Saf siyah görüntüler. Muhteşem eşleştirilmiş ses. İşte Sony OLED.

OLED TV, saf siyahlar ve parlak renklerle muhteşem görüntüler sunar. Ancak Sony OLED, eşsiz görüntü kalitesi teknolojimiz, aksiyonu takip eden sürükleyici ses ve minimal tasarımımızla hayat bulan ince ayrıntılarla daha da üst seviyelere ulaşır. 

Saf siyah, sahnelerdeki derinliği ortaya çıkarır 

Kendinden aydınlatmalı milyonlarca piksel, OLED ekranda tek tek kontrol edilir. Her piksel etkinleştirilip tamamen kapatılabileceği için, inanılmaz derin siyahlar ve göz alıcı ışıklarla aydınlık ve karanlık arasındaki fark çok daha belirgindir. Karanlık sahnelerde daha doğru ayrıntılar, derinlik ve doku göreceksiniz.

Sony, daha fazla derinlik ve gerçekçilik için renk ve kontrastı incelikle ayarladı

BRAVIA XR™ OLED TV’lerde insan perspektifi analizi kullanan XR OLED Contrast Pro ile renk ve kontrast parlak alanlarda artırılır, böylece şimdiye kadar mümkün olmayan saf siyah kontrast ve maksimum parlaklık seviyelerinin keyfini çıkarabilirsiniz. Nesne ile arka plan arasında gerçekçi derinlikle dolu görüntüler görün. Karanlık gölge veya parlama alanlarında dahi ayrıntılar net şekilde tanımlanır. Cognitive Processor XR™ teknolojimiz, görüntüyü tam da gözlerimizin dünyayı algıladığı şekilde oluşturmak üzere bilişsel zeka kullanarak görüntüleri daha da geliştirir.

Edge tipi LCD’de papağanın ayrıntıları
Edge tipi LCD
Geleneksel OLED’de papağanın ayrıntıları
Geleneksel OLED
Pixel Contrast Booster özellikli Sony OLED’de papağanın ayrıntıları
XR OLED Contrast Pro özellikli Sony OLED
Acoustic Surface Audio teknolojisiyle sesin nasıl sahnenin doğru yerinden geldiğini gösteren dinozor görüntüsü
Ekran hoparlörü, sinemaya benzer ses 

Acoustic Surface Audio teknolojisi sayesinde Sony OLED TV’lerde ses doğrudan ekrandan gelir ve duyduğunuzla gördüğünüz hassasiyetle hizalanır; böylece izleme deneyiminiz çok daha sürükleyici olur. Sesi doğru yerden duyun. 

XR Surround ile surround ses efektini gösteren oturma odası sahnesi
Tüm eğlence içerikleriniz 3D surround sese yükseltilir

BRAVIA XR ile izlediğiniz her şeye gerçek surround ses eklenir. XR Surround yükseltme özelliği yanlardan ve dikey olarak surround ses üretir; böylece tavan içi veya yukarı dönük hoparlörler olmadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz.