HT-A9

Surround seste yeni bir öncü

Odanızın sınırlarının ötesinde dahi, her yönden ve her mesafeden sesi hissedin. Eşsiz 360 Spatial Sound Mapping teknolojimizi içeren HT-A9 surround ses sistemi size, ailenize ve arkadaşlarınıza görülmemiş bir çok boyutlu deneyim yaşatır. 

Ödüllü

En yeni güncellemelerimizi ve sınırlı süreli tekliflerimizi almak için hemen kaydolun. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın, hiçbir şeyi kaçırmayın.

Ortamınıza göre uyarlanan 360 Konumsal Ses

Devrim yaratan 360 Spatial Sound Mapping teknolojimiz, sadece dört hoparlörden on iki adede kadar fantom hoparlör üretir. İşte böyle.  

360 Spatial Sound Mapping videomuzu izleyin

Favori cihazlarınızda 360 Spatial Sound Mapping videomuzu denemek ister misiniz? Sadece kulaklığınızı takın ve kendinizi bırakın.

Sony Pictures uzmanlarının yeni sesimize dair düşünceleri

Bu videoda, Sony Pictures Post Prodüksiyon Hizmetleri’nden iki ses uzmanı HT-A9 ile ilgili deneyimlerini ve 360 Spatial Sound Mapping teknolojisinin filmlere nasıl hayat verdiğini anlatıyor.

BRAVIA XR ve HT-A9, Gran Turismo®7 oynamak için idealdir

Popüler bir yarış oyun olan Gran Turismo’nun yapımcısı ve geliştiricileri, BRAVIA XR TV ve HT-A9 deneyimlerinden bahsediyor.

360 Spatial Sound deneyimi, sanki sahnenin içindeymişsiniz gibi

Optimum ses alanında birden çok fantom hoparlörle her yandan çevrelendiğinizde, her kanat çırpışını ve rüzgar şiddetlenmesini inanılmaz yoğunlukla duyarsınız. Oturma odanızla birlikte filmin içindeymiş gibi hissedersiniz.

Ultra geniş 360 Spatial Sound deneyimini yaşayın

Ultra geniş dinleme alanı, yaşam alanınızın her yerini doldurur, böylece aileniz ve arkadaşlarınız aynı ses deneyimini yaşar. Dinleme alanı, TV’nin önündeki alanla sınırlı değildir, çok daha geniş bir alanı kapsar.

Her türlü oturma odası için çok yönlü düzen

Mobilyalarınızı yeniden düzenlemenize veya hoparlörlerinizi hassas bir şekilde yerleştirmenize gerek yoktur. HT-A9, her hoparlörde çift mikrofon kullanarak bağıl yüksekliklerini ve konumlarını incelikle ölçer ve sistemin, on iki fantom hoparlör üretmesini ve odanızı tamamen sürükleyici konumsal sesle çevrelemesini sağlar.

HT-A9 kontrol kurusunun HDMI üzerinden TV’ye bağlandığını ve kablosuz olarak bağlanan dört hoparlörü gösteren şema
Kablosuz olarak bağlanın

Kontrol kutusunu TV’nin yanına koyun ve HDMI ile bağlayın. Dört hoparlör kontrol kutusuna kablosuz olarak bağlanır, böylece yaşam alanınızda kablolar olmaz.

Ses Alanı Optimizasyonu

TV ekranında ana menüden Kolay Kurulum yaparak Ses Alanı Optimizasyonunu istediğiniz zaman etkinleştirin. HT-A9 Ev Sineması Sistemi, akıllı ve kolay kurulum için hoparlörler ile tavan arasındaki mesafeyi akıllı bir şekilde ölçer.

Yenilikçi hoparlör tasarımı

Hoparlörlerimiz, üstün ses kalitesi ve 360 Spatial Sound Mapping için gereken geniş yönlülüğü sunmak amacıyla son teknolojilerle tasarlanmıştır. 

Kendinizi üstün müzik kalitesine kaptırın

Kristal netliğinde hassasiyet için Yüksek Çözünürlüklü Ses ile müziğin keyfini sanatçıların hayal ettiği gibi çıkarın. Dilerseniz gerçekten etkileyici bir canlı konser ya da stüdyo deneyimi için 360 Reality Audio ile yeni bir dinleme yöntemi keşfedin. HT-A9 Ev Sineması Sistemi ile müziğiniz daha önce görmediğiniz şekilde hayat bulur.

DSEE Extreme kullanılarak sıkıştırılmış dosyaların gerçek zamanlı restorasyonunu gösteren grafik

A = Geniş ses dinamikleri (Yaylılar ve fısıltı sessizliğinde nüanslar)
B = Restore edilen yüksek frekanslar (Akustik ve vokal enstrüman gerçekçiliği)

Tüm sıkıştırılmış dosyalarınızda gerçek zamanlı restorasyon

Edge-AI (Yapay Zeka) kullanan DSEE Extreme™ (Dijital Ses Geliştirme Motoru), sıkıştırılmış dijital müzik dosyalarını gerçek zamanlı olarak yükseltir. Enstrümanları, müzik türlerini ve vokaller veya ara fasıllar gibi her şarkıdaki bireysel unsurları dinamik olarak tanıyarak daha zengin, daha eksiksiz bir dinleme deneyimi için sıkıştırmada kaybolan yüksek aralıklı sesi geri getirir.

Filmler ve oyunlar gerçek gibi gelir

Gerçekçi renkler ve derinlikle dolu canlı sahneler izleyin. HT-A9 Ev Sineması Sistemi üzerinden oynatıldığında orijinal görüntü kalitesinin tümü korunur, böylece filmlerinize kendinizi tamamen kaptırabilirsiniz. HT-A9 yeni formatları desteklediği için, oyunlar da çok daha heyecanlı ve gerçekçidir.

8K HDR, 4K 120 ve Dolby Vision logoları
Horizon Forbidden West’ten bir sahne gösteren BRAVIA XR™ TV’nin yanında PlayStation®5 konsolu ve kumandası
Sürükleyici bir oyun ve film deneyimi yaşayın

Bu ürün üzerinden BRAVIA XR™ TV ile PlayStation®5’i bağlayın, Otomatik HDR Ton Eşleştirme ve Otomatik Tür Görüntü Modu sayesinde optimum görüntü ayarlarıyla oyun ve filmde sürükleyiciliği görün.

İsteğe bağlı subwoofer ile daha derin bas sesi duyun 

Sisteminize düşük frekanslarla ilgilenecek isteğe bağlı bir subwoofer eklemeniz, sistemin sesleri öncesine göre daha etkili ve güçlü bir şekilde üretmesini sağlar. Dinlediğiniz her şeyde daha derin bas, daha yüksek ses netliği ve daha yüksek kalite sağlayacak şekilde tasarlanmış iki model bulunur. 

SA-SW5 subwoofer’ın önden görüntüsü
SA-SW5

Pasif radyatörlü 180 mm sürücü ile 300 W derin, zengin bas.

SA-SW3 subwoofer’ın önden görüntüsü
SA-SW3

160 mm sürücü içeren kompakt bass reflex subwoofer ile 200 W ses.

En iyi kullanım Sony TV’lerledir

HT-A9, BRAVIA™ TV’ler ile eşleştirildiğinde en iyi görüntü ve ses kalitemizle size en üstün sürükleyici görsel-işitsel deneyimi sunar. BRAVIA TV’ler için ideal surround ses sistemidir.

HDMI üzerinden TV’ye bağlanan HT-A9 kontrol kutusunu, kablosuz olarak bağlanan dört hoparlörü ve TV’nin BRAVIA Acoustic Center Sync ile merkez hoparlör işlevini gösteren şema
Akustik Merkez Senkronizasyonu ile daha da yüksek sürükleyicilik

Birlikte verilen kabloyla bir BRAVIA TV’ye bağlandığında, TV hoparlörü, Ev Sineması Sisteminizde merkez kanal görevini üstlenir ve 360 Spatial Sound Mapping kurulumunun bir parçası olur. Böylece gerçekten sürükleyici bir deneyim için ses ekrandakilerle hassas bir şekilde eşleşir.

Hareketle mükemmel uyum içinde bir ses

Akustik Merkez Senkronizasyonu ile diyaloğu karakterin tam sahnede durduğu yerden duyarsınız. Hareket ve sesin hassasiyetle hizalanmasıyla, izleme deneyiminiz çok daha sürükleyici olur.

Kanepede TV izleyen bir aile, HT-A9 Ev Sineması Sistemi ahşap bir dolabın üzerinde, ekrandan ses dalgaları yayılıyor.
BRAVIA Hızlı Ayarlar menüsünde sound bar ayarlarının göründüğü filmi gösteren ekran görüntüsü
BRAVIA TV’lerle zahmetsiz kontrol

Yeni BRAVIA TV’lere bağlandığında, her şey kusursuzca birbirine bağlanır. TV kumandasını kullanarak ses ayarlarını ve ses seviyesini kontrol edin ve favori programlarınızı izlerken ses sisteminin durumunu kolayca görün. Entegre kullanıcı arayüzü ile, Ev Sineması Sistemi ayarları otomatik olarak BRAVIA TV’lerin Hızlı Ayar menüsünde görünür.

Tüm ailenizle müziğin keyfini çıkarın 

Spotify gibi popüler müzik hizmetlerine kolayca erişin ve hem Chromecast hem de Apple AirPlay 2 ile favori albüm ve çalma listelerinizin akışını yapın. Ailenizi çağırın ve partiye başlayın. 

Evde herkes en iyi yerde oturur

Çok geniş bir dinleme alanıyla, kenarlarda dışta oturuyor olsalar dahi ailenin tamamı, müzik akışı deneyiminin keyfini tam anlamıyla çıkarabilir.

Odanın farklı yerlerinde oturarak ve durarak müzik dinleyen bir aile
Bluetooth® logosu
Bluetooth® bağlantısı

Bluetooth® teknolojisi ile akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarınızdan kablosuz olarak müzik akışı gerçekleştirin. 

Wi-Fi® logosu
Wi-Fi akışı

Dahili Wi-Fi veya LAN ile internete bağlanın ve ev ağı üzerinden cihazlarınızdan müzik akışı yapın.

Spotify Connect™ logosu
Spotify Connect™

Cihazınızdaki Spotify Connect™ uygulamasını uzaktan kumanda olarak kullanarak hoparlörünüzden doğrudan Spotify akışı yapın.

Chromecast built-in logosu
Chromecast built-in

Akıllı telefonunuz, tabletiniz veya dizüstü bilgisayarınızdan ses cihazınıza müzik, çevrimiçi radyo ve podcast yayını yapın. Tek yapmanız gereken, Cast düğmesine basmaktır.

Apple AirPlay logosu
Apple AirPlay 2

Favori Apple cihazlarınızdan Ev Sineması Sisteminize müzik paylaşımı yapın. Hepsi bir dokunuşla.

Bir aile kanepede TV izliyor, HT-A9 Ev Sineması Sistemi ahşap dolabın üzerinde, Sürükleyici AE açık, ses dalgalarından oluşan kubbe yerden tavana uzanıyor.
Konumsal sesle filmlerin keyfini daha önce görülmemiş şekilde çıkarın 

Akıllı bir algoritma, yukarıdan gelen ve her yeri kapsayan sesi geleneksel surround sesle ve hatta stereo sesle birleştirir ve dinlediğiniz her şeyi etkileyici 360 Konumsal Ses deneyimlerine dönüştürür. Etkinleştirmek için uzaktan kumandadaki Sürükleyici AE düğmesine basmanız yeterli.

Sesle kontrol

Ev Sineması Sistemi, Chromecast built-in ile Google Assistant özellikli cihazlarla ve Amazon Alexa özellikli cihazlarla uyumludur. Sesinizle müzik çalmayı başlatmak, ses seviyesini değiştirmek veya başka işlevleri kullanmak için HT-A9’u Google Home uygulamasıyla hoparlör grubunuza ekleyin.

HT-A9 Ev Sineması Sistemini Google Home ile konuşarak kullanan birini gösteren şema
Çok Yönlü Blok Tasarımı

HT-A9, en yeni ev ses sistemlerimizden biridir ve Çok Yönlü Blok konsepti kullanılarak tasarlanmıştır. Silindir şekli, 360 konumsal ses sağlayan tek bir yekpare bloku temsil eder. Düz arka yüzeyle duvara mükemmel bir şekilde yaslanabilir. Açık gri renk duvarlara, raflara ve diğer mobilyalara uyum sağlar.

HT-A9’un arkasındaki bağlantıları gösteren görüntü
Saniyeler içinde kurulum 

HT-A9, kutudan çıkar çıkmaz kullanıma neredeyse hazırdır. Tek yapmanız gereken fişini takmak, HDMI ile TV’nize bağlamak ve gücü açmaktır. LAN, HDMI Girişi ve HDMI Çıkışı (eARC) ile, yeni bir konumsal surround ses deneyimi yaşamak için her şey hazırdır.

Oturma odanızın tamamında sürükleyici bir aile deneyimi yaratın

HT-A9’un ultra geniş surround sesi, ailenizle evde geçirdiğiniz film izleme zamanını hiç olmadığı kadar heyecanlı ve eğlenceli hale getirir.

Bir aile kanepede TV izliyor, odanın etrafındaki hoparlörler sürükleyici bir deneyim yaratıyor

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Sınırların ötesindeki sesleri duyun. Eşsiz 360 Spatial Sound Mapping teknolojimizi içeren HT-A9; sizi, ailenizi ve arkadaşlarınızı filmleri ve müziği yepyeni bir seviyeye taşıyan, çok boyutlu bir deneyimin içine alır.
  • Yepyeni bir surround deneyimi için 360 Spatial Sound Mapping

  • Kablosuz bağlanabilirlik ile esnek düzen

  • Kolay kurulum için Ses Alanı Optimizasyonu

  • Immersive Audio Enhancement, normal sesi Konumsal Sese dönüştürür

  • Sürükleyici filmler ve müzik için birden çok fantom hoparlör

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

İncelemeler ve Ödüller

Kullanıcıların Söyledikleri