Gerçeklik Sunuyoruz

Her Sony TV ekranının ardında, nefesinizi kesecek bir görüntü oluşturmak için çalışan birçok eşsiz sinyal işleme ve panel kontrol teknolojileri yer alır.

Özel X1 Ultimate destekli Sony 8K karşınızda

Dört kat ayrıntı, şimdiye kadarki en gerçekçi görüntümüz 

Beğenilen X1™ Ultimate işlemcimiz ile desteklenen, 7680x4320 piksele sahip 8K HDR teknolojimiz, inanılmayacak kadar kapsamlı bir izleme deneyimi için 4K’nın dört katı çözünürlük sunar. Görüntüler, görüntü alanınızı olağanüstü derinlik ve dokuyla doldurur. Yakından bakın ve daha önce göremeyeceğiniz ince ayrıntıların keyfini çıkarın.  

1080p ayrıntılar
1080p
4K ayrıntılar
4K
8K ayrıntılar
8K
8K görüntü yükseltmemizin ardındaki güç

Sadece 2K veya 4K sinyalinin 8K’ya yükseltilmesi, 8K’nın olağanüstü yüksek kalite standartlarına ulaşılmasını sağlamaz ve bu da özel 8K görüntü yükseltme teknolojisi ihtiyacını ortaya çıkarır. 8K X-Reality™ PRO teknolojimiz, özel bir 8K veri tabanı ile bu ihtiyacı karşılar. Sahnelerdeki modeller analiz edilir ve inanılmaz ayrıntılara sahip, gerçek 8K görüntülere yakın olan, en doğru doku ve karakteri bulmak için veri tabanı kullanılarak iyileştirilir. 

Rakipsiz 8K parlaklık

Düşük iletim hızı nedeniyle, 8K panelde parlaklık oluşturmak zordur. X-tended Dynamic Range™ PRO, ekranın tamamında ışık çıkışını hassasiyetle dengeleyerek, LED’leri tek tek kısarak ve diğerlerini yükselterek geleneksel bir LED aydınlatmalı TV’ye göre birkaç kat daha yüksek bir parlaklık oluşturur. 

4K görüntü kalitesi
Geleneksel 4K

Her pikselden yeterli ışık geçtiği için, ekran daha az iletim hızı sorunuyla daha parlak olur.

Görüntü yükseltmenin ardından Sony 8K görüntü kalitesi
Standart 8K

Piksel yoğunluğu 8K çözünürlükte daha yüksek olduğu için, 4K’ya göre piksellerden daha az ışık geçer ve ekran daha karanlık olur.

Rakipsiz kontrast – daha derin siyah, daha aydınlık ışıklar

Backlight Master Drive, inanılmaz ölçüde derin bir siyah ve göz alıcı ışıklarla eşi benzeri görülmemiş bir dinamik aralık görüntüleyebiliyor. Bu arka ışık sistemi ultra yoğun bir LED yapısına, eşsiz bir yerel karartma algoritmasına ve optik tasarıma sahiptir.

Tam kontrol, her yönüyle sanatsal

BAĞIMSIZ LED MODÜL KONTROLÜ

Backlight Master Drive teknolojisinden en iyi sonucu elde etmek amacıyla ultra yoğun LED yapısını yeni ve aynı zamanda yenilikçi bir algoritma kontrol ediyor. Her LED modülün bağımsız şekilde kontrol edilmesiyle göz alıcı doğrulukta bir görüntü oluşuyor.

Gereken alanda daha fazla ışık

Calibrated beam LED design

Backlight Master Drive LED ışıkları tek bir noktada toplayarak ışığın dağılmasını ve diğer Full Array LED TV'lerde görülen parlama etkisini azaltıyor. Bu teknoloji her bir LED'in düz bir ışın yaymasını temin ediyor, böylece canlı ışıklar ve karanlık siyahlar sergileyen net bir görüntü elde ediliyor.

Geleneksel tasarım
Geleneksel tasarım
Calibrated beam LED design
Calibrated beam LED design
Sinyal İşleme 
İşlemcilerimizin neden olağanüstü olduğunu inceleyin
Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate
Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate

Dahil olan özellikler:

Object-based Super Resolution
Nesne tabanlı HDR remaster
Super Bit Mapping HDR
Dual database processing
Dinamik Kontrast Geliştirme
Hassas renk eşleme

4K HDR Processor X1™ Extreme
4K HDR İşlemci X1™ Extreme

Mevcut özellikler:

Nesne tabanlı HDR remaster
Super Bit Mapping HDR
Dual database processing
Dinamik Kontrast Geliştirme
Hassas renk eşleme

4K HDR Processor X1
4K HDR İşlemci X1

Mevcut özellikler:

Nesne tabanlı HDR remaster
Super Bit Mapping HDR
Dinamik Kontrast Geliştirme

Her biri ayrı ayrı analiz edilen ve geliştirilen nesneler

Object-based Super Resolution

Object-based Super Resolution teknolojisine sahip TV’lerimiz bir görüntüdeki nesneleri ayrı ayrı tespit eder ve ayrıntıları ekranda muhafaza eder. Görüntüye olağanüstü keskinlik ve detay sağlamak için yüzlerce nesne belirlenir ve bunların çözünürlüğü teker teker artırılır.

Gerçeğe daha da yakın bir renk ve kontrast

Object-based HDR remaster

Nesne tabanlı HDR remaster özelliğiyle ekrandaki nesnelerin rengi tek tek analiz ediliyor ve kontrastı ayarlanıyor. Çoğu TV’de ise kontrast yalnızca bir adet siyahtan beyaza giden kontrast eğrisi üzerinde ayarlanıyor. Nesneler tek tek remaster işleminden geçtiği için bu TV daha iyi bir derinlik ve dokuların yanı sıra daha gerçekçi görüntüler üretebiliyor.

Daha yumuşak bir görüntü için daha az bant oluşumu

Super Bit Mapping HDR

Gün batımında ışık binlerce ayrı ton, gölge ve tonlama sergiler. Super Bit Mapping HDR bunların hepsini göz önüne çıkarıyor. Yumuşak, doğal bir TV görüntü kalitesi oluşturup diğer TV’lerde görülebilen "bant oluşumunu" ortadan kaldırıyor.

Super bit mapping 4K HDR özelliği olmadan
8 BIT KAYNAK
Super Bit Mapping 4K HDR’a kıyasla 8 bit kaynak
14 BIT İŞLEMİNİN ARDINDAN
Gürültü engelleme ve görüntü yükseltmeye ilişkin veri tabanlarıyla daha detaylı görün

Dual database processing

Veri tabanlarından biri görüntüyü temizleyip ekran üzerindeki gürültüyü engellemek için kullanılıyor. Diğer veri tabanı ise çözünürlüğü yükselterek görüntüleri daha net hale getiriyor. Görüntüyü geliştirmeyi amaçlayan bu iki güçlü veri tabanı birlikte çalışıyor ve dinamik bir şekilde gerçek zamanlı piksel geliştirme işlevi görüyor. Her veri tabanında yer alan on binlerce referans, TV ve filmler için içerik oluşturma deneyimlerimizden yıllar içinde elde ettiğimiz birikim niteliğindedir.

1. Gürültü engelleme veri tabanı

Bir resmin nasıl görünmesi gerektiğine ilişkin "öncesi ve sonrası" verilerini içeren veri tabanı, sıkıştırılmış paraziti tanımlıyor ve sıkıştırılmış görüntü parazitini temizliyor.

2. Görüntü yükseltme veri tabanı

Görüntü yükseltme veri tabanı aynı zamanda "öncesi ve sonrası" verilerini de içeriyor. Bu veriler sinyali yükseltmek ve daha gerçekçi bir görüntü oluşturmak için kullanılıyor.

Her görüntüyü iyileştirme gücü 

Efsanevi 4K X-Reality™ PRO ve X-Reality™ PRO ürünlerimizi böylesine özel kılan, gişe rekorları kıran filmler ve TV programları çekme ve geliştirme konusundaki bilgimizdir. Her sahnedeki modeller benzersiz veri tabanları ile analiz edilip iyileştirilerek her çözünürlük için en hassas ton, doygunluk ve parlaklık bulunur.

OLED Panel Kontrolü 
Milyonlarca OLED, tek tek kontrol ediliyor

Bu ekranda, sahiden gerçekçi görüntüler üretmek üzere tek tek etkinleştirilebilen, milyonlarca kendi kendini aydınlatan OLED pikseli bulunuyor. Her piksel bağımsız olarak aydınlatıldığı için, OLED teknoloji ile her sahnede daha hassas ayrıntılar, renkler ve gölgeler göreceksiniz.

Sony'nin OLED güvenilirliği
Sony'nin OLED güvenilirliği

OLED TV’lerimiz ekran yanmasını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate ve 4K HDR İşlemci X1™ Extreme ekranda statik bir görüntü varsa bunu tespit eder ve ekran yanması veya görüntü lekesi oluşmaması için pikseli kaydırır.

Daha geniş ve doğal bir renk spektrumu 

OLED için orijinal panel kumandamız renk üretim alanını yüksek parlaklıkla genişleterek dinamik aralığı en üst düzeye çıkarır. Görüntüler ekstra ayrıntı ve doku kazanır.

LED Panel Kontrolü 
Her açıdan güzel renkler

Artık yandan TV izlemek de tam ortadan izlemek kadar tatmin edici. Sony’nin arka aydınlatmanın ışığını kontrol etme amaçlı orijinal optik tasarımı olan X-Wide Angle özellikli panel, nereden izlerseniz izleyin renklerin gerçekçi görünmesini sağlar.

Tüm koyu ve açık renkleri yakalar

Ekrandaki ışık çıkışını hassas bir şekilde dengeleyen ve bazı alanları karartıp diğer alanları vurgulayan X-tended Dynamic Range™ PRO, geleneksel bir LED arka aydınlatmalı TV’nin üç katına eşit bir parlaklık aralığı sunar. Daha geniş parlaklık aralığıyla tüm kaynakları HDR’a yakın kaliteye çıkarır.

HDR ve Geniş Renk
Yeni bir izleme deneyimi

HDR teknolojisi

Yüksek Dinamik Aralık (HDR), görüntünün dinamik aralığını güçlendirerek en parlak beyazlar ile en koyu siyahlar arasındaki kontrastı artırır. Çözünürlükten bağımsız olarak, her piksel daha doğru hale getirilir ve sahneler daha ayrıntılı şekilde canlandırılır. HDR formatında filmler ve TV programları, gerçeğe çok yakın bir izleme deneyimi için daha yüksek parlaklık, kontrast ve renk ile orijinal kayda ve yönetmenin görüşüne daha yakındır.

Daha geniş renk gamı

TRILUMINOS™ Ekran, TV'lerin doğru şekilde göstermekte kötü şöhrete sahip olduğu kırmızı, yeşil ve mavi renkleri yeniden üretmekte ustadır. En iyi görüntüler için en ince renk farklarını yeniden üretir.