FE 85 mm F1,4 GM

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SEL85F14GM

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony E mount
Biçim
35 mm full frame
Netleme Uzaklığı (mm)
85 mm
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
127,5 mm
Objektif Grupları/Parçaları
8 / 11
Görüş Açısı (35 mm)
29°
Görüş Açısı (APS-C)
19°
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
1,4
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
16
Diyafram Açıklığı Kanatları
11
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
AF 0,85 m, MF 0,8 m
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,12 x
Filtre Çapı (mm)
77 mm

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (Çap x Uzunluk)
89,5 x 107,5 mm
Ağırlık
820 g

Kutu İçeriği

  • Parasoley (ALC-SH142)
  • Ön lens kapağı (ALC-F77S)
  • Arka lens kapağı (ALC-R1EM)
  • Kutu
Placeholder

Özellikler

FE 85 mm F1,4 GM ürününün fotoğrafı

Portre performansında yeni bir boyut

G Master serisine elimizdeki en gelişmiş teknolojiyi uygulayarak Sony G Lensin tanınmış performansını daha da geliştirdik. Mevcut ve gelecekte piyasaya sürülecek yüksek çözünürlüklü fotoğraf makinesi gövdelerinin tüm performans potansiyelinden yararlanabilecek bu olağanüstü portre lensi, geliştirilmiş G Lens bokeh efektiyle yeni çözünürlük seviyelerini bir araya getiriyor.

FE 85 mm F1,4 GM ürününün fotoğrafı

Sıra dışı çözünürlük ve bokeh

F1,4 maksimum diyafram açıklığında bile korunan olağanüstü çözünürlük, nesneye etkileyici bir şekilde boyut katar. Kademeli, güzel bokeh efekti ise arka planı doğal renklere ve vurgulara sahip sanatsal bir fona dönüştürür. Yeni XA parça teknolojisi sayesinde var olan bu benzerine az rastlanır kombinasyon, görsel ifade alanında yeni zirvelere ulaşmayı mümkün kılar.

Daha fazla bilgi alın

FE 85 mm F1,4 GM ürününün fotoğrafı

Renk bozulması olmayan, doğal görüntüler

Renk bozulması, çözünürlüğü ve bokeh kalitesini düşürebilir. Üç ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parça, nefes kesici bokeh efektinin netliğini, doğal görünümünü ve renklerini en üst düzeye çıkarırken eksenel renk bulanıklığını kontrol altında tutarak bu lensin olağanüstü optik performansına önemli bir katkı sağlar.

Daha fazla bilgi alın

FE 85 mm F1,4 GM ürününün fotoğrafı

Üstün 2 sensörlü otomatik netleme hassasiyeti

Normal dönüş sensörüne ek olarak ikinci bir sensör netleme lens grubu konumunu algılar. Bu çift sensör sistemi, gelişmiş fotoğraf makinesi gövdelerinin yüksek çözünürlük potansiyelinden en yüksek verimi almak için gereken olağanüstü yüksek netleme hassasiyeti seviyesine ulaşır. Gereken gücü ve hızı RDSSM (Halka Sürücülü Süper Sonik Dalga Motoru) sürücüsü sağlar.

Daha fazla bilgi alın

FE 85 mm F1,4 GM ürününün fotoğrafı

Güzel bokeh efektleri için 11 yaprak

Sony'nin dairesel diyafram açıklığında genelde en fazla 9 yaprak kullanılır. 11 yapraklı dairesel diyafram açıklığına sahip ilk α lens olan bu model, kusursuz güzellik ve doğal görünen vurgularla bokeh kalitesini yeni seviyelere çıkarıyor.

Daha fazla bilgi alın

FE 85 mm F1,4 GM ürününün fotoğrafı

Olağanüstü netlik ve kontrast

Gelişmiş Nano AR Kaplama teknolojisi netlik, kontrast ve genel görüntü kalitesini dikkat çekici düzeyde artırmak için parlama ve gölgelenmeye neden olabilecek yansımaları etkili biçimde bastıran, hassas ve düzenli nano yapıya sahip bir lens kaplaması sağlar. (1. Nano AR Kaplama / 2.Cam / 3.İletilen ışık)

Daha fazla bilgi alın

FE 85 mm F1,4 GM ürününün fotoğrafı

Parmak uçlarıyla çok yönlü netleme kontrolü

İstediğiniz çekimi yapabilmek için değişen çekim koşullarına hızla ayak uydurabilmeniz gerekir. Kolayca erişilebilen bir konumda bulunan manuel/otomatik netleme modu düğmesi ve netleme tutma düğmesi, çok çeşitli nesne ve ortam için çok yönlü, profesyonel kontrol sağlar.

FE 85 mm F1,4 GM ürününün fotoğrafı

Videolar için sesi kolayca kapatın

Fotoğrafçılar genelde diyafram açıklığı halkasındaki sesli kademelerin sağladığı dokunsal geri bildirimi tercih ederken, video çekenler diyafram açıklığının akıcı ve sessiz çalışmasını ister. Bu lensin diyafram açıklığı halkasındaki sesli kademeler kolayca açılıp kapatılarak fotoğraf veya video çekimine uygun hale getirilebilir.

Daha fazla bilgi alın

FE 85 mm F1,4 GM ürününün fotoğrafı

Parasoleyi kilitleme ve ayırma

Parasoley kilidi mekanizması, lensi taşırken parasoleyin yanlışlıkla çıkmasını önlerken parasoleyi ayırma düğmesi, gerektiğinde parasoleyi söküp değiştirmeyi kolaylaştırır.

FE 85 mm F1,4 GM ürününün fotoğrafı

Zorlu koşullarda yüksek güvenilirlik

Zorlu ortamlarda daha fazla koruma ve güvenilirlik sağlamak amacıyla normal toz ve nem yalıtımı önlemlerine ek olarak lens-gövde arayüzü de yalıtılmıştır. Hafif yağmurlu veya rüzgarlı koşullarda güvenle çekim yapın.

Daha fazla bilgi alın