WF-1000XM4 

Sadece sizin sesiniz. Hepsi bu.

Tam size göre tasarlanmış olağanüstü bir dinleme deneyimi. WF-1000XM4 tamamen kablosuz kulaklık, sektör lideri gürültü engellemeyi ve ses kalitesini bir üst seviyeye taşır. Her kulağa uyacak şekilde tasarlanan kulaklık, her duruma uyarlanan, kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar.

KULAKLIK

WF-1000XM4 Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz Kulaklık

WF-1000XM4
Siyah WF-1000XM4 kulaklığın önden ve yandan görünümü

silverblack

Ödüllü

En yeni güncellemelerimizi ve sınırlı süreli tekliflerimizi almak için hemen kaydolun. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın, hiçbir şeyi kaçırmayın.

WF-1000XM4 kulaklığı inceleyin
Özgürlüğü keşfedin

WF-1000XM4 kulaklığın, en gelişmiş gürültü engelleme teknolojimizi olağanüstü ses performansı ve bulunduğunuz yere göre ayarlanan kişiselleştirilmiş, akıllı özelliklerle nasıl bir araya getirdiğini görün.

Dijital Gürültü Engelleme logosu
Sektöründe öncü gürültü engelleme
Kulaklığın ayrıntılı görünümü
Olağanüstü ses kalitesi
Konuşan iki kişinin resmi
Speak-to-Chat
Çalan telefon simgesi
Üstün görüşme kalitesi
Kulaktaki kulaklığın yakın çekimi
Size uyacak şekilde tasarlandı
Suya dayanıklılık ve pil simgeleri
Suya dayanıklılık ve pil ömrü
Sektör lideri gürültü engelleme özelliği şimdi daha da iyi

WF-1000XM4 kulaklığın her unsuru tepeden tırnağa tasarım ürünüdür. Sony tarafından özel olarak geliştirilmiş, her zamankinden daha fazla gürültü engelleme sağlayan yeni Entegre İşlemcimiz V1; daha yüksek performanslı yeni sürücü birimi; gürültü algılayan mikrofonlar ve daha dengeli bir şekilde oturan, yenilikçi Gürültü Yalıtımlı Kulaklık Başlığı Uçları bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Gürültü engellemeyi kendiniz deneyin
WF-1000XM4 kulaklıkla dışarıda koşan bir kadın
Rüzgar gürültüsünü en aza indirir

Rüzgarlı günlerde dahi kendinizi tamamen sese kaptırabilirsiniz. Otomatik Rüzgar Gürültüsü Azaltma modu, havanın rüzgarlı olup olmadığını algılar ve rüzgarı otomatik olarak bastırır.

Çevrenizi daha fazla duyun

Ortam Sesi modunda, WF-1000XM4 kulaklık çevrenizdeki sesi her zamankinden daha fazla yakalar; böylece daha doğal bir dinleme deneyimi elde edebilir ve çevrenizin daha fazla farkında olabilirsiniz.

İstasyondaki bankta WF-1000XM4 kulaklık takmış bekleyen bir adam
Olağanüstü ses kalitesi

WF-1000XM4, artık High-Resolution Audio Wireless desteği sunuyor.Özel olarak tasarlanan 6 mm sürücüler sayesinde, küçük boyutuna rağmen dinamik ses üretir, yüksek uyumluluk sunan diyafram ise zengin bir bas aralığı ortaya koyar. Entegre İşlemci V1, ses kalitesini yükseltmenin yanı sıra bozulmayı azaltır, LDAC codec işlemeyi ve DSEE Extreme’i etkinleştirir.

Hi-Res Audio Wireless logosu
Yüksek Çözünürlüklü Sesin keyfini kablolar olmadan çıkarın

Sektörce benimsenen ses kodlama teknolojimiz LDAC sayesinde WF-1000XM4, artık Kablosuz Yüksek Çözünürlüklü Ses özelliğini destekliyor. Alışıldık Bluetooth® sesinden yaklaşık üç kat daha fazla veri ileten (maksimum 990 Kb/sn aktarım oranı) LDAC, özel kablolu bağlantıya olabildiğince yakın, olağanüstü kalitede Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriklerinin keyfini çıkarmanızı sağlar.

DSEE Extreme logosu
Tüm sıkıştırılmış dosyalarınızda gerçek zamanlı restorasyon

Edge-AI (Yapay Zeka) kullanan DSEE Extreme™ (Dijital Ses Geliştirme Motoru), sıkıştırılmış dijital müzik dosyalarını gerçek zamanlı yükseltir. Enstrümanları, müzik türlerini ve vokal veya parça arası gibi her şarkıya özgü unsurları dinamik olarak tanır, ayrıca daha zengin ve eksiksiz bir dinleme deneyimi için sıkıştırmada kaybolan yüksek aralıklı sesi restore eder.

Daha da akıllı bir dinleme deneyimi

Biriyle konuştuğunuz anda, Speak-to-Chat otomatik olarak müziği duraklatır ve ortam sesini duyarak sohbet etmenizi sağlar ; kulaklığınızı çıkarmak istemediğinizde veya elleriniz dolu olduğunda oldukça kullanışlıdır. Konuşmanız bitince, müziğiniz otomatik olarak tekrar çalmaya başlar. Speak-to-Chat sesinizi tanır ve sesinize tepki verir. Dört mikrofon ve sensörü gelişmiş ses sinyali işlemeyle bir araya getiren Hassas Ses Algılama Teknolojisini temel alır.

Uyarlanabilir Ses Kontrolü, otomatik olarak durumunuza göre ayarlanır

Uyarlanabilir Ses Kontrolü, nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı algılayan akıllı bir işlevdir; bu bilgilere göre, ideal dinleme deneyimi için ortam sesi ayarlarını yapar.

İlgi noktalarını gösteren uydu navigasyonu stilinde bir harita
Sahibini tanıyan kulaklıklar

Uyarlanabilir Ses Kontrolünün, iş yeri, spor salonu veya favori kafeniz gibi sık sık ziyaret ettiğiniz yerleri tanımasını ve sesi duruma uyacak şekilde ayarlamasını tercih edebilirsiniz. 

Üstün görüşme kalitesi

Hüzmeleme mikrofonları ve kemik iletimi sensörü kullanan Hassas Ses Algılama Teknolojisi sayesinde WF-1000XM4 kulaklık evde, kafede, nerede olursanız olun eller serbest görüşmeler için sesinizi net ve doğru bir şekilde algılar. Ayrıca Gürültü Engelleme, gürültülü durumlarda dahi telefonda konuştuğunuz kişiyi daha net duyabilmenizi sağlar.

WF-1000XM4 kulaklık takan birinin resmi, hüzmeleme mikrofonlarının nasıl çalıştığı gösteriliyor
Her kelimeyi yakalayacak şekilde tasarlandı

Hüzmeleme mikrofonları sadece sizin ağzınızdan çıkan sesleri alacak şekilde kalibre edilmiştir. İyileştirilmiş sinyal-gürültü oranıyla, bulunduğunuz ortam çok gürültü olsa dahi her kelimeyi yakalar.

WF-1000XM4 kulaklık takmış birinin resmi, kemik iletimi sensörünün konuşma titreşimlerini nasıl algıladığı gösteriliyor
Konuşma titreşimlerini algılayarak netliği artırır

Kemik iletimi sensörü yalnızca sesinizden gelen titreşimleri alır, ortam sesini kaydetmez, böylece görüşme yaparken konuşma seslerinin daha da net duyulmasını sağlar.

Sesinizle kontrol edin

Eller serbest yardım alın. İstediğiniz sesli yardımcıyı etkinleştirmek için "OK Google" veya "Alexa" deyin. Eğlenin, arkadaşlarınızla iletişim kurun, bilgi alın, müzik ve bildirimleri dinleyin, hatırlatma ayarlayın... Kulaklığınızın gürültü engelleme gibi özelliklerini dahi sesinizle kontrol edebilirsiniz.

WF-1000XM4 takan bir adam akıllı telefonunda eller serbest görüşme yapıyor
Fast Pair logosu
Hızlı Eşleştirme özelliği ile kulaklığınızı bulun

WF-1000XM4 kulaklık, Google’ın yeni ve kullanışlı Fast Pair özelliğini destekler. WF-1000XM4, tek dokunuşla Android cihazlarınızla hızlı ve zahmetsiz Bluetooth® eşleştirmesi sağlar. Kulaklığınızı çaldırarak veya akıllı telefonunuzda bilinen son konumlarına bakarak kulaklığınızı nerede bıraktığınızı kolayca bulabilirsiniz. Hatta kulaklığınızın pili azaldığında bildirim alırsınız, böylece kulaklığınızı zamanında şarj edebilirsiniz.

Kablosuz sinyaller yayan dizüstü bilgisayar resmi
Bilgisayarınızla kolay eşleştirme

Swift Pair özelliği sayesinde WF-1000XM4 kulaklığınızı Windows 10 dizüstü bilgisayarınız, masaüstü bilgisayarınız veya tabletinizle hızla ve kolayca eşleştirebilirsiniz. Eşleştirme modu seçildiğinde, yakınlardaki Windows 10 cihazlarda açılır pencereyle eşleştirme kılavuzu görünecektir.

Daha iyi oturma için ergonomik yüzey tasarım

1982’de dünyanın ilk kulak içi kulaklığını (MDR-E252) piyasaya sunduğumuz günden bu yana, dünyanın dört bir yanında kulak şekilleriyle ilgili büyük çaplı veri üzerinde araştırmalar yaptık. WF-1000XM4, kulaklığın daha iyi oturmasını sağlamak amacıyla kulak boşluğuna uygun bir kalıbın yeni bir ergonomik yüzey tasarımıyla bir araya getirilmesini sağlayan araştırmaların sonucunda ortaya çıkmış bir üründür.

Doğru boyutu bulmak için uygulamayı kullanın

Sony | Kulaklık Bağlantısı ile kulaklarınız için uygun boyutu bulun. Uygulama maksimum ses kalitesi ve minimum dış gürültü sağlamak amacıyla Gürültü Yalıtımlı Kulaklık Başlığı Uçlarının ideal boyutunu bulmanız için size birkaç basit ölçüm yaptırır.

Sony | Kulaklık Bağlantısı uygulamasının kullanıcı arayüzünü gösteren görüntü
WF-1000XM4 takmış bir kadın akıllı telefonunda bir şeyler izliyor
TV programları, filmler ve daha fazlası için ideal

Akıllı telefonunuzda ya da tabletinizde video içeriği mi izliyorsunuz? WF-1000XM4’teki gelişmiş kablosuz bağlantı, daha eğlenceli bir izleme deneyimi için ekranda gördüğünüzle kulaklığınızda duyduğunuzu hassasiyetle senkronize eder.

Daha net, daha stabil Bluetooth® sinyali

İletim algoritmasının Entegre İşlemci V1 ile optimize edilmesi sayesinde, bağlantı artık daha sağlam ve parazitli ortamlarda dahi ses atlaması ihtimali daha düşük. Böylece ses, her iki kulağa aynı anda çok düşük gecikme süresiyle ve her zamankinden daha yüksek bir sinyal gücüyle iletiliyor.

WF-1000XM4’teki Sol/Sağ Eş Zamanlı BT İletimiyle WF-1000X’teki Soldan Sağa Röleli BT İletimini karşılaştıran resim

(A) WF-1000X Soldan Sağa Röleli BT İletimi.
(B) WF-1000XM4 Sol/Sağ Eş Zamanlı BT İletimi

Günlük kullanım için suya dayanıklılık

IPX4 sınıfı suya dayanıklılık sayesinde sıçramalar ve ter bu kulaklığı durduramaz, yani müzikle harekete devam edebilirsiniz.

Tüm gün dinleyin, dakikalar içinde şarj edin

Şarj ettiğiniz kulaklığı 8 saatlik iş günü boyunca, kutusunda ise bir 16 saat daha kullanabilirsiniz. Yani evden her çıktığınızda 24 saat boyunca müzik dinleyebilirsiniz. Aceleniz mi var? Sadece 5 dakikalık hızlı şarj 60 dakikaya kadar çalma süresi sağlar ve Sony | Kulaklık Bağlantısı uygulaması, şarj kutunuzun şarj seviyesi %30’un altına düştüğünde sizi bilgilendirir.

Şarj sürelerinin resmi
Masanın üzerindeki eşyalar, aralarında kablosuz şarj yüzeyinin üzerindeki WF-1000XM4 şarj kutusu da var.
Qi teknolojisi ile kolay kablosuz şarj

Kablo gerekmez; WF-1000XM4, kolay kablosuz şarj için Qi teknolojisine sahiptir. Kulaklığınızı ve şarj kutunuzu şarj etmek için, pil paylaşım işlevi sunan en yeni Xperia modeli gibi Qi teknolojisine sahip bir akıllı telefon da kullanabilirsiniz.

Her şey parmaklarınızın ucunda

WF-1000XM4’ün sezgisel dokunmatik kontrol ayarlarıyla sol kulaklık başlığına dokunup Gürültü Engellemeden Ortam Sesine geçin, uzun dokunuşla Hızlı Dikkat işlevini kullanın veya sağ kulaklık başlığına iki kere dokunarak sonraki parçaya geçin. Kulaklık Bağlantısı uygulamasıyla her bir kulaklık başlığına kendi işlevlerinizi de atayabilirsiniz.

Anında durdurma. Anında çalma.

Kulaklık başlıklarını kulaklarınızdan çıkardığınızda müzik durur; yakınlık sensörü, kulaklık başlıklarından birini mi yoksa her ikisini mi taktığınızı tespit eder. Kulaklık başlığını yeniden taktığınızda ise müzik tekrar başlar.

Kanepede WF-1000XM4 kulaklık takmış bir kadın akıllı telefonuna bakıyor
Nasıl dinlemeyi seversiniz?

Sony | Kulaklık Bağlantısı uygulamasıyla, Ortam Sesi Kontrolü, arka plan sesinin seviyesini ayarlamanızı sağlar ve sadece insan seslerinin duyulmasına izin veren bir seçenek sunar. Ekolayzer ise ses seviyelerini müziğinize uyacak şekilde özelleştirmenizi sağlar.

Renginizi seçin

WF-1000XM4 kulaklık, siyah veya gümüş rengi seçeneğiyle sunulur.

Siyah WF-1000XM4 kulaklık ve şarj kutusu, yanında beyaz şarj kutusu
İçinde WF-1000XM4 kulaklığın göründüğü, açık bir şarj kutusunu tutan el
Daha küçük boyut, tavizsiz performans

WF-1000XM4 kulaklığı, ses kalitesinden veya pil ömründen ödün vermeden, önceki nesle göre %10 küçültmek için iç düzenini yeniden tasarladık. 7,3 gramlık hafif yapısıyla bütün gün rahatça kullanılabilir. Şarj kutusu da %40 oranında daha küçüktür ama size hareket halinde 16 saatlik şarj sağlamaktan geri kalmaz.

Çevre için daha iyi

Toksikliği azaltan tasarım ilkeleri ve sosyal açıdan daha sorumlu "Yeniden üretilmek için üretilmiştir" felsefesiyle tasarlanan WF-1000XM4 ambalajı, plastik içermez. Kağıt ambalajların etiketler haricindeki %99’u, Sony için özel olarak geliştirilmiş, geri dönüştürülmüş ve sürdürülebilir malzemelerden üretilir.

Sürdürülebilir ambalaj malzemeleriyle birlikte WF-1000XM4 ambalajının görüntüsü
WF-1000XM4 kulaklık, şarj kutusu, 3 boy Gürültü Yalıtımlı Kulaklık Başlığı Ucu ve USB-C şarj kablosu.
Kutunun içeriği

WF-1000XM4 kulaklığınızın paketini açtığınızda, 3 farklı boyutta Gürültü Yalıtımlı Kulaklık Başlığı Uçları ve bir USB-C şarj kablosu göreceksiniz.

Son derece etkileyici. Son derece gerçek.

Kulaklığınızı her taktığınızda, canlı konserde veya sanatçıyla birlikte kayıt stüdyosundaymışsınız gibi, her yandan gelen sese kendinizi kaptırın. 360 Reality Audio ile müzik hiç olmadığı kadar etkileyici ve gerçek.

Artist Connection uygulamasının logosu
Artist Connection Uygulamasını indirip demo oynatıcıda örnek müziği deneyin

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Tamamen kablosuz WF-1000XM4 kulaklık, sektöründe öncü gürültü engellemeyi yüksek kaliteli ses, akıllı dinleme özellikleri, suya dayanıklılık, gün boyu pil ömrü ve uzun süreli dinleme konforu ile bir araya getirir.
  • Entegre İşlemci V1 ile Geliştirilmiş Dijital Gürültü Engelleme

  • Kablosuz Yüksek Çözünürlüklü Ses ile yüksek kaliteli ses

  • Akıllı dinleme ve net görüşme kalitesi

  • Sıkı oturuş için ergonomik yüzey tasarımı

  • Günlük kullanım için suya dayanıklılık ve uzun pil ömrü

Sürücü Birimi
6 mm
DSEE Extreme
Var
Frekans Tepkisi (Bluetooth® İletişimi)
20 Hz - 20.000 Hz (44,1 kHz örnekleme) / 20 Hz - 40.000 Hz (LDAC 96 kHz örnekleme, 990 Kb/sn)
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler ve Ödüller

Kullanıcıların Söyledikleri