Genel Özellikler

Kulaklık Tipi
Kapalı, dinamik
Sürücü Birimi
40 mm, dome tipi (CCAW Ses bobini)
Mıknatıs
Neodimium
Diyafram
Alüminyum kaplama LCP
Frekans Tepkisi
4 Hz-40.000 Hz
Frekans Tepkisi (Aktif Kullanım) 
4 Hz-40.000 Hz
Frekans Tepkisi (Bluetooth® İletişimi)
20 Hz - 20.000 Hz (44,1 kHz Örnekleme) / 20 Hz - 40.000 Hz (LDAC 96 kHz Örnekleme, 990 KB/sn)
Hassaslıklar (dB / mW)
105 dB / mW (1 kHz) (ünite açıkken kulaklık kablosu ile bağlandığınızda), 101 dB / mW (1 kHz) (ünite kapalıyken kulaklık kablosu ile bağlandığınızda)
Kablo Tipi
Tek taraflı (sökülebilir)
Kablo Uzunluğu
Kulaklık kablosu (yaklaşık 1,2 m, OFC örgülü, altın kaplama stereo mini fiş)
Fiş
Altın kaplamalı L-şekilli stereo mini fiş
Takma Stili
Kulak Çevresi
NFC
Var
DSEE Extreme
Var
Pasif Kullanım
Var

Pil

Pil Şarj Süresi
Yaklaşık 3 Saat (Tam şarj)
Pil Şarj Yöntemi
USB
PİL ÖMRÜ (DAHİLİ BELLEKLE KESİNTİSİZ MÜZİK ÇALMA SÜRESİ)
Maks. 30 saat (NC Açık), Maks. 38 saat (NC Kapalı)
Pil Ömrü (Bekleme Süresi)
Maks. 30 saat (NC Açık), Maks. 200 saat (NC Kapalı)

Bluetooth® Özelliği

Bluetooth® sürümü
Sürüm 5.0
Etki Aralığı
Görüş mesafesi yaklaşık 10 m (30 ft)
Frekans Aralığı
2,4 GHz bandı (2,4000GHz-2,4835GHz)
Profil
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Desteklenen Ses Formatları
SBC, AAC, LDAC
Desteklenen İçerik Koruması
SCMS-T

Gürültü Giderme

Gürültü Engelleme AÇMA/KAPAMA Anahtarı
Var
Kişisel NC Geliştirici
Var
Optimum Atmosfer Basıncı
Var
Ortam Sesi Modu
Var
Hızlı Dikkat Çekme
Var

Taşınabilir Kulaklık Amplifikatörü

Ses Yüksekliği Kontrolü
Dokunmatik Sensör

İşlemci/Verici

Giriş(ler)
Stereo Mini Jak

Renk Seçenekleri

bluewhitesilverblack

Kutu İçeriği

  • Taşıma Çantası
  • Uçakta Kullanım İçin Fiş Mount'ı
  • Kulaklık kablosu (yaklaşık 1,2 m)
  • USB Kablosu: Type-CTM (yaklaşık 20 cm)
Placeholder

Özellikler

WH-1000XM4 kulaklık trende

Sektör lideri gürültü engelleme

İster uzun bir uçuşta olun ister bir kafede dinlenin, WH-1000XM4 kulaklık, daha da fazla yüksek ve orta frekanslı sesi engelleyerek şimdiye kadarki en iyi gürültü engelleme performansımızı sunar.

HD gürültü engelleme işlemcisi QN1 çipi

Gürültü engellemenin ardındaki teknoloji

Her kulaklık başlığında bulunan iki mikrofonlu çift gürültü sensörü teknolojisi, ortam sesini yakalar ve verileri HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1’e gönderir. Sonra HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1, yeni bir algoritma kullanarak gürültü engelleme işlemesini gerçek zamanlı olarak bir dizi akustik ortama uygular. Yeni bir Bluetooth® Ses Çip Sistemi (SoC) ile birlikte çalışarak müzik ve gürültü sinyallerinin yanı sıra sürücü birimi ile kulaklar arasında akustik özellikleri saniyede 700 defadan fazla algılayıp ayarlar. 

WH-1000XM4 kulaklık uçakta

Optimum gürültü engelleme

WH-1000XM4 kulaklıkta, gürültü engelleme performansını en üst düzeye çıkaran iki teknoloji bulunur. Benzersiz Atmosfer Basıncı Optimizasyonu yüksek rakımda optimum ses sağlar; Kişisel Gürültü Engelleme Optimizasyonu ise kafa boyutu, gözlük ve saçın oluşturduğu özgün ses özelliklerini analiz eder ve sesi size uyarlar.

WH-1000XM4 kulaklığın sol profil görünümü

Ortam Sesi Kontrolü

Sony | Kulaklık Bağlantısı uygulamasıyla, hareket halinde dinlerken ortam sesini ayarlayarak ulaşım duyuruları gibi temel seslere izin verip gürültüyü engelleyin.

WH-1000XM4 kulaklık platformda

Kablosuz özgürlük birinci sınıf ses

Alışıldık BLUETOOTH® sesine kıyasla yaklaşık üç kat daha fazla veri ileten (maksimum 990 kb/sn aktarım oranında) LDAC, özel kablolu bağlantıya olabildiğince yakın, olağanüstü kalitede Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriklerinin keyfini çıkarmanıza olanak tanır.

Hi-Res Audio ve Hi-Res Audio Wireless logoları

İnanabileceğiniz ses

HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1’e entegre edilen dahili analog amplifikatör, düşük bozulma ve taşınabilir cihazlarda olağanüstü ses kalitesi için rakipsiz sinyal-gürültü oranı elde eder. Likit Kristal Polimer (LCP) diyaframlı güçlü 40 mm sürücüler, kulaklığın ağır ritimlerle en ideal şekilde başa çıkmasını sağlar ve 40 kHz’e kadar eksiksiz frekans aralığını üretebilir.

DSEE Extreme logosu

Tüm sıkıştırılmış dosyalarınızda gerçek zamanlı restorasyon 

Sony Music Entertainment ile birlikte geliştirilen Edge-AI (Yapay Zeka) kullanan DSEE Extreme™ (Dijital Ses Geliştirme Motoru), sıkıştırılmış dijital müzik dosyalarını gerçek zamanlı yükseltir. Enstrümanları, müzik türlerini ve vokal veya parça arası gibi her şarkıya özgü unsurları dinamik olarak tanır, ayrıca daha zengin ve eksiksiz bir dinleme deneyimi için sıkıştırmada kaybolan yüksek aralıklı sesi restore eder.

WH-1000XM4 kulaklık restoranda

Her gün rahatlık için Speak-to-Chat yeter

Biriyle konuştuğunuz anda, Speak-to-Chat otomatik olarak müziği durdurup ortam sesine izin vererek sohbet etmenizi sağlar; kulaklığınızı çıkarmak istemediğinizde veya elleriniz dolu olduğunda çok kullanışlıdır. Hassas Ses Algılama Teknolojisine dayanan bu akıllı özellik, kulaklığınıza monte edilmiş beş mikrofonu ve gelişmiş ses sinyali işleme teknolojisini kullanarak sesinizi tanır ve tepki verir. Sohbetiniz bittiğinde, müziğiniz otomatik olarak tekrar çalmaya başlar.

WH-1000XM4 kulaklık trende

Uyarlanabilir Ses Kontrolü, otomatik olarak konumunuza ve davranışınıza göre ayarlanır

Uyarlanabilir Ses Kontrolü; iş yeri veya favori kafeniz gibi sık sık ziyaret ettiğiniz yerleri tanımayı öğrenebilen ve sesi ideal dinleme deneyimi için uyarlayabilen akıllı bir işlevdir. Ayrıca ne yaptığınızı (örneğin yürüyüş, bekleme veya seyahat) otomatik olarak algılayıp ortam sesi ayarlarını duruma göre ayarlar. 

WH-1000XM4 kulaklık sokakta

Size göre tepki veren kulaklık

Kulaklığınızdaki yakınlık sensörü, kulaklığı takıp takmadığınızı algılayabilir ve pil gücünden tasarruf etmek için çalmayı buna göre uyarlayabilir. Kulaklığınızı çıkardığınızda müzik otomatik olarak duraklatılır. Kulaklığı tekrar taktığınızda da müzik otomatik olarak devam eder.

Hızlı dikkat özellikli WH-1000XM4 kulaklık

Hızlı Dikkat Çekme

Etrafınızdaki sesleri çabucak duymanız mı gerekiyor? Sadece elinizi kasanın üzerine koyun ve müziğinizin sesini kısıp ortam sesine izin verin.

