GERÇEKLİĞİN ÖTESİNE GEÇİN

Işık uzmanları

Çok daha geniş parlaklık aralığı sunan Sony televizyonlar diğer TV'lere göre daha gerçekçidir. Ayrıca daha geniş kapsamlı ve daha iyi kontrast ile daha fazla ayrıntı ve daha doğal renkler görüntülenir.

Olağanüstü parlaklık, inanılmaz incelik

Slim Backlight Drive™

Yenilikçi Slim Backlight Drive teknolojimiz, ışığı ekranda en uygun yere akıllıca yönlendirir. Her açıdan en iyi, olağanüstü görüntü kalitesinin tadını ultra ince bir TV'de çıkarın.

Slim Backlight Drive nasıl çalışır?

Çift katmanlı kenar arka aydınlatma yapısı, ışığı gereken noktalara yönlendirir

İki ışık kılavuz plakası katmanına sahip olan Slim Backlight Drive™, tam sıralı LED arka ışığa benzer kalitede hassas, yerel karartma kontrolü sağlar. Bu yeni yapı, X-tended Dynamic Range™ PRO arka aydınlatma algoritmamızla birlikte inanılmaz incelikte bir yapıyla güzel kontrast oluşturur.

Geleneksel Edge LED

Geleneksel Edge LED

Geleneksel tam sıralı LED

Geleneksel tam sıralı LED

Slim Backlight Drive

Slim Backlight Drive

Tüm koyu ve açık renkleri yakalar

X-tended Dynamic Range PRO™

Ekrandaki ışık çıkışını hassas bir şekilde dengeleyen ve bazı alanları karartıp diğer alanları vurgulayan X-tended Dynamic Range PRO™, geleneksel bir LED arka aydınlatmalı TV'den üç kat daha geniş bir parlaklık aralığı sunar ve tüm kaynakları HDR'ye yakın kaliteye çıkarır.

X-tended Dynamic Range PRO
X-TENDED DYNAMIC RANGE PRO
Geleneksel TV
GELENEKSEL TV

Üst düzey performans

X-tended Dynamic Range PRO nasıl çalışır

Olağanüstü hassaslıkta arka ışık kontrolüyle X-tended Dynamic Range PRO, karanlık alanları daha karanlık ve parlak alanları daha parlak hale getirerek mümkün olan en geniş parlaklık aralığıyla her sahneye canlılık katar.

X-tended Dynamic Range PRO nasıl çalışır

Parlaklığı kare kare optimize edin

Dinamik Kontrast Geliştirici ile 4K Processor X1™

4K Processor X1'e sahip 4K UHD TV'ler, X-tended Dynamic Range PRO olmadan bile parlaklık aralığını önemli ölçüde artırır. Bu, ekrandaki hareketliliğe göre parlaklık aralığını kare kare optimize eden Dinamik Kontrast Geliştirici sayesinde sağlanır.

  • Film
  • Spor

Daha geniş bir parlaklık aralığı deneyimini yaşayın

4K Processor X1 çip ile her görüntüde daha parlak ve daha karanlık alanlar görürsünüz

4K Processor X1 ile
4K PROCESSOR X1 İLE
4K Processor X1 olmadan
4K PROCESSOR X1 OLMADAN

Yüksek Dinamik Aralık – geleceğe hazır olun

4K gibi Yüksek Dinamik Aralık (HDR) da görüntü kalitesi alanında atılmış büyük bir adımdır. Mevcut video standartları düşük parlaklığa sahip CRT TV'lere dayanırken HDR sinyalleri daha fazla parlaklık bilgisi taşıyor. HDR TV'ler, olağanüstü netlik için daha yüksek kontrast, daha geniş renk aralığı ve daha fazla ayrıntı görüntüleyebiliyor.

HDR
GELENEKSEL TV
HDR
Sony HDR TV