E PZ 18-105 MM F4 G OSS

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

SELP18105G

Objektif Özellikleri

Bağlantı
Sony E mount
Biçim
APS-C
Netleme Uzaklığı (mm)
18-105 mm
35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)
27-157,5 mm
Objektif Grupları/Parçaları
12/16
Görüş Açısı (APS-C)
76°-15°
Maksimum Diyafram Açıklığı (F)
4
Minimum Diyafram Açıklığı (F)
22
Diyafram Açıklığı Kanatları
7
Dairesel Diyafram Açıklığı
Var
Minimum Odaklama Mesafesi
0,45 (Geniş) - 0,95 m (Tele) (1,48 (Geniş) - 3,12 ft (Tele))
Maksimum Büyütme oranı (x)
0,11x
Filtre Çapı (mm)
72 mm
Görüntü sabitleme (Steadyshot)
Optical SteadyShot
Zum sistemi
Motorlu zum

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (G x Y x D)
78 x 110 mm (3-1/8 inç x 4-3/8 inç)
Ağırlık
427 g (15,1 oz)

Dipnotlar

*
APS-C tipi görüntü sensörleri kullanan değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesiyle "35 mm eşdeğeri netleme uzaklığı (APS-C)" ve "Görüş Açısı (APS-C)".

Kutu İçeriği

  • Parasoley (ALC-SH128: petal şekil, pimli)
  • Ön lens kapağı
  • Arka lens kapağı
Placeholder

Özellikler

E PZ 18-105 mm F4 G OSS ürününün fotoğrafı

Farklı çekim ihtiyaçları için tek bir lens

Farklı çekimlerde lensleri değiştirmek zorunda olmanız sizi yavaşlatabilir ve görüntü kalitesinde istenmeyen değişikliklere sebep olabilir. İster fotoğraf ister video çekiyor olun, 18-105 mm (full frame eş değeri = 27-157,5 mm) zum aralığı ve bu kusursuz G Lensin kalitesi çekim durumlarının çoğunda görevini eksiksiz bir şekilde yerine getirir. Ayrıca akıcı motorlu zum avantajı da elde edeceksiniz.

E PZ 18-105 mm F4 G OSS ürününün fotoğrafı

Her netleme uzaklığında süper işleme

İki ED (Ekstra Düşük Dağıtma) cam parçasını ve üç asferik parçayı bir araya getiren gelişmiş optik tasarım, zum aralığı boyunca etkileyici G Lensi görüntü kalitesi sunar. Kusursuz netlik ve kontrast görüntü alanı boyunca korunarak en ince görsel ayrıntıları bile usta bir şekilde yakalayan doğal ve gerçekçi işleme desteklenir.

Daha fazla bilgi alın

E PZ 18-105 mm F4 G OSS ürününün fotoğrafı

Profesyonel ekipmanlara dayalı zum teknolojisi

Sony Handycam® teknolojisi, film yapımı için ideal olan akıcı ve sessiz zum sağlamak için SELP18105G'ye eklenmiştir. Netleme de aynı türde profesyonel bir teknolojiden yararlanarak akıcı, sessiz ve aynı zamanda hassas bir kullanım deneyimi sunar. Zum veya netleme sırasında lensin uzunluğu değişmeden kalır. Ters zum özelliği, yazılım güncellemesinden sonra kullanılabilir.

Yazılımı Destek sitesinden indirebilirsiniz.

E PZ 18-105 mm F4 G OSS ürününün fotoğrafı

Sürekli değiştirilebilir zum hızı kontrolü

Lens silindiri üzerindeki zum koluyla veya zum halkasıyla elde edilen parmak ucuyla zum hızı kontrolü, fotoğraf makinesinin sağlam ve sabit tutuluşunu koruyarak kusursuz bir şekilde zum yapılmasını sağlar. Bu sayede, özellikle video çekimi esnasında istikrarlı ve sabit kullanım için önemli bir avantaj sunar.

E PZ 18-105 mm F4 G OSS ürününün fotoğrafı

Sabit F4 maksimum diyafram açıklığı

18-105 mm aralığın tamamında sabit F4 diyafram açıklığı sayesinde pozlama ayarlarını değiştirmeyi düşünmek zorunda kalmadan gerektiğinde zum ve yeniden kadrajlama yapabilirsiniz. Maksimum telefoto zumda bile ISO hassasiyetini artırmak zorunda kalmadan ve potansiyel gürültüyü artırmadan daima çekim yapabilirsiniz.

E PZ 18-105 mm F4 G OSS ürününün fotoğrafı

Kusursuz G Lens bokeh efekti

G Lensler kusursuz arka plan bokeh efektleri sunmalarıyla ünlüdür. Akıcılığı güçlendiren ve doğal vurgular üreten 7 yapraklı dairesel diyafram açıklığı, bu ünün baş mimarlarından. Akıcı arka plan bulanıklaştırması, odak içindeki nesnenin görüntülerde neredeyse üç boyutlu derinlikle öne çıkmasını sağlar.

E PZ 18-105 mm F4 G OSS ürününün fotoğrafı

Her durumda keskin ve net

Dahili Optical SteadyShot görüntü sabitleme, elde çekim yaparken görüntüleri bulanıklaştırabilen fotoğraf makinesi titremesini telafi eder. ISO hassasiyetini güçlendirip yüksek gürültü riskine girmeye gerek kalmadan, loş ışıkta keskin ve net gece sahneleri yakalanabilir veya iç mekan çekimleri yapılabilir.

Daha fazla bilgi alın