Lensin önden görünümü
Lensin sol taraftan görünümü
Lensin üstten görünümü
Lensin sağ taraftan görünümü
Fotoğraf makinesine takılmış lensin önden görünümü
Fotoğraf makinesi gövdesine takılıyken ürün görüntüsü
Kompakt, üstün yapılı standart prime lens

Bu standart prime lens, üstün yapı kalitesi ve sezgisel kullanım sağlayan kompakt bir tasarımla G Lensin yüksek görüntü kalitesini ve güzel bokeh’ini sunar. Gündelik portre çekimi için ideal bir lenstir. Can alıcı anları yakalayan hızlı, hassas ve sessiz AF hem fotoğraf hem de video çekimi için idealdir.

Kompakt ve hassas 50mm F2.5 prime lens
FE 50mm F2.5 G Fotoğraf Galerisi
Birbirine uygun taşınabilir prime seti

Bu G Lens prime modelimiz (ayrı olarak satılır), farklı netleme uzaklıkları sağlamasına rağmen aynı dış görünümü, 49 mm filtre çapını, kompakt tasarımı ve düzeni sunar. Üçünü birden taşıyabileceğiniz kadar kompakttırlar, böylece farklı sahne ve nesnelerle muhteşem çekimlere hazır olursunuz ve benzer ağırlık sayesinde gimbal dengesi kolay sağlanır.

Sezgisel, metal tasarım ve net optikler

Lens gövdesinin ve parasoleyin metal (alüminyum) yüzeyi ile işlenmiş netleme uzaklığı ve diyafram açıklığı işaretleri üstün yapı kalitesini vurgular. Ultra kompakt hafif tasarım, G Lensin yüksek görüntü kalitesi, diyafram açıklığı halkası ve Doğrusal Yanıtlı MF, çekimi bir zevk haline getiren sezgisel kullanım sunar.

Cebinden lens çıkaran birinin görüntüsü
Sürekli taşıma ve rahat çekim için kompakt ve hafif

Mekanik tasarım, iki asferik lens parçasının etkili yerleşimi sayesinde son teknoloji ürünü optiklerden en iyi şekilde faydalanır, aynasız makinelere özgü kısa flanş-film mesafesi ise etkileyici kompaktlık ve sadece 174 gr’lık (6,2 oz) ağırlık sağlar. Lens, dışarıda gündelik portreler çekmek veya anlık çekimler yapmak ya da gimbal ile video çekmek için idealdir. Hem Full Frame hem de APS-C gövdelere uyan kompakt tasarımla mobilite sağlanır.

Yere sıçramış boya
Son teknoloji ürünü optiklerle köşeden köşeye yüksek görüntü kalitesi

Yüksek çözünürlük sunan ve görüntünün her alanında renk karışmasını bastıran iki asferik parçanın ve bir ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parçanın kullanıldığı, son teknoloji ürünü optiklerle yüksek görüntü kalitesi elde edilir. Asferik parçalar, çeşitli bozulmaları telafi ederek en geniş diyafram açıklığında, düşük alan derinliğiyle dahi, görüntüde köşeden köşeye yüksek çözünürlük performansı sunar. ED cam parça, renk bulanıklığını bastırır ve görüntü çevresinde oluşması muhtemel renk karışmasını etkili bir şekilde azaltır.

Bir kadın portresi
Güzel ve doğal bokeh

G Lensin güzel ve doğal bokeh’ini elde etmek için, bokeh’i etkileyen sferik bozulmaları hassasiyetle kontrol eden, 7 kanatlı dairesel diyafram açıklığı sağlanmıştır.

Bisiklet süren bir adamın görüntüsü
Hızlı, hassas ve sessiz AF için çift doğrusal motor

İki doğrusal motor, anlık sokak çekimleri, portrelerdeki ifade değişiklikleri ve benzeri koşullarda belirleyici anları yakalamak için fotoğraf makinesi gövdesi performansını en üst düzeye çıkaran üstün takip performansıyla hızlı ve hassas AF sunar. Üstün takip performanslı, hızlı, hassas ve sessiz AF, fotoğrafların yanı sıra video çekimi için de idealdir.

Yemek görüntüsü
Mükemmel yakın çekim performansı

35 cm (1,15 ft) (AF) / 31 cm (1,02 ft) (MF) minimum netleme mesafesi ve 0,18x (AF) / 0,21x (MF) büyütme sayesinde bu lens, nesneyi ön plana çıkaran bulanık arka planla, masa üstünde nesne fotoğrafçılığı veya çiçeklerin ya da etraftaki küçük nesnelerin yakın çekimleri gibi pek çok durumda kullanılabilir.

Lensin toza ve neme dayanıklı yapısını, ayrıca metal dış yüzeyini gösteren birleşik ürün görüntüsü
Kompakt tasarımda yüksek kullanılabilirlik ve güvenilirlik

Lens, kompakt boyutuna rağmen, sezgisel kullanım ve rahat çekim için netleme tutma düğmesi, netleme modu anahtarı, diyafram açıklığı halkası, tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı ve Doğrusal Yanıtlı MF sunar. Lens gövdesinin ve parasoleyin metal (alüminyum) dış yüzeyi, daha fazla kuvvet ve dayanıklılık ile güvenilirliğe katkı sağlar. Tasarım toza ve neme de dayanıklıdır ve zorlu ortamlarda yapılan dış mekan çekimlerinde güvenilirlik sunar.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile sanatçının vizyonunu güçlendirebilecek muhteşem arka plan bokeh’i arasındaki zarif dengeyi vurgular.
[1] Asferik lens [2] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

SEL50F25G’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı çizgiler arasında kontrast derecesiyle ölçülerek, lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebileceğini gösterir.
[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm)
[3] Maks. diyafram açıklığı [4] F8 diyafram açıklığı [5] Uzamsal frekans
[6] 10 çizgi çifti / mm [7] 30 çizgi çifti / mm
[8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

Film çekiminde kullanılan FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası / 2. Diyafram açıklığı halkası / 3. Netleme tutma düğmesi / 4. Diyafram açıklığı dizini / 5. Netleme modu anahtarı / 6. Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı

FE 50mm F2.5 G uyumluluğu

Bazı fotoğraf makinesi gövdeleri tam işlevsellik için yazılım güncellemesi gerektirebilir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • G lens standart prime

  • Sürekli taşıma ve rahat çekim için kompakt ve hafif

  • Son teknoloji ürünü optiklerle köşeden köşeye yüksek görüntü kalitesi

  • Güzel ve doğal bokeh

  • Hızlı, hassas ve sessiz AF için çift doğrusal motor

Minimum Odaklama Mesafesi
0,35 m (AF), 0,31 m (MF) (1,15 ft (AF), 1,02 ft (MF))
Maksimum Büyütme oranı (x)
x 0,18 (AF), x 0,21 (MF)
Filtre Çapı (mm)
49
Ağırlık
174 gr (6,2 oz)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri