Gerçeklik Sunuyoruz

Her Sony TV ekranının ardında, nefesinizi kesecek bir görüntü oluşturmak için çalışan birçok eşsiz sinyal işleme ve panel kontrol teknolojileri yer alır.

İşlemcilerimizin neden olağanüstü olduğunu inceleyin

Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate

Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate

Dahil olan özellikler:

Object-based Super Resolution
Nesne tabanlı HDR remaster
Super Bit Mapping 4K HDR
Dual database processing
Dinamik Kontrast Geliştirme
Hassas renk eşleme

4K HDR Processor X1™ Extreme

4K HDR İşlemci X1™ Extreme

Mevcut özellikler:

Nesne tabanlı HDR remaster
Super Bit Mapping 4K HDR
Dual database processing
Dinamik Kontrast Geliştirme
Hassas renk eşleme

4K HDR Processor X1

4K HDR İşlemci X1

Mevcut özellikler:

Nesne tabanlı HDR remaster
Super Bit Mapping 4K HDR
Dinamik Kontrast Geliştirme

Her biri ayrı ayrı analiz edilen ve geliştirilen nesneler

Object-based Super Resolution

Object-based Super Resolution teknolojisine sahip TV’lerimiz bir görüntüdeki nesneleri ayrı ayrı tespit eder ve ayrıntıları ekranda muhafaza eder. Görüntüye olağanüstü keskinlik ve detay sağlamak için yüzlerce nesne belirlenir ve bunların çözünürlüğü teker teker artırılır.

Gerçeğe daha da yakın bir renk ve kontrast

Object-based HDR remaster

Nesne tabanlı HDR remaster ile, kontrastın yalnızca siyahtan beyaza kontrast eğrisi ile ayarlandığı çoğu TV'nin aksine, ekrandaki her nesnenin rengi analiz edilir ve kontrast ayarlanır. Nesneler tek tek yeniden düzenlendiği için, bu TV daha fazla derinlik, doku ve daha gerçekçi görüntüler üretebilir.

Daha yumuşak bir görüntü için daha az bant oluşumu

Super Bit Mapping 4K HDR 

Gün batımında ışığın binlerce tonu, tayfı ve geçişi vardır. Super Bit Mapping 4K HDR bunların hepsini ortaya çıkarır. Başka TV'lerde oluşabilecek "lekelenme" olmadan pürüzsüz, doğal 4K TV görüntü kalitesi üretir.

Super bit mapping 4K HDR özelliği olmadan
8 BIT KAYNAK
Super Bit Mapping 4K HDR’a kıyasla 8 bit kaynak
14 BIT İŞLEMİNİN ARDINDAN

Gürültü engelleme ve görüntü yükseltmeye ilişkin veri tabanlarıyla daha detaylı görün

Dual database processing

Veri tabanlarından biri görüntüyü temizleyip ekran üzerindeki gürültüyü engellemek için kullanılıyor. Diğer veri tabanı ise çözünürlüğü yükselterek görüntüleri daha net hale getiriyor. Görüntüyü geliştirmeyi amaçlayan bu iki güçlü veri tabanı birlikte çalışıyor ve dinamik bir şekilde gerçek zamanlı piksel geliştirme işlevi görüyor. Her veri tabanında yer alan on binlerce referans, TV ve filmler için içerik oluşturma deneyimlerimizden yıllar içinde elde ettiğimiz birikim niteliğindedir.

1. Gürültü engelleme veri tabanı

Bir resmin nasıl görünmesi gerektiğine ilişkin "öncesi ve sonrası" verilerini içeren veri tabanı, sıkıştırılmış paraziti tanımlıyor ve sıkıştırılmış görüntü parazitini temizliyor.

2. Görüntü yükseltme veri tabanı

Görüntü yükseltme veri tabanı aynı zamanda "öncesi ve sonrası" verilerini de içeriyor. Bu veriler sinyali yükseltmek ve daha gerçekçi bir görüntü oluşturmak için kullanılıyor.

Her görüntüyü iyileştirme gücü

Efsanevi 4K X-Reality PRO ve X-Reality PRO çiplerimizi böylesine özel kılan, gişe rekorları kıran filmler ve TV programları çekme ve geliştirme konusundaki bilgimizdir. Her sahnedeki modeller benzersiz veri tabanları ile analiz edilip iyileştirilerek muhteşem 4K TV çözünürlüğü için en hassas ton, doygunluk ve parlaklık bulunur.

4K X-Reality™ PRO logosu
X-Reality™ PRO logosu
  • Her piksel canlanır
  • Gerçekçiliği yeniden tanımlama

Milyonlarca OLED, tek tek kontrol ediliyor

Bu ekranda, sahiden gerçekçi görüntüler üretmek üzere tek tek etkinleştirilebilen, milyonlarca kendi kendini aydınlatan OLED pikseli bulunuyor. Her piksel bağımsız olarak aydınlatıldığı için, OLED teknoloji ile her sahnede daha hassas ayrıntılar, renkler ve gölgeler göreceksiniz.

Ekranda dağ manzarasıyla Sony OLED TV

Sony'nin OLED güvenilirliği

OLED TV’lerimiz ekran yanmasını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. 4K HDR İşlemci X1 Extreme ve Görüntü İşlemcisi X1 Ultimate, ekranda statik bir görüntü varsa bunu tespit eder ve ekran yanması veya görüntü lekesi oluşmaması için pikseli kaydırır.

Daha geniş ve doğal bir renk spektrumu 

Pixel Contrast Booster™

OLED için orijinal panel kumandamız renk üretim alanını yüksek parlaklıkla genişleterek dinamik aralığı en üst düzeye çıkarır. Görüntüler ekstra ayrıntı ve doku kazanır.

Rakipsiz kontrast – daha derin siyah, daha aydınlık ışıklar

Backlight Master Drive™, 4K HDR Processor X1™ Extreme desteği sayesinde inanılmaz ölçüde derin bir siyah ve göz alıcı ışıklarla eşi benzeri görülmemiş bir dinamik aralık görüntüleyebiliyor. Bu arka ışık sistemi ultra yoğun bir LED yapısına, eşsiz bir yerel karartma algoritmasına ve optik tasarıma sahiptir.

Arka Işık Kontrolü
ARKA IŞIK KONTROLÜ
Backlight Control ile Backlight Master Drive™ karşılaştırması
BACKLIGHT MASTER DRIVE™ 

Tam kontrol, her yönüyle sanatsal

DISCRETE LED CONTROL

Backlight Master Drive teknolojisinden en iyi sonucu elde etmek için ultra yoğun LED yapısını yeni ve yenilikçi bir algoritma kontrol eder. Her LED'in ayrı ayrı kontrol edilmesiyle doğru bir görüntü oluşur.

Gereken alanda daha fazla ışık

Calibrated beam LED design

Backlight Master Drive LED ışıkları tek bir noktada toplayarak ışığın dağılmasını ve diğer tam sıralı LED TV'lerde görülen parlama etkisini azaltıyor. Bu teknoloji her bir LED'in düz bir ışın yaymasını temin ediyor, böylece canlı ışıklar ve karanlık siyahlar sergileyen net bir görüntü elde ediliyor.

Geleneksel tasarım

Geleneksel tasarım

Calibrated beam LED design

Calibrated beam LED design

Tüm koyu ve açık renkleri yakalar

Ekrandaki ışık çıkışını hassas bir şekilde dengeleyen ve bazı alanları karartıp diğer alanları vurgulayan X-tended Dynamic Range PRO™, geleneksel bir LED arka aydınlatmalı TV’nin birkaç katına eşit bir parlaklık aralığı sunar. Daha geniş parlaklık aralığıyla tüm kaynakları HDR’a yakın kaliteye çıkarır.

Hızlı hareket eden sahneleri parlak ve net hale getiriyoruz

Bazı ekranlarda spor sahneleri ve hızlı aksiyon sahneleri bulanık görünebilir. En yeni X-Motion Clarity teknolojimiz her sahnenin pürüzsüz, parlak ve net olmasını sağlar. Her “göz kırpma” ayrı olarak kontrol edilir, süre optimize edilir ve gerektiğinde parlaklık güçlendirilir; böylece hiçbir sahneyi kaçırmazsınız.

1. X-Motion Clarity

2. Geleneksel TV

Yeni bir izleme deneyimi

HDR teknolojisi

Yüksek Dinamik Aralık (HDR), görüntünün dinamik aralığını güçlendirerek en parlak beyazlar ile en koyu siyahlar arasındaki kontrastı artırır. Çözünürlükten bağımsız olarak, her piksel daha doğru hale getirilir ve sahneler daha ayrıntılı şekilde canlandırılır. HDR formatında filmler ve TV programları, gerçeğe çok yakın bir izleme deneyimi için daha yüksek parlaklık, kontrast ve renk ile orijinal kayda ve yönetmenin görüşüne daha yakındır.

Daha geniş renk gamı

TRILUMINOS™ Ekran, TV'lerin doğru şekilde göstermekte kötü şöhrete sahip olduğu kırmızı, yeşil ve mavi renkleri yeniden üretmekte ustadır. En iyi görüntüler için en ince renk farklarını yeniden üretir.