Ses

Hoparlör Sayısı
Yukarı Bakan Hoparlör 3, Orta Hoparlör 3, Subwoofer 1
Hoparlör Boyutu
Yukarı Bakan Hoparlör 46 mm, Orta Hoparlör 46 mm, Subwoofer 70 mm
360 Reality Audio
Var
Ön Ayarlı EQ
Var (KAPALI/BAS/HEYECANLI/BERRAK/VOKAL)
Özel EQ
Var
Ses seviyesi
Var (AÇIK/KAPALI)
Otomatik ses kalibrasyonu
Var
Immersive Audio Enhancement
Var

Boyut ve Ağırlık

Boyutlar (G x Y x D)
235 x 329 x 225 mm
Ağırlık
4,9kg

Kablosuz Bağlantılar

Google Assistant ile çalışır
Var
Alexa ile birlikte çalışır
Var
Chromecast built-in
Var
Spotify Connect
Var

Bluetooth®

Uyumlu Profiller
A2DP, AVRCP (Mutlak Ses Seviyesi), SPP
Desteklenen Kodekler
SBC, AAC

Wi-Fi®

Wi-Fi Özellikleri
11a, 11b, 11g, 11n
360RAcast
Var
Chromecast built-in
Var

Arayüz

Giriş ve Çıkış Terminalleri
Ses girişi (3,5 mm)

Genel Özellikler

Güç Tüketimi
55 W

Çevre dostu ve enerji tasarrufu

Güç Tüketimi (Kapalı Mod)
0,5 W
Güç Tüketimi (Bekleme Modu)
Yok
Güç Tüketimi (Ağa Bağlı Bekleme Modu) – Terminaller
2,0 W (WiFi) / 2,0 W (Bluetooth) / 2,0 W (tüm terminaller ve ağlar bağlıyken)
Bekleme Modu Etkinken
15 dakika (WiFi) / 15 dakika (Bluetooth) sonra
Kablosuz Ağı/Ağları Açma/Kapatma Anahtarı
Kablosuz ağa geçmek için: [Play/Pause] (Çal/Duraklat) düğmesini ve [Volume +] (Ses Seviyesi +) düğmesini aynı anda 4 saniyeden uzun süre basılı tutun. Ağa Bağlı Beklemeye geçmek için: [Power/PAIRING] (Güç/EŞLEŞTİRME) düğmesini ve [Sound Mode] (Ses Modu) düğmesini aynı anda 4 saniyeden uzun süre basılı tutun.

Özellikler

Odayı dolduran ortam sesini gösteren görüntü

Odayı dolduran ortam sesi nedir?

İster bir şeyler okuyun ister yemek yapın, çalışın ya da arkadaşlarınızla sohbet edin, odayı dolduran ortam sesi ideal bir eşlikçidir. Sesin evinizin her yerinde tam istediğiniz atmosferi yaratacak şekilde hem yatay hem de dikey olarak dağıtılmasıyla, en sevdiğiniz kafedeki fon müziği gibi, sakindir ve rahatsız etmez.

360 Reality Audio

360 Reality Audio veya Immersive Audio Enhancement

360 Reality Audio parçalar üç boyutlu ses konumu verileri içerdikleri için, odayı dolduran ortam sesi konusunda en üstün deneyimi sağlayabilirler. Fakat bunlar yoksa da sorun değil; eşsiz bir Sony algoritması olan Immersive Audio Enhancement, favori stereo parçalarınızı odayı dolduran ortam sesiyle sunar.

Yedi sürücü birimini gösteren SRS-RA5000’in iç görüntüsü

Toplam yedi sürücü birimiyle, farkı hissedeceksiniz

Yukarı bakan üç hoparlör müziği dikey olarak, üç yan hoparlör ise sesi yatay olarak yayar. Bu hoparlörler, odayı zengin ve derin basla dolduran bir woofer ile tamamlanır.

Bluetooth® logosu

Bluetooth® teknolojisi ile kablosuz

Hoparlörünüzü Bluetooth® teknolojisini kullanarak akıllı telefonunuzla veya tabletinizle eşleştirin ve müzik koleksiyonunuzun akışını sorunsuzca yapın.

Wi-Fi simgesi

Wi-Fi bağlantısı

Wi-Fi bağlantısı kullanarak hoparlörünüz üzerinden favori internet akış hizmetlerinize erişin ve çalma listesini telefonunuzdan kontrol edin.

Spotify Connect™ logosu

Spotify Connect™ ile uyumlu

Tam uzaktan kumanda için cihazınızda Spotify Connect™ uygulamasını kullanarak hoparlörünüzden doğrudan Spotify akışı yapın.

Chromecast built-in logosu

Chromecast built-in

Akıllı telefonunuz, tabletiniz veya dizüstü bilgisayarınızdan ses cihazınıza müzik, çevrimiçi radyo ve podcast yayını yapın. Tek yapmanız gereken, Cast düğmesine basmaktır.

Birden çok odada müzik resmi

Birden çok odada müzik

RA5000, Google Home veya Amazon Alexa uygulamasındaki bir hoparlör grubuna kolayca eklenebilir. Ardından uygulamayı veya Assistant hoparlörünüzü kullanarak farklı odalarda farklı şarkılar çalabilir veya evinizin tamamında aynı müziği çalabilirsiniz.

Sesle kontrol resmi

Sesle kontrol

Google Assistant built-in veya Alexa built-in özellikli bir cihazınız mı var? Varsa bu cihazı kullanarak RA5000’i sesinizle kontrol edebilirsiniz. Google Home veya Amazon Alexa uygulaması üzerinden RA5000’i hoparlör grubunuza ekleyin ve talimat verin; müzik çalabilir, ses seviyesini değiştirebilir, birçok başka işlevi kullanabilirsiniz.

Sony | Music Center logosu

Sony | Music Center uygulaması ile ayarlarınızı özelleştirin

Sony | Music Center uygulamasını akıllı telefonunuza indirin ve müziğinizi kablosuz olarak kontrol edin. Çalma listesi seçmenin veya sonraki şarkıyı sıraya koymanın yanı sıra EQ gibi ayarları da yapabilirsiniz.

Ses seviyesi kontrolü resmi

Ses seviyesini otomatik olarak ayarlayın 

Bazı parçaların sesi çok yüksek, bazılarınınki çok düşük olabilir ve ses seviyesini sürekli ayarlamanız gerekebilir. RA5000 her parçayı analiz edip otomatik olarak tutarlı ses seviyesinde çalarak bu sorunu çözer, parmağınızı bile oynatmanız gerekmez.

Sony Bravia TV’ye kablosuz olarak bağlanmış SRS-RA5000

TV’nizle kablosuz bağlantı kurar

TV’nizden gelen sesi geliştirmek ister misiniz? Uyumlu BRAVIA® TV’ler, daha heyecan verici bir izleme deneyimi için sesi Bluetooth® bağlantısıyla kablosuz olarak RA5000’e gönderir. Düşük gecikme sayesinde, duyduklarınız ekranda gördüklerinizle hassasiyetle senkronize edilir. 

Otomatik Ses Kalibrasyonu

Ses Kalibrasyonu

RA5000’inizi nereye kurarsanız kurun, dahili mikrofonun ve eşsiz Sony algoritmasının yardımıyla optimum ses performansı için kalibrasyon yapabilirsiniz. Gövdedeki Immersive Audio Enhancement tuşunu basılı tutmanız yeterli, RA5000 kalibrasyona başlar.

Yüksek Çözünürlüklü Ses

Yüksek Çözünürlüklü Ses ile uyumlu

CD'den kaliteli Yüksek Çözünürlüklü Ses sayesinde stüdyo kalitesindeki sesin en küçük ayrıntılarının keyfini çıkarın. Müzik tutkusu, sinyalden hoparlöre kadar her bileşeni bir araya getirerek sanatçı karşınızdaymış hissi uyandırır.