WH-1000XM4 kulaklık başlığının yakın çekimi

Gün boyu rahat kullanım

WH-1000XM4, sofistike stili olağanüstü rahatlıkla birleştirir. Basınç düşüren, süper yumuşak üretan köpükten kulaklık yastıkları basıncı eşit dağıtır ve tam oturma için kulaklık yastığı temasını artırır. Ayrıca daha hafif tasarımı sayesinde kulaklık taktığınızı dahi fark etmezsiniz.

35 saatlik pil ömrü logosu

Tüm gün süren güç ve hızlı şarj

30 saatlik uzun pil ömrü sayesinde, uzun yolculuklarınızda dahi yeterli güce sahip olacaksınız. Ayrıca acil şarja ihtiyacınız varsa isteğe bağlı AC adaptörü ile sadece 10 dakikada 5 saatlik şarj elde edebilirsiniz.

Sesli yardımcı sunan WH-1000XM4 kulaklık

Sesli Yardımcı ile işlemler daha akıllı

Eller serbest yardım alın. Sadece “OK Google” veya “Alexa” diyerek istediğiniz sesli yardımcıyı etkinleştirin.. Eğlenin, arkadaşlarınızla bağlantı kurun, bilgi alın, müzik ve bildirim dinleyin, hatırlatma ayarlayın... Gürültü engelleme gibi kulaklık özelliklerini dahi sesinizle kontrol edebilirsiniz.

Eller serbest görüşme özellikli WH-1000XM4 kulaklık

Daha net eller serbest görüşme 

Kolayca ilerleyen eller serbest görüşmeyle sohbet serbestçe akar. Telefonunuzu olduğu yerde bırakın, iki kez dokunarak konuşun. Beş dahili mikrofonu gelişmiş ses sinyali işlemeyle bir araya getiren Hassas Ses Algılama Teknolojisi sayesinde WH-1000XM4, telefonda konuştuğunuz kişiye daha net ses kalitesi sunar. 

Parmak ucu kontrollü WH-1000XM4 kulaklık

Parmak uçlarınızdaki kontrol

Panele dokunarak veya vurarak parça değiştirin, ses seviyesini düşürüp yükseltin veya arama yapın.

Headphones Connect logosu

Sony | Kulaklık Connect uygulaması

Sony | Kulaklık Bağlantısı uygulaması ile Ortam Sesi Kontrolü, arka plan sesinin seviyesini ayarlamanızı sağlar ve sadece insan seslerini duyma seçeneği sunar. Ekolayzer sayesinde de ses seviyelerini müziğinize uygun şekilde özelleştirebilirsiniz.

WH-1000XM4 kulaklık restoranda

Çok noktalı bağlantı

WH-1000XM4 kulaklık tam rahatlık için aynı anda iki Bluetooth® cihazla eşleştirilebilir. Dolayısıyla bir çağrı geldiğinde, kulaklığınız hangi cihazın çaldığını anlar ve otomatik olarak doğru cihaza bağlanır. Ayrıca sadece bir düğmeye dokunarak kulaklığınızı iki cihazdan istediğinize çabucak, sorunsuzca geçirebilirsiniz.

WH-1000XM4 kulaklık katlanmış

Döner-katlanır yapı

Kompakt kutuya düzgün şekilde yerleştirilebilmeleri için kulaklıklar içe doğru döner. 

WH-1000XM4 kulaklık kabloyla taşıma çantasında

Kablo ile taşıma çantası

Ürünle birlikte verilen taşıma çantası dayanıklıdır ve kablolu dinleme için kablo içerir.

WH-1000XM4 Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz Kulaklık ürününün fotoğrafı

360 Spatial Sound Personalizer

Sony | 360 Spatial Sound Personalizer uygulamasıyla, sizin için optimize edilmiş bir ses deneyimi yaşarsınız. Uygulama, kulak şeklinizi kaydedip analiz eder ve BRAVIA XR TV’lerle eşleştirildiğinde, bu kulaklığın size özel uzamsal bir ses alanı oluşturmasını sağlar.

WH-1000XM4 Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz Kulaklık ürününün fotoğrafı

Dolby Atmos deneyimi

BRAVIA XR TV’ye bağlı bir Sony WLA-NS7 kablosuz vericiyle, kulaklığınız, Dolby Atmos deneyimi yaşayabilmeniz için çevrenizde ideal fantom hoparlör düzenini oluşturur. Sahneye kendinizi kaptırın ve aksiyonun tam ortasındaymış gibi hissedin.