Lensin soldan görünümü
Lensin soldan görünümü
Lensin sağdan görünümü
Lensin sağdan görünümü
ILCE-7M4’e takılıyken lensin önden görünümü
ECM-XM1 Mikrofon takılı ILME-FX3 ile lensin önden görünümü
Ultra hafif, çok yönlü, geniş açılı, motorlu zum

Sony’nin engin tecrübesi, size dünyanın en hafif Full Frame F4 geniş açılı, motorlu zum lensini sunar ve günümüzün içerik oluşturucularına incelikli görüntüler, ifade ve kontrol sağlar. Kompakt bir lenste yeni motorlu zum sistemi, küçük ekiplere ve tek başına çekime uygundur. Muhteşem G lensTM ve şaşırtıcı AF performansıyla fotoğraflar için de idealdir.

FE PZ 16-35mm F4 G
FE PZ 16-35mm F4 G Fotoğraf Galerisi
Yüksek kaliteli kadın portresi
Gelişen görüntü kalitesi

Bu kompakt, hafif, Full Frame sabit F4 geniş açılı, motorlu zum lens, üstün G Lens görüntü kalitesi sunar. Bozulma ve bulanıklığı etkili şekilde bastırmak için biri Super ED (Ekstra Düşük Dağıtmalı) parça, biri ED parça olmak üzere iki AA (gelişmiş asferik) parça içerir. Dairesel diyafram açıklığı ve kontrollü sferik bozulma, bokeh kalitesini artırır, 0,24 metre minimum netleme de etkileyici yakın çekim sağlar.

Gösterişli video görüntüleri için tasarlandı

Son derece kompakt olan bu lens, akıcı ve çok yönlü motorlu zum sağlamanın yanı sıra netleme veya zum sırasında oluşabilecek görüş açısı kaymalarını da en aza indirir, böylece sabit, yüksek kaliteli video kaydı kolayca yapılabilir. Ayrıca netleme, zum ve diyafram açıklığı işlemi son derece sessizdir ve video kaydında engel yaratabilecek gürültüyü ve titreşimi büyük ölçüde azaltır.

SELP1635G, ECM-XM1 Mikrofonlu FX3’e bağlıyken çekilen durum görüntüsü
Anında yanıtla akıcı motorlu zum

Bir α lenste ilk kez görülen, dört XD Doğrusal Motorun desteklediği yeni motorlu zum sistemi, manuel zumun anında işlevselliğiyle akıcı kontrol sağlar. Küçük zum halkası dönüşleri dahi hassasiyetle algılanır ve anında zum işlemine dönüştürülür. Sürekli değişebilen zum kolu, çok ağır, sabit hızlı zumların uygulanmasını kolaylaştırır ve fotoğraf makinesi gimbale takılıyken zum uzaktan kontrol edilebilir.

Otomatik netleme sisteminde XD Doğrusal Motorların yapısını gösteren şema
XD Doğrusal Motorlar etkileyici AF sunar

İki XD (ekstrem dinamik) Doğrusal Motor, kompakt lens boyutlarını korurken hızlı, sessiz ve düşük titreşimli otomatik netleme sağlar. Kararlı, güvenilir AF, yüksek kare hızlı videolar çekerken nesneleri akıcı bir şekilde takip edebilir. Uyumlu bir gövdeyle, 30 kare/saniyeye kadar kesintisiz fotoğraf çekiminde doğru netleme korunabilir. Zum yaparken dahi nesneler akıcı bir şekilde takip edilir.

Netleme halkasını, Zum halkasını ve Diyafram açıklığı halkasını gösteren ürün görüntüsü
Üç halka kontrolü: zum, netleme ve diyafram açıklığı

Bu kompakt lensin bağımsız zumu, netleme ve diyafram açıklığı halkaları, esnek ve sezgisel yaratıcı kontrol sunar. Duyarlı zum kontrolü videolarda elzemdir, Doğrusal Yanıtlı MF ile netleme halkası manuel netlemede incelikli kontrollere doğrudan yanıt verir. Diyafram açıklığı halkasındaki tıklamalı anahtarla, akıcı ve sorunsuz diyafram açıklığı ayarı gerektiğinde tıklamalı duraklar kapatılabilir.
[1] Netleme halkası [2] Zum halkası [3] Diyafram açıklığı halkası

Gimbal kullanılarak durum görüntüsü çekiliyor
Özelliklerle dolu ama inanılmayacak kadar hafif

Bu kompakt, geniş açılı zum lensin ağırlığı sadece 353 gr (12,5 oz) olsa da işlevsellikten veya performanstan hiçbir şekilde ödün vermez. Optimum denge ve taşıma için uzunluğu netleme ve zum sırasında sabit kalır, bu nedenle gimbale takılı video çekimi için de idealdir. Etkileyici taşınabilirlik ve toza/neme dayanıklı tasarım sayesinde hemen hemen her nesne veya durumda harika bir tercihtir.

Film çekiminde kullanılan ILME-FX6’nın yakından fotoğrafı
Video çekiminde Sony lenslerin avantajları

Video çekiminde Sony E mount lensleri kullanmanın getirdiği dört eşsiz avantajı öğrenin. Sony lensler ile kameraların kombinasyonu, video oluşturma deneyiminizi geliştirir.

Lens yapısının çizimi
Lens Yapılandırması

Kusursuz Sony G Lens tasarımı, yüksek çözünürlük ile sanatçının vizyonunu güçlendirebilecek muhteşem arka plan bokeh’i arasındaki zarif dengeyi vurgular.
[1] Gelişmiş asferik lens (AA lens) [2] Asferik lens [3] ED (ekstra düşük dağıtmalı) asferik lens [4] Super ED cam [5] ED (ekstra düşük dağıtmalı) cam

SELP1635G’nin Modülasyon Aktarım İşlevi
MTF Tablosu

MTF (Modülasyon Aktarım İşlevi), ince aralıklı satırlar arasında kontrast derecesi ölçümüyle lensin ince ayrıntılar sunma başarısını tanımlar.
[1] Kontrast (%) [2] Lensin optik merkezine mesafe (mm) [3] 16 mm / Maks. diyafram açıklığında [4] 16 mm / F8 diyafram açıklığında [5] 35 mm / Maks. diyafram açıklığında [6] 35 mm / F8 diyafram açıklığında [7] Konumsal frekans [8] 10 satır çifti / mm [9] 30 satır çifti / mm [10] Radyal değer [11] Tanjant değeri

Lens Kontrolleri

1. Netleme halkası / 2. Zum kolu / 3. Diyafram açıklığı halkası / 4. Zum halkası / 5. Netleme tutma düğmesi / 6. Netleme modu anahtarı / 7. Diyafram açıklığı dizini / 8. İris Kilidi / 9. Tıklamalı diyafram açıklığı anahtarı

FE PZ 16-35mm F4 G uyumluluğu

Lens/gövde uyumluluğu ayrıntıları için aşağıdaki bağlantıyı izleyin.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Ultra hafif, çok yönlü, geniş açılı, motorlu zum G lens

  • Biri standart asferik parça, biri ED asferik parça olmak üzere, görüntü alanının tamamında yüksek çözünürlük için iki AA parça

  • Hızlı, sessiz ve düşük titreşimli AF için yüksek itiş gücü sunan iki XD Doğrusal Motor

  • Akıcı kontrol ve anında yanıt sağlayan, dört XD Doğrusal Motor ile desteklenen yeni zum sistemi

  • Üç halka kontrolü (zum, netleme ve diyafram açıklığı) ve diğer özellikler, profesyonel çekimin gereksinimlerini destekler

Minimum Odaklama Mesafesi
0,28-0,24 m (0,92-0,79 ft)
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,23
Filtre Çapı (mm)
72
Ağırlık
353 gr (12,5 oz)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi