HT-A7000

7.1.2 kanal - Mutlak gerçekçilik sizi sarsın

Yepyeni bir sürükleyicilik seviyesini keşfedin. HT-A7000, birden çok hoparlör, dahili bir subwoofer ve gelişmiş ses teknolojileri ile sizi otantik 7.1.2 kanal surround sesle çevreler. Üstünüzde ve dört bir yanda hareketi hissedin. Tıpkı sahnenin ortasındaymışsınız gibi.

En yeni güncellemelerimizi ve sınırlı süreli tekliflerimizi almak için hemen kaydolun. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın, hiçbir şeyi kaçırmayın.

Öncü sound bar’ımızdan üstün surround ses

HT-A7000’de 7.1.2 kanal, yukarıdan gelen ses için iki yukarı çıkışlı hoparlör, daha geniş surround ses için iki hüzmeleme tweeter’ı ve beş ön hoparlör, ayrıca derin bas için dahili çift subwoofer bulunur. Vertical Surround Engine ve S-Force PRO Front Surround ile HT-A7000, dört bir yandan gelen sanal surround ses üretir, böylece Dolby Atmos® ve DTS:X® formatlarının heyecanını tam anlamıyla yaşayabilirsiniz.

Vertical Surround Engine’in sesi dinleyicinin üstüne gönderip tavan içi hoparlör olmadan 3D ses deneyimi yaratmasını gösteren grafik
Yukarıdan gelen sesin keyfini çıkarın 

Sony’nin sanal surround teknolojisi sayesinde sound bar sesi dikey alana yerleştirebilir, böylece tavan içi hoparlörlere gerek duymadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz. Dolby Atmos ve DTS:X’in yanı sıra Vertical Surround Engine, başka formatlara da daha gerçekçi, çok boyutlu bir ses kazandırır.

S-Force PRO Front Surround teknolojisinin sadece ön hoparlörleri kullanarak sanal surround ses sunmasını gösteren grafik
Surround artık çok kolay 

Sony’nin eşsiz dijital ses alanı işleme teknolojisi, sadece ön hoparlörleri kullanarak her iki taraftan size doğru gelen sesle surround ses alanını sanal olarak üretir. Yaşam alanınızda karışıklık yaratmadan zengin, sinematik surround sesin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sanal surround sesli filmimizi izleyin

Favori cihazlarınızda HT-A7000’in sürükleyici sesini denemek ister misiniz? Heyecan verici bir sanal surround ses deneyimi için kulaklığınızı takmanızı öneririz.

Sofistike hoparlör teknolojisi

Yukarıdan gelen ses için iki yukarı çıkışlı hoparlör, daha geniş surround ses için iki hüzmeleme tweeter’ı ve beş ön hoparlör, ayrıca derin bas için bir subwoofer ile arkanıza yaslanıp odayı dolduran akustiğin keyfini çıkarın. 

X-Balanced Speaker Unit’in eşsiz dikdörtgen şeklinin geleneksel hoparlörle karşılaştırması
X-Balanced Speaker Unit

Yukarı çıkışlı hoparlörler, dahili subwoofer ve ön hoparlörde X-Balanced Speaker Unit bulunur. Bu hoparlörlerin eşsiz dikdörtgen şekli daha vurucu bas için diyafram alanını en üst düzeye çıkarır. Ayrıca sürücü gezinmesini azaltıp ses basıncını korur, daha az bozulma ve daha yüksek vokal netliği ortaya koyar. 

Kendinizi üstün müzik kalitesine kaptırın

Kristal netliğinde hassasiyet için Yüksek Çözünürlüklü Ses ile müziğin keyfini sanatçıların hayal ettiği gibi çıkarın. Dilerseniz gerçekten etkileyici bir canlı konser ya da stüdyo deneyimi için 360 Reality Audio ile yeni bir dinleme yöntemi keşfedin. HT-A7000 ile müziğiniz daha önce görmediğiniz şekilde hayat bulur.  

DSEE Extreme kullanılarak sıkıştırılmış dosyaların gerçek zamanlı restorasyonunu gösteren grafik

A = Geniş ses dinamikleri (Yaylılar ve fısıltı sessizliğinde nüanslar)
B = Restore edilen yüksek frekanslar (Akustik ve vokal enstrüman gerçekçiliği)

Tüm sıkıştırılmış dosyalarınızda gerçek zamanlı restorasyon

Edge-AI (Yapay Zeka) kullanan DSEE Extreme™ (Dijital Ses Geliştirme Motoru), sıkıştırılmış dijital müzik dosyalarını gerçek zamanlı olarak yükseltir. Enstrümanları, müzik türlerini ve vokaller veya ara fasıllar gibi her şarkıdaki bireysel unsurları dinamik olarak tanıyarak daha zengin, daha eksiksiz bir dinleme deneyimi için sıkıştırmada kaybolan yüksek aralıklı sesi geri getirir.

Filmler ve oyunlar gerçek gibi gelir

Gerçekçi renkler ve derinlikle dolu canlı sahneler izleyin. HT-A7000 sound bar üzerinden oynatıldığında orijinal görüntü kalitesinin tümü korunur, böylece filmlerinize kendinizi tamamen kaptırabilirsiniz. HT-A7000 yeni formatları desteklediği için, oyunlar da çok daha heyecanlı ve gerçekçidir.

Horizon Forbidden West’ten bir sahne gösteren BRAVIA XR™ TV’nin yanında PlayStation®5 konsolu ve kumandası
Sürükleyici bir oyun ve film deneyimi yaşayın

2022 İlkbaharında cihaz yazılımı güncellemesiyle bu ürün üzerinden BRAVIA XR™ TV ile PlayStation®5’i bağlayın, Otomatik HDR Ton Eşleştirme ve Otomatik Tür Görüntü Modu sayesinde optimum görüntü ayarlarıyla oyun ve filmde sürükleyiciliği görün.

İsteğe bağlı subwoofer ve arka hoparlörlerle daha derine inin

Daha da derin bas için isteğe bağlı bir kablosuz subwoofer ekleyin. İki tip subwoofer olması, HT-A7000’in içindeki dahili subwoofer’ın baslarla ve vokallerle ilgilenmesini, isteğe bağlı kablosuz subwoofer’ın ise düşük aralıklı sese odaklanmasını sağlar. Doğrudan arkanızdan gelen sesle daha da fazla sinema heyecanı yaşamak için isteğe bağlı SA-RS3S kablosuz arka hoparlörlerimizi ekleyin.


SA-SW5 subwoofer’ın önden görüntüsü
SA-SW5 subwoofer

Pasif radyatörlü 180 mm sürücü ile 300 W derin, zengin bas.

SA-SW3 subwoofer’ın önden görüntüsü
SA-SW3 subwoofer

160 mm sürücü içeren kompakt bass reflex subwoofer ile 200 W ses.

SA-RS3S arka hoparlörlerin önden görüntüsü
SA-RS3S arka hoparlörler

Duvara montaj özelliğiyle toplam 100 W geniş surround ses. 

HT-A7000’in her hoparlörün konumunu nasıl akıllı bir şekilde ölçüp sesi odanıza göre optimize ettiğini gösteren şema
Ses Alanı Optimizasyonu

Hoparlörlerin hassasiyetle yerleştirilmesine gerek yoktur. Dahili mikrofonlu HT-A7000, her şeyi sizin yerinize halleder; her hoparlörün konumunu dikey ve yatay olarak akıllı bir şekilde ölçer ve sesi odanıza göre optimize eder. HT-A7000, isteğe bağlı hoparlörle veya bu hoparlörler olmadan, Ses Alanı Optimizasyonunun keyfini çıkarmanızı sağlar. İlk ayarlardan veya ana menüden etkinleştirebilirsiniz.

En iyi kullanım Sony TV’lerledir

HT-A7000, BRAVIA™ TV’ler ile eşleştirildiğinde en iyi görüntü ve ses kalitemizle size sürükleyici bir görsel-işitsel deneyim sunar. BRAVIA TV’ler için ideal sound bar’dır. 

BRAVIA Acoustic Center Sync ile TV’den ve sound bar’dan gelen merkez hoparlör sesini gösteren şema
Akustik Merkez Senkronizasyonu ile daha da yüksek sürükleyicilik

Birlikte verilen kablo kullanılarak Akustik Merkez Senkronizasyonu ile bir BRAVIA TV’ye bağlandığında, hem sound bar hem de TV, ev sineması sisteminizde merkez hoparlör rolünü üstlenir. Böylece gerçekten sürükleyici bir deneyim için ses ekrandaki görüntüyle hassas bir şekilde eşleşir.

Hareketle mükemmel uyum içinde bir ses

Akustik Merkez Senkronizasyonu ile diyaloğu karakterin tam sahnede durduğu yerden duyarsınız. Hareket ve sesin hassasiyetle hizalanmasıyla, izleme deneyiminiz çok daha sürükleyici olur. 

Kanepede TV izleyen bir aile, HT-A7000 sound bar mermer bir dolabın üzerinde
BRAVIA Hızlı Ayarlar menüsünde sound bar ayarlarının göründüğü filmi gösteren ekran görüntüsü
BRAVIA TV’lerle zahmetsiz kontrol

Sound bar ayarları, entegre kullanıcı arayüzü ile otomatik olarak BRAVIA TV’lerin Hızlı Ayar menüsünde görünür ve ses modları, ses alanı ve ses seviyesi kolayca kontrol edilebilir.

HT-A7000 sound bar mermer bir dolabın üzerinde, çok konumlu standı olan BRAVIA’nın altında
Sound bar konumu

Çok konumlu standa sahip bir BRAVIA TV’niz varsa TV standının konumunu değiştirip temiz bir görüntü için HT-A7000’i TV’nin altına gizleyebilirsiniz. 

Çok Yönlü Blok Tasarımı

HT-A7000 ve isteğe bağlı hoparlörler, ortak bir Çok Yönlü Blok konseptiyle tasarlanmıştır. HT-A7000’in tasarımı isteğe bağlı hoparlörlere tam uyar. Sofistike yuvarlak kenarları, tek bir yekpare bloku temsil ederek geniş bir alana yayılan ses sağlar. Zengin malzeme dokularının kombinasyonu, her türlü oturma odasına uyumu vurgular.

Tüm ailenizle müziğin keyfini çıkarın 

Spotify gibi popüler müzik hizmetlerine kolayca erişin ve Chromecast veya Apple AirPlay 2 kullanarak favori albüm ve çalma listelerinizin akışını yapın. Ailenizi çağırın ve partiye başlayın. 

Bir aile oturma odasında müzik dinliyor, TV ve HT-A7000 sound bar mermer bir dolabın üzerinde
Bluetooth® logosu
Bluetooth® bağlantısı

Bluetooth® teknolojisi ile akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarınızdan kablosuz olarak müzik akışı gerçekleştirin. 

Wi-Fi® logosu
Wi-Fi akışı

Dahili Wi-Fi ile internete bağlanın ve ev ağı üzerinden cihazlarınızdan müzik akışı yapın.

Spotify Connect™ logosu
Spotify Connect™

Uzaktan kumanda olarak cihazınızda Spotify Connect™ uygulamasını kullanarak hoparlörünüzden doğrudan Spotify akışı yapın.

Chromecast built-in logosu
Chromecast built-in

Akıllı telefonunuz, tabletiniz veya dizüstü bilgisayarınızdan ses cihazınıza müzik, çevrimiçi radyo ve podcast yayını yapın. Tek yapmanız gereken, Cast düğmesine basmaktır.

Apple AirPlay logosu
Apple AirPlay 2

Favori Apple cihazlarınızdan müzik ve daha birçok şeyi sound bar’ınızla paylaşın. Hepsi bir dokunuşla.

Sevdiğiniz her şey, gerçekten sürükleyici

Akıllı bir algoritma, yukarıdan gelen sesi geleneksel surround sesle ve hatta stereo sesle birleştirir ve dinlediğiniz her şeyi etkileyici ses deneyimlerine dönüştürür. Etkinleştirmek için uzaktan kumandadaki Sürükleyici AE düğmesine basmanız yeterli.

Bir aile oturma odasındaki kanepede oturmuş TV izliyor, mermer dolabın üzerinde HT-A7000 sound bar var, Sürükleyici AE kapalı
Sürükleyici AE kapalı
Bir aile oturma odasındaki kanepede oturmuş TV izliyor, mermer dolabın üzerinde HT-A7000 sound bar var, Sürükleyici AE açık
Sürükleyici AE açık
HT-A7000 sound bar’ı Google Home ile konuşarak kullanan birini gösteren şema
Sesle kontrol

Sound bar, Chromecast built-in ile Google Assistant özellikli, ayrıca Amazon Alexa özellikli cihazlarla uyumludur. Sadece sesinizi kullanarak müziği başlatmak, ses seviyesini değiştirmek veya diğer işlevleri kullanmak için HT-A7000 sound bar’ı Google Home ile hoparlör grubunuza eklemeniz yeterlidir.

Saniyeler içinde kurulum 

HT-A7000, kutudan çıkar çıkmaz kullanıma neredeyse hazırdır. Tek yapmanız gereken fişini takmak, HDMI eARC bağlantısı ile TV’nize bağlamak ve gücü açmaktır. USB, optik ve analog ses girişi, ayrıca HDMI girişi ve çıkışı (eARC), ayrıca uyumlu BRAVIA modellerinde S-CENTER OUT ile nefes kesen bir surround ses deneyimi için gereken tüm bağlantılar elinizin altındadır.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Yepyeni bir sürükleyicilik seviyesini keşfedin. HT-A7000, birden çok hoparlör, S-Force PRO Front Surround ve Vertical Surround Engine ile 7.1.2 kanal otantik bir surround sesle sizi sarmalar. Üstünüzde ve dört bir yanda hareketi hissedin.
  • Çok boyutlu ses için S-Force PRO Front Surround ve Vertical Surround Engine

  • Immersive Audio Enhancement, geleneksel surround seslere ve hatta stereo sese yukarıdan gelen ses ekler

  • Sürükleyici filmler için yukarı çıkışlı hoparlörler, hüzmeleme tweeter’ları, dahili subwoofer ve beş ön hoparlör

  • Kolay kurulum için Ses Alanı Optimizasyonu

  • Müzik akışı için kablosuz bağlanabilirlik

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri