Dostunuzu en iyi haliyle yakalayın

Sony’nin eşsiz Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF özelliği sayesinde, hayvan portreleri ve yaban hayatı fotoğrafçılığı artık asla aynı olmayacak.

Sony’nin Gerçek Zamanlı Eye AF özelliğinin gelişimi

Sony’nin beğenilen AI tabanlı Gerçek Zamanlı Eye AF özelliği, artık insanların yanı sıra hayvanlar için de güvenilir, gerçek zamanlı, otomatik göz netleme sağlayarak yeni bir seviyeye yükseldi.

Gerçek Zamanlı Eye AF
Sony insanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF’nin her yönü

Sony Gerçek Zamanlı Eye AF, oynayan çocuklardan olağanüstü portrelere kadar insan çekimleri için de muhteşem bir araçtır.

Hoş evcil hayvan portreleri çekin

Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF, dış çevre yerine evcil hayvanınızın gözlerine otomatik olarak netleme yapıyor ve yalnızca deklanşör düğmesine yarım basarak harika hayvan portreleri çekmenizi sağlıyor.

Tam da doğru anda ifadeli yüzleri yakalayın

Oyuncu köpek yavruları yerinde durmadığında bile, hızlı ve hassas netlemeye güvenerek uçup giden ifadeleri yakalayabilirsiniz.

Evcil dostunuzu yanınızda rahatken yakalayın

Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF, sessiz deklanşör özelliğiyle birlikte mükemmeldir; böylece rahat ortamı bozmanız gerekmez.

Yaban hayatta tesadüfe hazır olun

Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF özelliği, yaban hayatındaki kısa, tesadüfi karşılaşmalardan en iyisini almanızı sağlar.

Gerçek Zamanlı Eye AF, artık hayvanlarda otomatik göz netlemeyi de destekliyor
Gerçek Zamanlı Eye AF, artık hayvanları da destekliyor

Sony Gerçek Zamanlı Eye AF’deki gelişmiş AI tabanlı nesne algılama teknolojisi, insanların yanı sıra hayvanları da destekleyen yeni bir algoritma ile güçlendirildi. Bu özellik, çeşitli hayvan gözlerini hızlı ve hassas şekilde otomatik olarak algılayıp takip eder.

Hayvan moduna geçiş

Hayvanlarda nesne tanımanın özel menü ayarı vardır. "Konu Algılama" menü ayarında "Hayvan"ı seçmeniz yeter. Ardından sadece deklanşör düğmesine yarım basarak veya özel atanmış bir tuşa basarak nesnenizde göz algılamayı etkinleştirebilirsiniz.

Hayvan moduna geçiş
Zorlu ortamlarda bile güvenilir netleme ve takip
Zorlu ortamlarda bile güvenilir netleme ve takip

Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF özelliği; nesnenin yanında veya kısmen önünde pencere çerçevesi, birinin elleri, ağaçlar, çalılar veya benzer engeller gibi başka nesneler olduğunda bile güvenilir şekilde çalışır.

Farklı bakış açısıyla evcil hayvan fotoğrafları
Farklı bakış açısıyla evcil hayvan fotoğrafları

α serisi fotoğraf makinesinin eğilebilir LCD monitörünü kullanarak farklı açılardan veya yüksek ve alçak konumlardan çekim yapabilirsiniz; geniş AF alanı ve dokunmatik netleme özellikleri, hedef nesneyi netlemenizi kolaylaştırır.

Sessiz çekim, doğal yüz ifadelerini yakalamanızı sağlar
Sessiz çekim, doğal yüz ifadelerini yakalamanızı sağlar

Uyumlu α serisi fotoğraf makinelerinde bulunan sessiz çekim özelliği, hayvan fotoğrafçılığı için idealdir. Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF, deklanşör sessizce bırakılırken netleme yapar ve bunu korur; ayrıca kesintisiz çekimle birlikte de kullanılabilir.

Hareket eden hayvanları takip etme
Geniş AF kapsamı sahneyi güvenilir şekilde yakalar

Köpek yavruları yerinde durmasa da fotoğraf makinesinin geniş otomatik netleme alanı ve Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF işlevi sayesinde, onları net bir şekilde çekebilirsiniz.

Nasıl çalışır?
Sony Eye AF özellikli fotoğraf makinelerini keşfedin

Değiştirilebilir lensli fotoğraf makineleri

Kompakt fotoğraf makineleri

Bir görsel ifade dünyası keşfedin