FE 85mm F1.8 ürününün görüntüleri
FE 85mm F1.8 ürününün görüntüleri
FE 85mm F1.8 ürününün görüntüleri
Portre çekimi için ideal netlik ve bokeh

Portre için tasarlanmış, orta aralıklı telefoto prime lensin netliği ve yumuşak bokehi gibisi yoktur; SEL85F18 burada öne çıkan bir tercihtir. Mobilite için kompakt, hafif tasarım ile üstün görüntü kalitesi sunan yüksek performanslı optik ve geniş F1.8 maksimum diyafram açıklığı özelliklerini taşır. Tam çerçeve ve APS-C fotoğraf makinesi kullanıcıları için ideal bir ikinci lenstir.

Uygun prime lens performansı
Uygun prime lens performansı

Renk bulanıklığı telafisi için ED cam, 9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı ve dikkatle kontrol edilen sferik bozulma, üstün netlik ve yumuşak bokehe katkıda bulunur.

Aktif çekim için mobil ve yönetilebilir
Aktif çekim için mobil ve yönetilebilir

α7 serisine ideal şekilde uyan kompakt, hafif tasarım (371 gr; 13,1 oz.) portreler, etkinlikler vb. için taşınabilirlik ile yüksek görüntü kalitesinden oluşan mükemmel bir harman sunuyor.

Sessiz ve hassas netleme sürücüsü
Sessiz, hassas netleme sürücüsü 

Çift lineer motor sistemi, hem filmler hem de fotoğraflar için ideal olan hassas, sessiz çalışma için dişlilere müdahale etmeden lensin odak mekanizmasını doğrudan yönlendirir.

Kaliteli üretim, çok yönlü özellikler
Kaliteli yapı, çok yönlü özellikler 

Özelleştirilebilir netleme tutma düğmesi, geniş ve duyarlı netleme halkası, toza ve neme dayanıklı tasarım ve diğer geliştirilmiş özellikler, kalite ve çok yönlülüğü ifade ediyor.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması

Sony fotoğraf makineleri için etkileyici optik performans, çeşitli uygulamalarda çok yönlülük ve güvenilirlik için hassasiyetle geliştirilmiştir.

[1] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

SEL85F18’in Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle, lensin ince ayrıntıları sunma başarısını tanımlar.

[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] Konumsal frekans [4] 10 satır çifti / mm [5] 30 satır çifti / mm [6] Maks. diyafram açıklığı [7] F8 diyafram açıklığı [8] Radyal değerler [9] Tanjant değerleri

FE 85mm F1.8 uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Orta aralık telefoto prime

  • Renk bulanıklığı telafisi için ED cam

  • Mükemmel odak dışı efekti için 9 yapraklı dairesel diyafram açıklığı

  • Hassas ve sessiz netleme için doğrusal motor

  • Toz ve neme dayanıklı tasarım

Minimum Odaklama Mesafesi
0,8 m (2,63 fit)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,13
Filtre Çapı (mm)
67
Ağırlık
371 g (13,1 oz.)

Kutu İçeriği

Parasoley (model): ALC-SH150, Ön lens kapağı: ALC-F67S, Arka lens kapağı: ALC-R1EM

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi