Tamamen orijinal bir dünyayı keşfedin

Sony OLED ile gerçekliğe yaklaşın

8 milyonun üzerinde kendi kendini aydınlatan, tek tek kontrol edilen OLED pikseliyle gerçek siyah, olağanüstü kontrast ve gerçekçi renkler göreceksiniz. Benzeri olmayan büyüleyici bir deneyim olacak.

Saf siyah, mükemmel görüş 

OLED piksellerimiz tek tek çalışıyor ve mutlak siyah üretmek için tamamen kapatılabiliyor. Bu seviyedeki üstün kontrast, şaşırtıcı derecede gerçek bir görüntü için ayrıntı, derinlik, doku ve renk sunuyor. 

Sony OLED ekran
OLED
Geleneksel ekran
GELENEKSEL

Gerçek siyahla daha parlak renkler

Renkleri etrafındakilere göre farklı görürüz. Renkler, ancak gerçek siyahla çevrelendiğinde sahiden parlak görünür. 

Milyonlarca OLED, tek tek kontrol ediliyor

Bu ekranda, sahiden gerçekçi görüntüler üretmek üzere tek tek etkinleştirilebilen, milyonlarca kendi kendini aydınlatan OLED pikseli bulunuyor. Her piksel bağımsız olarak aydınlatıldığı için, her sahnede daha hassas ayrıntılar, renkler ve gölgeler göreceksiniz.

Ekranda dağ manzarasıyla Sony OLED TV

Sony'nin OLED güvenilirliği

OLED TV'lerimiz ekran yanmasını engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. 4K HDR İşlemci X1™ Extreme ekranda statik bir görüntü varsa bunu tespit eder ve ekran yanması veya görüntü lekesi oluşmaması için pikseli kaydırır.

Bulanıklık yok, sadece kusursuz netlikte sahneler

Hızlı hareketler sunan sahnelerde bile bulanıklık yok; her şeyi mükemmel netlikte göreceksiniz. Her piksel, saniyenin küçük bir parçasında kapalıdan parlağa geçebiliyor. 

Bulanık, konvansiyonel ekran
Bulanık olmayan görüntüler
OLED
Geleneksel
  • OLED
  • Geleneksel

Her açıdan mükemmel görüş

Her açıdan parlak ve net görüntüler görün. Ekranın keyfini çıkarmak için ailenizi bir araya getirin; herkes aksiyonu iyi bir görüş açısıyla izleyecek.