GERÇEKLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN

Işık uzmanları

Çok daha geniş parlaklık aralığı sunan Sony televizyonlar diğer TV'lere göre daha gerçekçidir. Ayrıca daha geniş kapsamlı ve daha iyi kontrast ile daha fazla ayrıntı ve daha doğal renkler görüntülenir.

Sony 4K HDR'ın ardında yatan sır

4K Yüksek Dinamik Aralık

Yüksek Dinamik Aralık görüntü kalitesinde yeni standarttır ve çok daha geniş bir renk, kontrast ve netlik aralığı sunar. 4K X-Reality PRO™, X-tended Dynamic Range™ PRO ve TRILUMINOS Display™ gibi teknolojiler kullanan Sony 4K HDR TV'ler görüntüyü daha da geliştiriyor. Bu TV'ler önceden ulaşılamayan düzeyde bir gerçeklik ortaya koyarak gerçekten sahnenin bir parçasıymışsınız gibi hissetmenizi sağlıyor.

Sony 4K HDR olmadan
Sony 4K HDR ile
Sony 4K HDR
Standart Dinamik Aralık

Rakipsiz kontrast – daha derin siyah, daha aydınlık ışıklar.

Backlight Master Drive™ 

Backlight Master Drive™, 4K HDR Processor X1™ Extreme desteği sayesinde inanılmaz ölçüde derin bir siyah ve göz alıcı ışıklarla eşi benzeri görülmemiş bir dinamik aralık görüntüleyebiliyor. Bu arka ışık sistemi ultra yoğun bir LED yapısına, eşsiz bir yerel karartma algoritmasına ve optik tasarıma sahiptir.

Backlight Master Drive™
ARKA IŞIK KONTROLÜ
Arka ışık kontrolü
BACKLIGHT MASTER DRIVE™

Discrete LED control

Tam kontrol, her yönüyle sanatsal

Backlight Master Drive™ teknolojisinden en iyi sonucu elde etmek amacıyla ultra yoğun LED yapısını yeni ve aynı zamanda yenilikçi bir algoritma kontrol ediyor. Her LED'in ayrı ayrı kontrol edilmesiyle göz alıcı doğrulukta bir görüntü oluşuyor.

Gereken alanda daha fazla ışık

Calibrated beam LED design

Backlight Master Drive™ LED ışıkları tek bir noktada toplayarak ışığın dağılmasını ve diğer tam sıralı LED TV'lerde görülen parlama etkisini azaltıyor. Bu teknoloji her bir LED'in düz bir ışın yaymasını temin ediyor, böylece canlı ışıklar ve karanlık siyahlar sergileyen net bir görüntü elde ediliyor.

Geleneksel tasarım

Geleneksel tasarım

Calibrated beam LED design

Calibrated beam LED design

Olağanüstü parlaklık, inanılmaz incelik

Slim Backlight Drive+

Yenilikçi Slim Backlight Drive+ özelliği, ışığı ekranda en çok ihtiyaç duyulan bölgeye yönlendiriyor. Ultra ince tasarımıyla olağanüstü parlaklık ve geleneksel LED teknolojili TV'lerden daha derin siyahlar sunuyor.

Slim Backlight Drive+ nasıl çalışır?

Çift katmanlı kenar arka aydınlatma yapısı, ışığı gereken noktalara yönlendirir

Slim Backlight Drive+, iki ışık kılavuz levhası katmanıyla hassas yerel karartma kontrolü sağlıyor ve geleneksel LED teknolojili TV'ye göre kaliteyi iyileştiriyor. Eşsiz dört kenarlı LED yapısı ve X-tended Dynamic Range™ PRO arka ışık algoritması, inanılmaz derecede ince formuyla üstün parlaklık ve mükemmel kontrast sunuyor.

Geleneksel Edge LED

Geleneksel Edge LED

Geleneksel tam sıralı LED

Geleneksel tam sıralı LED

Slim Backlight Drive

Slim Backlight Drive

Tüm koyu ve açık renkleri yakalar

X-tended Dynamic Range PRO™

Ekrandaki ışık çıkışını hassas bir şekilde dengeleyen ve bazı alanları karartıp diğer alanları vurgulayan X-tended Dynamic Range PRO™, geleneksel bir LED arka aydınlatmalı TV'den üç kat daha geniş bir parlaklık aralığı sunar ve tüm kaynakları HDR'ye yakın kaliteye çıkarır.

X-tended Dynamic Range PRO
X-TENDED DYNAMIC RANGE PRO
Geleneksel TV
GELENEKSEL TV

Üst düzey performans

X-tended Dynamic Range PRO™ nasıl çalışır?

Olağanüstü hassaslıkta arka ışık kontrolüyle X-tended Dynamic Range PRO, karanlık alanları daha karanlık ve parlak alanları daha parlak hale getirerek mümkün olan en geniş parlaklık aralığıyla her sahneye canlılık katar.

X-tended Dynamic Range PRO nasıl çalışır

Üstün teknoloji, inanılmaz kontrast

Çeşitli arka ışık teknolojilerine ve X-tended Dynamic Range™ PRO sihrine sahip televizyonlarımız, gerçekçi izleme deneyimi için her sahneyi olağanüstü kontrastla dolduruyor.

ZD9

ZD9

XDR kontrastı 16 kat

Backlight Master Drive™
X-tended Dynamic Range™ PRO

XE94/93

XE94/93

XDR kontrastı 10 kat

Slim Backlight Drive+
X-tended Dynamic Range™ PRO

X90E

XE90

XDR kontrastı 5 kat

X-tended Dynamic Range™ PRO

Parlaklığı kare kare optimize edin

Dinamik Kontrast Geliştirici ile 4K Processor X1™

4K Processor X1'e sahip 4K UHD TV'ler, X-tended Dynamic Range PRO olmadan bile parlaklık aralığını önemli ölçüde artırır. Bu, ekrandaki hareketliliğe göre parlaklık aralığını kare kare optimize eden Dinamik Kontrast Geliştirici sayesinde sağlanır.

  • Film
  • Spor

Daha geniş bir parlaklık aralığı deneyimini yaşayın

4K Processor X1 çip ile her görüntüde daha parlak ve daha siyah alanlar göreceksiniz

4K Processor X1 ile
4K PROCESSOR X1 İLE
4K Processor X1 olmadan
4K PROCESSOR X1 OLMADAN

Yüksek Dinamik Aralık – geleceğe hazır olun

4K gibi Yüksek Dinamik Aralık (HDR) da görüntü kalitesi alanında atılmış büyük bir adımdır. Mevcut video standartları düşük parlaklığa sahip CRT TV'lere dayanırken HDR sinyalleri daha fazla parlaklık bilgisi taşıyor. HDR TV'ler, olağanüstü netlik için daha yüksek kontrast, daha geniş renk aralığı ve daha fazla ayrıntı görüntüleyebiliyor.

HDR
GELENEKSEL TV
HDR
Sony HDR TV