MODERN TASARIMIN KEYFİNİ ÇIKARIN

Slice of living

Daha rahat bir ev eğlencesi deneyimi

Sony TV'nizde izledikleriniz sizi heyecanlandıracak fakat odanız eskisi gibi rahatlatıcı olacak. İşin sırrı, iç mekan tasarımından fikir alan yeni ürün tasarımı.

Tasarım paleti
Her eve uygun tasarım 

Bir oturma odası sahnesinden alınan "kesitte" bulunan şekiller, desenler ve diğer öğelerden oluşan bir tasarım paleti hayal edin. Çoğu kesitte duvara asılmış resimler, kitaplıktaki kitaplar veya masadaki tabaklar gibi düz, paneli andıran nesneler bulunur; bu yüzden biz de ürün tasarımı sırasında temel yapı taşı olarak bunları kullandık.

Yeni TV'lerimizin görünümünü ve hissini geliştirirken bu paleti ve panel benzeri şekilleri kullanarak, TV'lerimizin oturma odanıza uyum sağlarken kendilerini ifade etmelerini de sağladık.

Oturma odasının rahatlığını temel alan tasarım

Daha ince gövdeler ve çerçeveler TV'lerin odada daha az dikkat çekmesine neden olurken, odanın geneli izleme deneyimi üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. BRAVIA®'dan beklenen etkileyici deneyimi sunmaya çalışırken farklı düşünmemiz ve oturma odalarının rahatlığını temel almamız gerektiğini fark ettik. Yalnızca izleme deneyimini değil, oturma odasındaki izleme deneyimini dikkate alan bu geniş perspektif, Slice of Living tasarımına ilham verdi.

Tako, Baş Sanat Direktörü

Sade tasarımlı, yeni bir standart

Yapıları sade olan 2016 model BRAVIA® TV'ler, duvardan veya zeminden alınmış bir kesit gibi görünen standları ve tabloları veya pencereleri andıran ekranlarıyla panel şekillerinden oluştukları için oturma odası tasarımıyla uyumludur. İnce olmalarının yanı sıra, dikkat dağıtan öğelere de sahip değillerdir. Yeni seride kablo standın içinden uzatılarak gözlerden uzak tutulur. Oturma odanıza rahatlık kazandıracak zarif TV tasarımıyla yeni bir standart belirledik.

XD94/93 Serisi

Güzel, dengeli paneller

XD94/93 Serisinin olağanüstü 4K HDR görüntü kalitesinin arkasında, her görüntüyü en iyi şekilde sunmak için tasarlanan levha benzeri iki katman yatıyor: TV'nin kenarlarını saran premium altın sarısı çizgiyle bölünen yüzeydeki güzel görünümlü ekran ve yeni Slim Backlight Drive™. Zarif ve düz çerçeve, TV'nin ultra ince yapısını çerçeve içine alıp vurgulayarak tüm kenarlar arasında görsel bir bağ kuruyor.

Güzel tasarıma duyduğumuz tutku, bu TV'nin tüm yönlerinde kendisini gösteriyor. Buna standlar da dahil. XD94/93 Serisi, denge sağlarken hafiflik algısı da oluşturmak için TV'yi kaldıran ve TV'ye açı kazandıran zarif, inceltilmiş bir ön plakaya sahip. Alüminyum kaplamalı standın sıcak gümüş tonu, hem TV'ye hem de yaşam alanınıza mükemmel uyum sağlıyor.

TV'yi duvara da monte edebilirsiniz: TV'nin özel olarak geliştirilen arka açıklığı ve braketi, TV'nin oturma odanızda bir pencere gibi doğal görünmesini sağlar.

XD85 SERİSİ

XD94/93 Serisinde bulunan sade panel kombinasyonunun aynısı alüminyum çerçeveli XD85 Serisinde de bulunur; fakat yanlarda uzanan çizgi gümüştür ve standın zarif ön paneli içe doğru eğiktir.

Tasarım ve mühendislik el ele

Kullanıcılar Slice of Living tasarımını nasıl bulacaktı? Yanıtını öğrenmek istediğimiz bu soruyu farklı ülkelerdeki insanlara sorduk. Prototipler hakkındaki görüşler (özellikle de birçok farklı şekilde, çeşitli açılarda, renklerde ve malzemelerde ürettiğimiz standlar için) tercihleri netleştirdi. Tasarımın doğru yolda olduğundan emin olduktan sonra ayrıntıları mühendislerimizle çalıştık. İşbirliğimiz, bunlar gibi yapısal açıdan zorlu TV'lerde bile ödün vermeden amacımıza ulaşmamızı sağladı.

Yokota, Sanat Direktörü

Yeni BRAVIA® modellerimiz, olağanüstü mühendislik ürünü ve güzel ürün tasarımından çok daha fazlasıdır. Bu TV'ler, ev eğlencesine bakış açınızı değiştirme misyonumuzun parçasıdır. Ürünlerin çevreleriyle nasıl bağ kurduğunu ve etkileşime girdiğini anlayarak izleme, dinleme ve oynama şeklini değiştiren zengin, duygusal deneyimler sunuyoruz. Sony ürünlerinin evinizde yaratabileceği farkı bugün keşfedin.