WH-1000XM5

DÜNYANIZ VE SİZ. BAŞ BAŞA.

WH-1000XM5 kulaklık, sektörde lider gürültü engelleme, sekiz mikrofonu kontrol eden iki işlemci, gürültü engellemeyi koşullara ve ortama göre otomatik olarak optimize eden Auto NC Optimizer özelliği ve yeni geliştirilen sürücü birimiyle dikkatin dağılmadığı müzik dinleme deneyiminin ve net görüşmelerin kurallarını yeniden yazıyor.

KULAKLIK

WH-1000XM5 Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz Kulaklık

WH-1000XM5
WH-1000XM5 Gürültü Engelleme Özellikli Kablosuz Kulaklık ürününün fotoğrafı

silverblack

Hemen kaydolup yeni güncellemeleri ve sınırlı süreli teklifleri alın. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın, hiçbir şeyi kaçırmayın.

WH-1000XM5 kulaklığı inceleyin
En iyi gürültü engelleme teknolojimiz daha da gelişiyor

Gürültü engelleme özellikli bu Sony kulaklığın, gelmiş geçmiş en iyi gürültü engelleme teknolojimizi eşsiz bir sesle nasıl bir araya getirerek gerçek anlamda dikkate değer bir dinleme deneyimi yaşattığını görün.

Digital NC logosu


Sektörde lider gürültü engelleme
WH-1000XM5 kulaklığın parçalara ayrılmış görünümü; iç parçalar gösteriliyor


Sıra dışı ses ve görüşmeler
Dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon görseli


Kolay cihaz bağlantısı
Düğmeye basan parmak görseli


Şık, sezgisel ve akıllı
Sektöründe öncü gürültü engelleme

Birden çok mikrofonla gürültü engelleme özelliği sunan WH-1000XM5 kablosuz kulaklığımız, uçak gürültüsünden insanların sesine kadar, daha fazla yüksek ve orta frekanslı sesi engeller. Ayrıca Auto NC Optimizer ile gürültü engelleme, takma koşullarınıza ve ortamınıza bağlı olarak otomatik olarak optimize edilir.

Gürültü engellemenin nasıl fark yaratabileceğini görün
Çoklu Gürültü Sensörü teknolojisi 

Bu kulaklık, her kulaklık başlığında dört mikrofonla gürültü engelleme konusunda şimdiye kadar attığımız en büyük adımdır. Yüksek frekanslı gürültüde büyük bir azalma için ortam sesi daha da doğru şekilde yakalanır. Auto NC Optimizer sayesinde, takma koşullarına ve atmosfer basıncı gibi dış faktörlere bağlı olarak, gürültü engelleme performansı her zaman otomatik olarak optimize edilir.

Kulaklık başlığının birden fazla sensör konumunu gösteren yakın çekimi
HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1 ve Entegre İşlemci V1’in çiplerini yan yana gösteren ikili görüntü
Rakipsiz gürültü engelleme

Özel olarak Sony tarafından geliştirilen yeni Entegre İşlemci V1, HD Gürültü Engelleme İşlemcimiz QN1’in tam potansiyelini ortaya çıkarır. Bu eşsiz teknoloji kombinasyonu, sekiz mikrofonu kontrol ederek görülmemiş gürültü engelleme kalitesi sunar.

Özel olarak tasarlanan 30 mm sürücü birimi

Yumuşak kenara sahip özel tasarım 30 mm sürücü birimi, özellikle düşük frekans aralıklarında gürültü engellemeyi geliştirerek ortam gürültüsü olmadan kusursuz bir müzik keyfi yaşamanıza yardımcı olur. Karbon fiber kompozit malzemeyle hafif ve sağlam bir dom elde edilir ve özellikle yüksek frekans aralıklarında ses netliği artar.

