Gerçekliğe hükmetmek

Tutkumuz oluşturucunun amacını sadık olarak aktaran televizyonlar tasarlamak. MASTER Series TV’ler en iyi mühendislerin kriterlerini karşılıyor ve muhteşem görüntüler sunuyor. İlk kez, oluşturucular hayal güçlerini keşfedip vizyonlarının ev ortamında gerçeğe dönüştüğünü izleyebiliyor. 

MASTER Series film yapımcılarını neden heyecanlandırıyor?

Jumanji: Yeni Seviye yönetmeninin ve yapımcılarının, filmlerinin görüntülerini ve sesini aslına ne kadar sadık ürettiğini görünce, MASTER Series AG9’dan ne kadar etkilendiğine tanık olun.

Jake Kasdan
"Tek kelimeyle muhteşem. Görüntünün nasıl olduğunu görünce aklım başımdan gitti."

Jake Kasdan
Yönetmen

Matt Tolmach
"O kadar hassas ve canlı ki! Ses de ekrandan yayılıyor."

Matt Tolmach
Yapımcı

Hiram Garcia
"İzleyicilerin görmesini istediğimiz şeyi yansıtabilen ilk tüketici ürünü."

Hiram Garcia
Yapımcı

Olağanüstü fotoğraflarla içerik oluşturuculara ilham veriyor

MASTER Series grubumuzun ürettiği ince renk, ışık ve tonlama farkları sayesinde, oyuncuların Gran Turismo® dünyasının keyfini nasıl içerik üreticilerin istediği gibi, gerçeğe yakın şekilde çıkardıklarını öğrenin.  

Cognitive Processor XR™

Oluşturucuların hayalini hiç olmadığı kadar
doğru şekilde tecrübe edin

İçerik oluşturucunun vizyonunu mümkün olan en otantik şekilde ekrana taşımak; amacımız bu. Cognitive Processor XR™, TV’lerimizin ifade potansiyelini film yapımcılarının istediğine daha önce hiç olmadığı kadar yaklaşan, yepyeni bir seviyeye çıkararak amacımıza ulaşmamıza yardımcı oluyor.

Lensten oturma odasına profesyonel ürünlerimiz

2000 yılında TV ekibimiz ev sineması deneyimi için geliştirilmiş ilk TV görüntü kalitesi özelliği olan Sinema Modu için Sony Pictures Entertainment ile iş birliğine başladı. O zamandan bu yana 4K ve HDR gibi yeni formatları standartlaştırmak için birlikte çalışarak evde film deneyimini içerik oluşturucunun amacına daha uygun hale getiriyoruz.

Sektörün uzmanları MASTER Series’ten övgüyle söz ediyor

MASTER Series’in önde gelen film ve TV uzmanlarınca ne kadar iyi karşılandığını görün.

Evde seyir yeniliğine doğru.
Sony ekosistemi ve Netflix.

Son teknolojik gelişmelerle televizyonlar içerik oluşturucuların vizyonu ve ilhamlarını çok daha iyi ifade ediyor. Bunun sonucunda izleyiciler evlerinde bol heyecan ve ilgi çekici görüntülerle dolu, geniş bir eğlence yelpazesinden yararlanabiliyor. Sony ve Netflix yıllardır oluşturucuların hikayelerini tüm dünyadaki eğlence meraklılarına sunmak için doğrudan bunlarla çalışarak sektöre öncülük etmekte ve televizyonun geleceğini şekillendirmekte. 4K ve HDR gibi en son teknolojilerin sunulmasıyla tüketiciler artık oturma odalarının rahatlığında sinema kalitesinde bir deneyim yaşayabiliyor.

Netflix video akışı üyeliği gereklidir

Ek olarak Netflix de en son video görüntüsü standartlarını kullanarak orijinal program üretimine aktif olarak yatırım yapıyor ve son dönemlerde görüntü kalitesinin korunmasını sağlamak için Sony ile iş birliği içinde Netflix Calibrated Mode'u geliştirdi. Bu mod, film yapımcısının vizyonunu ve amacını korumak üzere televizyon gösteriminde stüdyo değerlendirme gösterimiyle aynı görüntü kalitesinin elde edilmesi için özel olarak geliştirildi.

Gerçek ortaklık

Netflix ve Sony’nin, eğlencenin keyfini yaratıcıların istediği şekilde çıkarabilmeniz için Netflix Calibrated Mode ile oturma odasında renk, kontrast ve hareket alanında nasıl uzmanlaştığını görün.

Olması gerektiği gibi eğlence

Netflix Calibrated Mode, izleyicinin dizileri, filmleri, belgeselleri ve diğer tür hikayeleri aslen oluşturuldukları ve amaçlandıkları şekilde izleyebilmesini sağlıyor.

Stüdyo standardı TV 

Film prodüksiyon stüdyolarında standart referans için kullanılan ana monitörlerinkine yakın bir görüntü kalitesi vaat eden MASTER Series ilk başta TV’ye gelen eğlence içeriklerini ideal şekilde sunma kapasitesine sahip. 

Evde sinema heyecanı

MASTER Series'in Netflix Calibrated Mode ile birlikte hikayeleri gerçek hayat kadar canlı kılan görselleri aslına uygun olarak sunmaya başlamasıyla eğlence meraklıları artık bu deneyimi doğrudan evlerinde yaşayabilir.

Kusursuz renklerin kilit unsuru kalibrasyonda ustalık

İnsanları bir filme çeken nedir? Senaryolar, sahne bloklama, düzenleme ve renk tonlaması gibi, oluşturma sürecine dahil olan pek çok unsur vardır. İşte bu unsurlar bir TV ekranında aslına sadık şekilde üretilip izleyeni içine çeken, duygu yüklü bir görsel deneyim ortaya çıktığında oluşturucunun hikayesi gerçeklik kazanır. Gölgede kalan oyuncuların yüzlerindeki ifadeler, ani bir flaş sahnede görünen incelikli detaylar ve karanlıktan aydınlığa geçen ince tonlamalarla hassas renk üretimi temel unsurdur. MASTER Series, profesyonel oluşturucuların ihtiyaçlarını karşılamak ve sürekli yüksek performansı temin etmek amacıyla fabrikada beyaz dengesi ve istikrar bakımından hassasiyetle kalibre edildi.

CalMAN logosu
Oluşturucu ekibin tutkusunu koruyor

MASTER Series, prodüksiyon sürecinden gelen renk farklılıklarını ele almak için Portrait Displays’in yüksek performanslı Calman otomatik kalibrasyon yazılımını kullanmaya hazır. Bu da eşsiz bir kalibrasyon seviyesi sunuyor ve alışıldık görüntü ayarlarıyla yapılamayan ince ayarları mümkün kılıyor. TV sinyalinin aslına sadık, yüksek doğrulukta renk üretiliyor ve zamanla oluşabilecek en küçük renk değişikliklerine dahi adaptasyon sağlanıyor. MASTER Series’in Calman hazır niteliği, post prodüksiyon sırasında kalite kontrol iş akışlarında görsel oluşturma ekibinin kullandığı yazılımdan müşterilerin de yararlanmasını sağlıyor ve evde profesyonel sınıf renk kalibrasyonlu hassasiyette görüntüler sunma kararlılığımızın yeni bir kanıtı oluyor.

Broşürü indir
Calman ile BRAVIA Kalibrasyonu