GERÇEKLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN

Her görüntüde 4K'nın gerçek güzelliği
Yalnızca 4K değil; bu, Sony 4K

Sony TV'lerde izlediğiniz her içerik, olağanüstü gerçekçilikte görüntüler için en yeni ayrıntılı geliştirme ve gürültü engelleme teknolojisiyle netleştirilip geliştirilir.

Yalnızca 4K değil; bu, Sony 4K
GELENEKSEL
Yalnızca 4K değil; bu, Sony 4K
4K PROCESSOR X1™/4K HDR PROCESSOR X1 / 4K PROCESSOR X1™ EXTREME
Daha fazla güç, daha fazla performans, daha fazla güzellik

4K HDR Processor X1™ Extreme 

Yeni geliştirilen 4K HDR Processor X1 Extreme modelimiz, ünlü 4K Processor X1™ modelimizden %40 daha fazla gerçek zamanlı görüntü işleme kapasitesine sahiptir. İzlediğiniz her görüntüyü işleyerek neredeyse 4K HDR kalitesine yükseltiyor.

Gerçekliğe en yakın sonuç

Object-based HDR remaster 

Artık her şeyi 4K HDR'a yakın bir güzellikte izleyebilirsiniz. Dağların hatlarını, çiçeklerin gizli kalmış dokularını ve bulutlardaki derinliği görecek, yaban hayatını tabiata özgü kontrast ve renklerle izleyeceksiniz. Ekrandaki görüntüler artık çok daha doğal ve gerçekçi olacak.

Geleneksel
Object-based HDR remaster özelliği ile
Object-based HDR remaster özelliği ile
Object-based HDR remaster özelliği olmadan
Gerçeğe daha da yakın bir renk ve kontrast

Object-based HDR remaster (1) özelliğiyle ekrandaki nesnelerin rengi tek tek analiz ediliyor ve kontrastı ayarlanıyor. Çoğu TV'de ise kontrast yalnızca bir adet siyahtan beyaza giden kontrast eğrisi üzerinde ayarlanıyor (2). Nesneler tek tek remaster işleminden geçtiği için bu TV daha iyi bir derinlik ve dokuların yanı sıra daha gerçek görüntüler üretebiliyor. 

Daha yumuşak bir görüntü için daha az bant oluşumu

Super Bit Mapping™ 4K HDR 

Gün batımında ışık binlerce ayrı ton, gölge ve tonlama sergiler. Super Bit Mapping 4K HDR bunların hepsini göz önüne çıkarıyor. Yumuşak, doğal bir görüntü oluşturup diğer TV'lerde görülebilen "bant oluşumunu" ortadan kaldırıyor.

Super bit mapping 4K HDR özelliği olmadan
8 BIT KAYNAK
Super bit mapping 4K HDR özelliği ile
14 BIT İŞLEMİNİN ARDINDAN
Her sahnede 64 kat daha fazla renk seviyesi

14 bit sinyal işleme kapasitesi, kesintisiz renk bantlarını kırarak gölgeler arasındaki tonlamayı etkili bir şekilde düzeltiyor. Bu yöntemle 8 bit bir kaynaktan dahi 14 bit'e eşdeğer bir tonlama görüntüleniyor ve geleneksel bir ekranın sunduğu renk seviyelerinin 64 katı sergileniyor.

8 bit kaynak 14 bit eşdeğerine işlenir

Gürültü engelleme ve görüntü yükseltmeye ilişkin veri tabanlarıyla daha detaylı görün

Dual database processing

Veri tabanlarından biri görüntüyü temizleyip ekran üzerindeki gürültüyü engellemek için kullanılıyor. Diğer veri tabanı ise çözünürlüğü yükselterek görüntüleri daha net hale getiriyor. Görüntüyü geliştirmeyi amaçlayan bu iki güçlü veri tabanı birlikte çalışıyor ve dinamik bir şekilde gerçek zamanlı piksel geliştirme işlevi görüyor. Her veri tabanında yer alan on binlerce referans, TV ve filmler için içerik oluşturma deneyimlerimizden yıllar içinde elde ettiğimiz birikim niteliğindedir.

Dual database processing özelliği olmadan
GELENEKSEL 
Dual database processing özelliği ile
DUAL DATABASE PROCESSING ÖZELLİĞİ İLE
1. Gürültü engelleme veri tabanı

Bir resmin nasıl görünmesi gerektiğine ilişkin "öncesi ve sonrası" verilerini içeren veri tabanı, sıkıştırılmış paraziti tanımlıyor ve sıkıştırılmış görüntü parazitini temizliyor.

2. Görüntü yükseltme veri tabanı

Görüntü yükseltme veri tabanı aynı zamanda "öncesi ve sonrası" verilerini de içeriyor. Bu veriler sinyali yükseltmek ve daha gerçekçi bir görüntü oluşturmak için kullanılıyor.

Kalitesi yükseltilmiş mükemmel görüntüler

Eşsiz 4K X-Reality™ PRO ve X-Reality™ PRO görüntü işleme teknolojisi, olağanüstü netlik için her bir pikselin kalitesini yükseltiyor. Gelişmiş gürültü engelleme teknikleri ve özel model veritabanı sayesinde her sahne gerçekçi ayrıntılarla doludur.

Gerçekçiliği yeniden tanımlama

4K X-Reality™ PRO ve X-Reality™ PRO ile görüntüleri keskinleştirmek ve iyileştirmek için çeşitli gürültü engelleme teknikleri kullanılıyor. Sahnelerin nasıl daha net, pürüzsüz ve doğal hale geldiğini keşfedin.

Her piksel canlanır

4K X-Reality™ PRO ve X-Reality™ PRO, görüntülerdeki desenleri benzersiz bir veritabanında bulunan desenlerle karşılaştırarak her bir piksel için en iyi tonu, doygunluğu ve parlaklığı bulur. İzlediğiniz her içerikte üstün gerçekçiliğe sahip ayrıntılar sunmak için gişe filmleri ve TV programları geliştirme ve çekme deneyimimizden yararlanıyoruz.