Yeni geliştirilen 30 mm sürücünün yakın çekimi
Kusursuz şekilde tasarlanmış, üstün ses

Karbon fiber kompozit malzemeden hafif ve sağlam bir kubbe içeren, özel tasarımlı 30 mm (hassasiyetle geliştirilmiş) sürücü birimi, daha doğal ses kalitesi için yüksek frekans hassasiyetini artırır. Mükemmel iletkenlik için altın içeren, birinci kalite kurşunsuz lehim, dengeli güç dağıtımı için Hassas Ses Rezistansı ve net, tutarlı ses sağlayan gelişmiş bir sinyal/gürültü oranı için optimize edilmiş devre, eşsiz Sony teknolojilerindendir.

Hi-Res Audio ve Hi-Res Audio Wireless logoları
Kablolu veya kablosuz olarak High-Resolution Audio dinleyin 

Sektörce benimsenen ses kodlama teknolojimiz LDAC sayesinde WH-1000XM5, High-Resolution Audio ve High-Resolution Audio Wireless özelliklerini destekler. LDAC, alışıldık Bluetooth® sesinden yaklaşık üç kat daha fazla veri ileterek sıra dışı High-Resolution Audio kalitesi sunar.

DSEE Extreme logosu
Tüm sıkıştırılmış dosyalarınızda gerçek zamanlı restorasyon 

DSEE Extreme™, Edge-AI (Yapay Zeka) ile sıkıştırılmış müzik dosyalarını gerçek zamanlı yükseltir. Enstrümanları, müzik türlerini ve her bir şarkının kendine özgü unsurlarını dinamik şekilde tanıyarak, sıkıştırmada kaybolan yüksek aralıklı sesi geri getirir.

1000X serisi, şimdiye kadarki en iyi görüşme kalitesi

Hassas Ses Alma Teknolojimiz, dört hüzmeleme mikrofonu ve AI tabanlı bir gürültü engelleme algoritması kullanarak sesinizi hassasiyetle izole eder. Yeni geliştirilen rüzgar gürültüsü engelleme, görüşmeler sırasında rüzgar gürültüsünü en aza indirir. Nerede olursanız olun, her zaman net bir şekilde duyar ve duyulursunuz.

Sesinize odaklanan birden çok mikrofon

Dört hüzmeleme mikrofonuna sahip bu kulaklık, sadece sizin sesinizi alacak şekilde kalibre edilir. Daha iyi sinyal/gürültü oranı, etrafta çok gürültü olsa dahi her kelimeyi yakalamasını sağlar.

WH-1000XM5 kulaklık; birden fazla mikrofon konumu vurgulanmış
Görüşme sesi seviyelerini ve gürültü azaltma algoritmasının etkisini gösteren grafik
Ultra net, gürültüsüz görüşmeler

Hassas Ses Alma Teknolojisi ve gelişmiş ses sinyali işleme özelliği sayesinde gürültülü ortamlarda olsanız dahi görüşmenin diğer tarafındaki kişi sesinizi net şekilde duyar. Gürültü azaltma algoritmamız, 500 milyonu aşkın ses örneği kullanılarak AI makine öğrenmesiyle, çok çeşitli ortamda ortam gürültüsünü bastıracak ve sesinizi net şekilde ortaya çıkaracak biçimde geliştirilmiştir.

1 = Gürültülü
2 = Gürültüsüz

Gürültüsüz bir tasarımla gün boyu rahatlık

Bu hafif kulaklık, yeni geliştirilen yumuşak ve oturan deriyle kaplanmıştır. Bu malzeme, kulaklara fazla baskı yapmadan kafaya tam oturur ve dışarıdan gelen sesleri engeller. Kademesiz kaydırıcı, sorunsuz mil ve askı, ayrıca sessiz eklemler içeren gürültüsüz tasarımımız, WH-1000XM5’i keyifle takmanızı sağlar.

Uyarlanabilir Ses Kontrolü, otomatik olarak yaptığınız işe göre ayarlanır

Uyarlanabilir Ses Kontrolü, nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı algılayan akıllı bir işlevdir; bu bilgilere göre, ideal dinleme deneyimi için ortam sesi ayarlarını yapar. Etkinleştirildiğinde, davranışlarınızı öğrenip iş yeri ya da favori kafeniz gibi sık sık ziyaret ettiğiniz yerleri tanır ve sesi duruma uygun şekilde ayarlar.

Her gün rahatlık için Speak-to-Chat yeter

Sohbete başladığınızda Speak-to-Chat müziği otomatik olarak durdurur ve ortam sesine izin verir; kulaklığı çıkarmak istemediğinizde veya eller serbest konuşmak istediğinizde kullanışlıdır. Bu akıllı özellik, sesinizi tanımak ve buna yanıt vermek için kulaklığa entegre mikrofonları ve gelişmiş ses sinyali işleme teknolojisini kullanır. Sohbetiniz bitince müzik otomatik olarak yeniden başlar.

Kulağında WH-1000XM5, arkadaşıyla konuşan bir kadın
Favori müziğinize hızlı erişim

Hızlı Erişim sayesinde bu kulaklığı, iki veya üç dokunuşla, akıllı telefonunuza dokunmadan Spotify’da müzik çalmaya devam edecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Spotify Tap™’e erişmek için düğmeye basan parmak görüntüsü
OK Google ve Alexa built-in logoları
Sesinizle kontrol edin

Eller serbest yardım – “Hey Google” veya “Alexa” diyerek istediğiniz sesli yardımcıyı etkinleştirin.Müzik dinleyin, arkadaşlarınızla iletişim kurun, bildirim alın, hatırlatma ayarlayın. Kulaklığın gürültü engelleme gibi özelliklerini dahi sesinizle kontrol edin, Google Assistant veya Siri kullanarak Microsoft Outlook’ta e-postalarınızı dinleyip etkileşim kurun ve Microsoft Teams toplantılarına katılın.

Sony | Headphones Connect uygulamasıyla güvenle dinleyin

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) yönergeleriyle kulaklığınız tarafından kaydedilen ses basınç verilerini karşılaştırarak ne kadar güvenle müzik dinlediğinizi kontrol edin. Dinleme seviyeleriniz fazla yüksek olduğunda İS bildirimleri alın.

Headphones Connect logosu
Çok noktalı bağlantı

Bu Bluetooth® kulaklık, tam rahatlık için iki Bluetooth® cihazıyla aynı anda eşleştirilebilir. Yani bir arama geldiğinde, kulaklığınız hangi cihazın çaldığını bilir ve doğru cihaza otomatik olarak bağlanır. Ayrıca tek bir düğmeye dokunarak kulaklığınızı bu iki cihazdan birine hızla geçirebilirsiniz.

Fast Pair logosu
Hızlı Eşleştirme özelliği ile kulaklığınızı bulun

WH-1000XM5, Google’ın yeni ve kullanışlı Fast Pair özelliğini destekler. Kulaklığınızı nerede bıraktığınızı bir ses sayesinde veya akıllı telefonunuzda Google’ın Cihazımı Bul uygulamasından bilinen son yerine bakarak bulmanızı sağlar.

Sağ tarafta eşleştirme dalgalarıyla dizüstü bilgisayar görseli
Bilgisayarınızla kolay eşleştirme

Swift Pair sayesinde kulaklığınızı Windows 11 veya Windows 10 dizüstü bilgisayarınız, masaüstü PC’niz veya tabletinizle hızla ve kolayca eşleştirebilirsiniz. Eşleştirme modu seçildiğinde, yakındaki Windows 11 veya Windows 10 cihazlarda eşleştirme kılavuzu açılır.

Tüm gün süren güç ve hızlı şarj

30 saatlik son derece uzun pil ömrü sayesinde, uzun yolculuklarda dahi yeterli güce sahip olacaksınız. Acil şarja ihtiyacınız varsa isteğe bağlı USB-PD uyumlu AC adaptörüyle sadece 3 dakikada 3 saatlik şarj elde edebilirsiniz.

30 saatlik pil ömrünü ve 5 saatlik çalma süresi için 10 dakikada hızlı şarjı gösteren çizim
Sokakta, kulaklığında WH-1000XM5 olan, dokunmatik kontrol ayarlarını etkinleştirmek için kulaklık başlığına dokunan bir kadın
Her şey parmaklarınızın ucunda

WH-1000XM5 kulaklıkta sezgisel kontrol ayarları bulunur; örneğin, soldaki düğmeye basarak Gürültü Engellemeden Ortam Sesine geçebilir veya sağdaki dokunmatik paneli kullanarak müziği çalıp duraklatabilir, parça atlayabilir, ses seviyesini değiştirebilirsiniz. 

Katlanabilen kılıf yer kazandırır

Yumuşak ve uyumlu kılıfta kulaklığınızı zahmetsizce taşıyın. Kılıftan çıkardığınızda, katlanabilen kılıf kolayca saklanmak üzere %40 daha ince hale getirilebilir.

Kulağında kulaklıkla, taşıma kılıfını el çantasına atan bir kadın
Taşıma kılıfı, kulaklık kablosu ve USB şarj kablosuyla WH-1000XM5 kulaklık
Kutunun içeriği

WH-1000XM5 kulaklığınızın ambalajını açtığınızda, bir taşıma çantası, kulaklık kablosu (yaklaşık 1,2 m) ve USB şarj kablosu bulacaksınız.

Çevre için daha iyi

Toksikliği azaltan tasarım ilkeleri ve sosyal açıdan daha sorumlu “Yeniden Üretilmek İçin Üretilmiştir” felsefesiyle tasarlanan WH-1000XM5 ambalajı plastik içermez. Ürün kutusu, Sony’ye özel geliştirilen, geri dönüştürülmüş, sürdürülebilir malzemeyle üretilir. WH-1000XM5’te otomobil parçalarından gelen geri dönüştürülmüş plastik malzeme kullanılır.

Sürdürülebilir ambalaj malzemeleriyle birlikte WH-1000XM5 ambalajının görüntüsü
Son derece etkileyici. Son derece gerçek.

Çevrenizi saran ses ile bütünleşin. Canlı konserdeymişsiniz veya stüdyoda kayıt alan sanatçıyla berabermişsiniz gibi gerçekçi. 360 Reality Audio ile müzik hiç olmadığı kadar etkileyici ve gerçek. Bu kulaklık ile 360 Reality Audio özelliğinin keyfini sürebilirsiniz.

Artist Connection Uygulamasının logosu
Artist Connection Uygulamasını indirip demo oynatıcıda örnek müziği deneyin
Kişisel bir sinematik deneyim 

BRAVIA XR™ ve Kablosuz Verici WLA-NS7 ile.

BRAVIA XR ve WLA-NS7 kablosuz vericiyi kullanan bu kulaklıkla, kulaklarınıza göre uyarlanan, heyecan verici bir Dolby Atmos® ve 360 Spatial Sound deneyimi yaşayın.  

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Ultra rahat WH-1000XM5 kulaklığımız, dikkatin dağılmadığı müzik dinleme deneyiminin ve harika netlikte görüşmelerin kurallarını yeniden yazıyor. İki işlemci, görülmemiş gürültü engelleme için birden çok mikrofonu kontrol eder; Auto NC Optimizer ise takma koşullarına ve ortama bağlı olarak gürültü engellemeyi otomatik olarak optimize eder. Özel olarak tasarlanan 30 mm sürücü birimi, tüm eğlencelerinizde üstün ses kalitesi sunar.
  • Dikkatiniz dağılmadan dinlemeniz için HD Gürültü Engelleme İşlemcisi QN1, Entegre İşlemci V1 ve birden çok mikrofon

  • Tamamen otomatik Kişisel Gürültü Engelleme Optimizasyonu ve Atmosfer Basıncı Optimizasyonu

  • Olağanüstü ses için özel olarak tasarlanan 30 mm sürücü birimi

  • 2x2 hüzmeleme mikrofonu ve (AI kullanan) gürültü engelleme sistemiyle, gürültüsüz, birinci sınıf görüşmeler

  • “Yumuşak oturan deri” ile çok rahat hafif tasarım

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi