MDR-1A KULAKLIK

Tüm Özellikler ve Teknik Nitelikler

MDR-1A

Boyut ve Ağırlık

Ağırlık
225 g

Genel Özellikler

Sürücü Birimi
40 mm dinamik – Dome tipi
Circum Aural Tip
Var
Dinamik Tip
Var
Mıknatıs
Neodimium
Empedans (ohm)
48Ω
Frekans Tepkisi
3–100.000 Hz
Hassaslıklar (dB / mW)
105 dB/mW
Kablo Tipi
Çıkarılabilir
Kablo Uzunluğu
1,2 m
Fiş
Altın kaplamalı L-şekilli stereo mini
Takma Stili
Kafa üstü kulaklık, Kulak üstü

Mikrofon

Kablo Üzeri Mikrofon Yönü
Çok yönlü

Tasarım ve Ses Özellikleri

LCP Diyafram
Var

Renk Seçenekleri

silverblack

Kutu İçeriği

  • Garanti kartı
  • Kullanım Talimatları
  • Taşıma torbası
  • Kulaklık kablosu (1,2 m)
  • Kablo üstü kumanda ve mikrofonlu kulaklık kablosu (1,2 m)
Placeholder

Özellikler

MDR-1A Kulaklık ürününün fotoğrafı

Yüksek Çözünürlüklü Sesle müziğinizi sanatçının istediği ses kalitesinde dinleyin 

Yüksek Çözünürlüklü Ses ile dijital müzik koleksiyonunuzu yeni bir seviyeye çıkarın. Analog müziği CD'den yüksek oranda (16 bit/44,1 kHz yerine 24 bit/192 kHz) dijitale dönüştüren Yüksek Çözünürlüklü Ses, orijinal stüdyo kaydına yakın ses elde etmenizi ve müziği sanatçının amaçladığı şekilde dinlemenizi sağlar.

MDR-1A Kulaklık ürününün fotoğrafı

Dinamik HD sürücüler gerçekçi ses verir

Büyük havalandırma deliklerine sahip güçlü 40 mm HD sürücü birimleri sayesinde kulaklık en zorlu parçalarda bile güçlü, ritmik bas ses verir. Hafif ancak sert alüminyumla kaplanmış sıvı kristal polimer diyafram, çabuk tepki vererek vokalleri ve orta-yüksek aralıktaki tonları net bir şekilde üretir. Sesi açtığınızda bile tüm ses aralığında net, hassas ses duyarsınız.

MDR-1A Kulaklık ürününün fotoğrafı

Tüm ses aralığı için geniş frekans tepkisi

3 Hz'den 100 kHz'ye yayılan geniş bant frekans aralığı, farklı modern müzik tarzları için tasarlandı. Frekans aralığının 3 Hz alçak ucu, en derin bas altı notalara bile yetecek genişlikten fazlasını sunar. 100 kHz yüksek uçta vokal melodileri, ses ayrıntıları ve tonlar müziğinize hayat ve gerçekçilik katar.

MDR-1A Kulaklık ürününün fotoğrafı

Yüksek, net performans için yüksek hassasiyet

105 dB/mW seviyesinde yüksek hassasiyete sahip olan bu kulaklık, elektriği akustik sinyallere başarıyla dönüştürür. Böylece aynı müzik kaynağından, aynı ses seviyesinde müzik dinlerken daha az hassas kulaklıklara kıyasla tüm ses spektrumunda daha net ses duyarsınız.  

MDR-1A Kulaklık ürününün fotoğrafı

Daha fazla hassasiyet için alüminyum kaplamalı LCP diyafram

Alüminyum kaplamalı sıvı kristal polimer diyagram, frekans aralığının tamamında geleneksel LCP sürücülerden daha tutarlı ve hassas ses verir. Kulaklık muhafazasına iletim sırasında kaybolan ses enerjisi, gerçekçi bir performans için daha dengelidir. Ayrıca Yüksek Çözünürlüklü Sesin ultra yüksek frekanslarında müzik dinlerken bile frekans tepkisi daha düz olur. 

MDR-1A Kulaklık ürününün fotoğrafı

Bası güçlendiren havalandırma delikleri güçlü ritimler sunar

Hassas bir biçimde şekillendirilmiş havalandırma delikleri kulaklık içindeki hava akışını en üst düzeye çıkararak LCP diyaframın daha kolay hava almasını ve güçlü bas notalara anında tepki vermesini sağlar.

MDR-1A Kulaklık ürününün fotoğrafı

Katlanır, arkası kapalı tasarım sesi yalıtır

Arkası kapalı, katlanır tasarım, kulağınızı sararak sunduğu ses yalıtımıyla müzik dinlerken dikkatinizin dağılmamasını sağlar. Akustik kulaklarınıza geri yansıtılır, böylece en küçük sesleri bile duyabilirsiniz. Ayrıca, arkası kapalı tasarım müziğinizdeki bas tonların en üst düzeye çıkarılmasına yardımcı olduğu için her ritmi hissedersiniz. 

MDR-1A Kulaklık ürününün fotoğrafı

Dengeli ses paraziti azaltır

Dengeli 4 telli bağlantı ve gümüş-bakır çift kablo ile kanal ayrımı daha iyi ses için geliştirilir. Topraklama teli paylaşılan geleneksel kulaklıkların aksine kabloda her iki kanal için sol, sağ ve bağımsız topraklama telleri vardır, böylece daha az bozulma ve parazit duyarsınız. 

MDR-1A Kulaklık ürününün fotoğrafı

Eksiksiz rahatlık için basıncı azaltan kulaklık yastıkları

Basıncı azaltan yastıklara sahip yumuşak deri kulaklık başlıkları, kulaklarınızın şeklini alan tasarımıyla kulaklarınıza rahatça oturur. Pürüzsüz malzemeler ve kusursuz dikiş, rahatlığın ve dayanıklılığın uyumlu birlikteliğiyle saatler boyunca müzik dinlemenizi sağlar.

MDR-1A Kulaklık ürününün fotoğrafı

Döner, katlanır tasarım seyahati kolaylaştırır

Bu kulaklığı gittiğiniz her yere götürebilirsiniz. Döner, katlanır tasarımı sayesinde kullanılmadığında veya seyahat sırasında kolayca saklanabilir. Döndürülerek düzleştirilen kulaklık başlıkları, kulaklığı valize veya çantaya koymayı kolaylaştırır.  

MDR-1A Kulaklık ürününün fotoğrafı

Dengeli bağlantılı kulaklık kablosu dahildir

4,4Φ dengeli bağlantı kablosu sol ve sağ ses sinyallerini ayırır ve sinyal iletim kaybını ve sonucundaki ses bozulmasını en aza indirir. Sonuç olarak daha yumuşak yüksek frekanslar ve üstün ses kalitesi elde edilir.