FE C 16-35mm T3.1 görüntüsü
FE C 16-35mm T3.1 görüntüsü
FE C 16-35mm T3.1 görüntüsü
FE C 16-35mm T3.1 görüntüsü
FE C 16-35mm T3.1 görüntüsü
Hayal gücünüz kadar geniş

SELC1635G geniş açılı zum lensle vizyonunuzun tamamını aktarın. İncelikli optik tasarım ve sınıfında lider teknoloji, güvenilir Full Frame dijital sinematografi, belgesel ve başka birinci sınıf içerik prodüksiyonları sağlar.

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

İçerik oluşturucular için sınırsız ifade imkanı
Hoş bokeh ile sinematik görüntüler görüntüsü
Hoş bokeh ile sinematik görüntüler

Sony G Lens’ten beklenen olağanüstü köşeden köşeye çözünürlükle muhteşem sinematik görüntüleri tecrübe edin. Genişten telefotoya kadar tutarlı T3.1 (F2.8) geniş diyafram açıklığı, etkileyici arka plan bokeh’i ve derinlik sunar.

Oluşturucular için yüksek tepki kabiliyetiyle manuel kontrol görüntüsü
Oluşturucular için yüksek tepki kabiliyetiyle manuel kontrol

Akıcı, tutarlı hassasiyetle netlemeyi, zumu ve irisi ayarlayın. Ortak odaklı optikler ve hassas kontrol halkaları, VENICE, PXW-FX9 gibi büyük format kameralar ve Alpha aynasız fotoğraf makineleriyle çok yönlü, tekrar edilebilir sinematografi sağlar.

Son derece çok yönlü kontrol görüntüsü
Son derece çok yönlü kontrol

Tanıdık manuel kontrolün yanı sıra sökülebilir servo ünitesi, Sony’nin E mount sistemine özel, en yeni film yapımı araçlarına erişmenizi sağlar. Hızlı, hassas otomatik netleme veya güçlü servo zum, kabin netleme ve iris kontrolünü kullanın; yaratıcılığı ve iş akışı verimliliğini artırmak için doğrudan kamera, uzaktan kumanda ve hatta akıllı telefondan kullanılabilir.

Gelişmiş optik tasarım görüntüsü

Nano AR kaplama olmayan görüntüler (solda) ve nano AR kaplama olan görüntüler (sağda).

Gelişmiş optik tasarım

İki XA (Ekstrem Asferik) lens parçası ve üç asferik parça; bozulmayı, eğriliği ve odak kaymasını en aza indirir. İki ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) cam parça renk bozulmasını bastırırken, optik yüzeylerdeki gelişmiş nano AR (Yansıma Önleyici) kaplama da parlama ve gölgelenmeyi önemli ölçüde azaltır. Sinema filmi uygulamaları için optimize edilen kayar netleme mekanizması, tüm çekim mesafelerinde olağanüstü çözünürlük ve çok düşük bozulma sağlar.

Hassas, yüksek tepki kabiliyetine sahip manuel netleme görüntüsü
Hassas, yüksek tepki kabiliyetine sahip manuel netleme

SELC1635G’de, doğru ve sezgisel görüntü yönetmeni ve kamera operatörü kontrolü için gecikmesiz manuel netleme sunan akıcı ve sessiz Doğrusal Yanıtlı MF sürücüsü bulunur.  Dişli netleme halkası, çoklu çekimde tutarlı netleme çekişleri ve sıfırlamaları için duraklar ve net mesafe ölçeğiyle, uzun yansıtma açılı (140 derece) döndürme sayesinde ince kontrol sağlar. Film yapımcılarına uygun bu sistem, zum halkasını tersine döndürme ve diyafram açıklığının tıklamalı duraklarını kullanma seçeneği sunar, hassas ayar için hissedilebilir geri bildirim sağlar.

Lens yapılandırmasının resmi
Lens Yapılandırması 

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile sanatçının vizyonunu güçlendirebilecek muhteşem arka plan bokeh’i arasındaki zarif dengeyi vurgular.
[1] Ekstrem asferik lens (XA lens) [2] Asferik lens [3] ED cam

SELC1635G’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu 

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında elde edilen kontrast derecesi ölçümüyle, bir lensin ince ayrıntıları ne kadar iyi üretebileceğini tanımlar.[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezinden mesafe (mm) [3] 16 mm / Maks. diyafram açıklığında [4] 16 mm / T9 diyafram açıklığında [5] 35 mm / Maks. diyafram açıklığında [6] 35 mm / T9 diyafram açıklığında [7] Konumsal frekans [8] 10 satır çifti / mm [9] 30 satır çifti / mm [10] Radyal değerler [11] Tanjant değerleri

Lens Kontrolleri
Sol taraftaki lens kontrollerinin görüntüsü

[1] Netleme Halkası [2] Zum Halkası [3] İris Halkası [4] MOTORLU ZUM kolu [5] Sökülebilir servo zum ünitesi [6] Zum hızı anahtarı [7] Netleme tutma düğmesi

Sağ taraftaki lens kontrollerinin görüntüsü

[8] İRİS KİLİTLEME Anahtarı [9] Tıklamalı iris anahtarı [10] Zum anahtarı

FE C 16-35mm T3.1 uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Bazı fotoğraf makinesi gövdeleri tam işlevsellik için yazılım güncellemesi gerektirebilir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Hoş bokeh ile sinematik görüntüler

  • Oluşturucular için yüksek tepki kabiliyetiyle manuel kontrol

  • Son derece çok yönlü kontrol

  • Gelişmiş optik tasarım

  • Hassas, yüksek tepki kabiliyetine sahip manuel netleme

Minimum Odaklama Mesafesi
0,28 m (0,92 fit)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,19
Filtre Çapı (mm)
-
Ağırlık
1390 gr (49,1 oz)

Kutu İçeriği

Ön lens kapağı: ALC-F82S, Arka lens kapağı: ALC-R1EM, Yumuşak çanta, Zum ünitesi soket kapağı, Zum ünitesi yedek vida

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi