan yanıt verir. Halkanın döndürülmesi, netlemede mekanik kontrol gibi bir değişikliğe dönüştürülür ve fotoğrafçının niyetini doğrudan yansıtarak ince netleme ayarları sağlar.

Doğrusal Yanıtlı MF hakkında daha fazla bilgi alın

Lensteki Tıklama Açma/Kapatma anahtarının konumunu gösteren ürün görüntüsü

Açılıp kapatılabilen diyafram açıklığı halkası tıklamalı durakları

Diyafram açıklığı halkası, profesyonellerin fotoğraf ve video çekiminde istediği, anında kullanımı sağlar. Tıklamalı durak özelliği, fotoğraf çekerken dokunarak geri bildirim almak için açılabilir veya video çekerken, sessiz doğrusal motorlarla birlikte akıcı ve doğal diyafram açıklığı ayarları için tıklama sesini bastırmak amacıyla kapatılabilir. Bu özellik, sahnede video çekimi gibi sessizlik gerektiren durumlarda idealdir.

Tıklamalı İris / Diyafram Açıklığı Anahtarı hakkında daha fazla bilgi alın

Lensteki Netleme Modu anahtarının konumunu gösteren ürün görüntüsü

Kolay manuel/otomatik netleme geçişi

"Netleme modu anahtarı" çekim koşullarına bağlı olarak AF ile MF arasında anında geçiş sağlayarak rahat çekimi destekler.

Çok çeşitli filtreyi kabul eder

Dişli parasoleyin çapı lensin filtre çapına eşittir (49 mm), böylece hem parasoleye hem de lens silindirine aynı kapak ve filtre takılabilir.  Dahili netlemesi sayesinde ön lens parçası dönmez ve manzaralar için dairesel polarize filtreler, videolar için ND filtreler ve benzer aksesuarlar takılmasına imkan tanıyarak kullanıcıya daha fazla yaratıcı kontrol sunar.

Fotoğraf makinesi gövdesine takılıyken ürün görüntüsü

APS-C gövdelerde 60 mm eşdeğeri

Bu lens, APS-C gövdelerde de iyi bir denge sağlayarak geniş açılı 60 mm (35 mm Full Frame eşdeğeri) netleme uzaklığı elde eder; bu uzaklık, şehirdeki anlık çekimlerden portrelere kadar uzanan farklı sahnelerin çekiminde kullanılabilir.

Gimbal’e takılı lensle çekimi gösteren ürün görüntüsü

Rahat video çekimi için dahili netleme

Dahili netleme tasarımı, netleme sırasında lensin toplam uzunluğunu sabit tutar ve gimbal veya kol takıldığında kolay video çekimi sağlar.

Dahili Netleme hakkında daha fazla bilgi alın