Gerçekliğe hükmetmek

Tutkumuz oluşturucunun amacını sadık olarak aktaran televizyonlar tasarlamak. MASTER Series TV’ler en iyi mühendislerin kriterlerini karşılıyor ve muhteşem görüntüler sunuyor. İlk kez, oluşturucular hayal güçlerini keşfedip vizyonlarının ev ortamında gerçeğe dönüştüğünü izleyebiliyor. 

MASTER Series film yapımcılarını neden heyecanlandırıyor?

Jumanji: Yeni Seviye yönetmeninin ve yapımcılarının, filmlerinin görüntülerini ve sesini aslına ne kadar sadık ürettiğini görünce, MASTER Series AG9’dan ne kadar etkilendiğine tanık olun.

Jake Kasdan
"Tek kelimeyle muhteşem. Görüntünün nasıl olduğunu görünce aklım başımdan gitti."

Jake Kasdan
Yönetmen

Matt Tolmach
"O kadar hassas ve canlı ki! Ses de ekrandan yayılıyor."

Matt Tolmach
Yapımcı

Hiram Garcia
"İzleyicilerin görmesini istediğimiz şeyi yansıtabilen ilk tüketici ürünü."

Hiram Garcia
Yapımcı

Olağanüstü fotoğraflarla içerik oluşturuculara ilham veriyor

MASTER Series grubumuzun ürettiği ince renk, ışık ve tonlama farkları sayesinde, oyuncuların Gran Turismo® dünyasının keyfini nasıl içerik üreticilerin istediği gibi, gerçeğe yakın şekilde çıkardıklarını öğrenin.  

Fabrika kalibrasyonuyla tam anlamıyla öncü kalite 

Fabrikadaki üretim ekibimizin sergilediği sıkı çalışma ve azim sayesinde her bir MASTER Series televizyonun evlerde nasıl inanılmaz ölçüde gerçekçi görüntüler ürettiğini keşfedin.

Mikichika Sakata, Genel Müdür Yardımcısı, Panel Tasarımı
“Prototipimizin görüntü kalitesi bizi gerçekten çok etkiledi. Dileğimiz, mümkün olduğunca çok müşteriye aynı duyguları iletip bu duyguları paylaşmak.”


Mikichika Sakata
Genel Müdür Yardımcısı, Ürün Tasarımı Departmanı

Jun Moritsugu, Üretim Mühendisi
“MASTER Series, mühendislerin sergilediği büyük tutku ve heyecanın gerçeklik bulduğu ürünlerdir. Misyonumuz, ürün imal ederken bu heyecanı hiçbir şekilde göz ardı etmemek.”


Jun Moritsugu
Müdür Yardımcısı, Üretim Mühendisliği Departmanı

Tamio Haruyama, Kıdemli Müdür
“Bu süreç, bilindik üretim verimliliği fikrine zıt düşüyor. Ancak öncü modele uygun birinci sınıf kaliteyi elde etmek için biz bu yaklaşımı özellikle benimsiyoruz.”


Tamio Haruyama
Kıdemli Müdür, Üretim Departmanı

ÖRÜMCEK EVRENİNDE filmini, yapımcıların stüdyoda gördüğü gibi görün

Ödüllü ÖRÜMCEK-ADAM: ÖRÜMCEK EVRENİNDE filminin yapımında sergilenen tutkuyu görün ve MASTER Series’in ortaya konan işi stüdyoda onaylandığı şekilde nasıl ürettiğini keşfedin.

Rodney Rothman
“Az önce izlediğimiz Sony televizyon, yaptığımız şeyi oluşturan düşünce ve tutkuyu adeta her nüansıyla yakalayan ilk tüketici ürünü oldu, ben daha önce böylesini görmemiştim.” 


Rodney Rothman
Yönetmen ve Senarist

Bob Persichetti
“Sony BRAVIA MASTER Serisini gördükten sonra, izlediğimiz şeyin kalitesi ve görüntünün aslına sadakati üzerine düşündüm ki bu ürün evde kullanım için değil, stüdyo için tasarlanmış gibi.”


Bob Persichetti
Yönetmen 

Peter Ramsay
“Bugün Sony BRAVIA MASTER Serisinin demosunu görünce, yaptığımız işin emin ellerde olduğunu hissettim.”


Peter Ramsay
Yönetmen

Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate

Orijinal düşünce aslına uygun yansıtılıyor

Sinemadan TV’ye geçiş için içerik dijital olarak sıkıştırılmalı, bu da görüntü kalitesini etkiliyor. MASTER Series TV’leri geliştirirken bozulmayı en aza indirerek oluşturucunun kusursuz son görüntüsünü dijital sinyal olarak yeniden yakalamak istedik. Bu, üstün yeni bir işlemci gerektiren, zorlu bir işti. 

Dönüştürmedeki zorluklar

Oluşturucunun çekim esnasında gördükleri televizyona iletilmeden kodlanıyor ve sonra panelde görüntülenebilmek için kodu çözülüp dönüştürülüyor. Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate bu süreçte yaşanan görüntü bozulmasını en aza indiriyor.

Ultra yüksek bit hızlarında sinyal işleme

Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate’ı geliştirirken "tek bir bit bile kaybolmayacak" ilkesini benimsedik. Böylece sinyaller ultra yüksek bit hızlarında işleniyor ve ardından orijinal kalitelerine geri döndürülüyor. 

Spesifik paneller için sinyallere ince ayar

Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate paneller ve panel türleri arasındaki özellik farklarını tespit ediyor ve sinyali bunlara göre ayarlıyor. Bu, şu ana dek sunduğumuz en ince ayar sürecini temsil ediyor. 

En iyi bileşenler bir arada

Sinyal işlemcisindeki yüksek hassasiyetli bileşenler, TV’de en yüksek gerçekçilik ve görsel anlatım için detayların görüntünün tamamında korunmasına yardımcı oluyor. 

Lensten oturma odasına profesyonel ürünlerimiz

2000 yılında TV ekibimiz ev sineması deneyimi için geliştirilmiş ilk TV görüntü kalitesi özelliği olan Sinema Modu için Sony Pictures Entertainment ile iş birliğine başladı. O zamandan bu yana 4K ve HDR gibi yeni formatları standartlaştırmak için birlikte çalışarak evde film deneyimini içerik oluşturucunun amacına daha uygun hale getiriyoruz.

Sektörün uzmanları MASTER Series’ten övgüyle söz ediyor

MASTER Series’in önde gelen film ve TV uzmanlarınca ne kadar iyi karşılandığını görün.

Evde seyir yeniliğine doğru.
Sony ekosistemi ve Netflix.

Son teknolojik gelişmelerle televizyonlar içerik oluşturucuların vizyonu ve ilhamlarını çok daha iyi ifade ediyor. Bunun sonucunda izleyiciler evlerinde bol heyecan ve ilgi çekici görüntülerle dolu, geniş bir eğlence yelpazesinden yararlanabiliyor. Sony ve Netflix yıllardır oluşturucuların hikayelerini tüm dünyadaki eğlence meraklılarına sunmak için doğrudan bunlarla çalışarak sektöre öncülük etmekte ve televizyonun geleceğini şekillendirmekte. 4K ve HDR gibi en son teknolojilerin sunulmasıyla tüketiciler artık oturma odalarının rahatlığında sinema kalitesinde bir deneyim yaşayabiliyor.

Netflix video akışı üyeliği gereklidir

Ek olarak Netflix de en son video görüntüsü standartlarını kullanarak orijinal program üretimine aktif olarak yatırım yapıyor ve son dönemlerde görüntü kalitesinin korunmasını sağlamak için Sony ile iş birliği içinde Netflix Calibrated Mode'u geliştirdi. Bu mod, film yapımcısının vizyonunu ve amacını korumak üzere televizyon gösteriminde stüdyo değerlendirme gösterimiyle aynı görüntü kalitesinin elde edilmesi için özel olarak geliştirildi.

Gerçek ortaklık

Netflix ve Sony’nin, eğlencenin keyfini yaratıcıların istediği şekilde çıkarabilmeniz için Netflix Calibrated Mode ile oturma odasında renk, kontrast ve hareket alanında nasıl uzmanlaştığını görün.

Olması gerektiği gibi eğlence

Netflix Calibrated Mode, izleyicinin dizileri, filmleri, belgeselleri ve diğer tür hikayeleri aslen oluşturuldukları ve amaçlandıkları şekilde izleyebilmesini sağlıyor.

Stüdyo standardı TV 

Film prodüksiyon stüdyolarında standart referans için kullanılan ana monitörlerinkine yakın bir görüntü kalitesi vaat eden MASTER Series ilk başta TV’ye gelen eğlence içeriklerini ideal şekilde sunma kapasitesine sahip. 

Evde sinema heyecanı

MASTER Series'in Netflix Calibrated Mode ile birlikte hikayeleri gerçek hayat kadar canlı kılan görselleri aslına uygun olarak sunmaya başlamasıyla eğlence meraklıları artık bu deneyimi doğrudan evlerinde yaşayabilir.

Kusursuz renklerin kilit unsuru kalibrasyonda ustalık

İnsanları bir filme çeken nedir? Senaryolar, sahne bloklama, düzenleme ve renk tonlaması gibi, oluşturma sürecine dahil olan pek çok unsur vardır. İşte bu unsurlar bir TV ekranında aslına sadık şekilde üretilip izleyeni içine çeken, duygu yüklü bir görsel deneyim ortaya çıktığında oluşturucunun hikayesi gerçeklik kazanır. Gölgede kalan oyuncuların yüzlerindeki ifadeler, ani bir flaş sahnede görünen incelikli detaylar ve karanlıktan aydınlığa geçen ince tonlamalarla hassas renk üretimi temel unsurdur. MASTER Series, profesyonel oluşturucuların ihtiyaçlarını karşılamak ve sürekli yüksek performansı temin etmek amacıyla fabrikada beyaz dengesi ve istikrar bakımından hassasiyetle kalibre edildi.

CalMAN logosu
Oluşturucu ekibin tutkusunu koruyor

MASTER Series, prodüksiyon sürecinden gelen renk farklılıklarını ele almak için Portrait Displays’in yüksek performanslı Calman otomatik kalibrasyon yazılımını kullanmaya hazır. Bu da eşsiz bir kalibrasyon seviyesi sunuyor ve alışıldık görüntü ayarlarıyla yapılamayan ince ayarları mümkün kılıyor. TV sinyalinin aslına sadık, yüksek doğrulukta renk üretiliyor ve zamanla oluşabilecek en küçük renk değişikliklerine dahi adaptasyon sağlanıyor. MASTER Series’in Calman hazır niteliği, post prodüksiyon sırasında kalite kontrol iş akışlarında görsel oluşturma ekibinin kullandığı yazılımdan müşterilerin de yararlanmasını sağlıyor ve evde profesyonel sınıf renk kalibrasyonlu hassasiyette görüntüler sunma kararlılığımızın yeni bir kanıtı oluyor.

Broşürü indir
Calman ile BRAVIA Kalibrasyonu