Sesi yeniden icat ediyoruz

Güzel bir görüntü etkileyici bir sesi hak eder. Sony TV’lerde heyecan verici eğlenceler için sizi aksiyonun tam ortasına götüren eşsiz ve gelişmiş ses teknolojileri bulunur.

Sound-from-Picture Reality™

Seste tamamen yeni bir çoklu boyut

Acoustic Surface Audio+™ ve TV merkez hoparlör modu ile, görüntüyle birlikte hareket eden akustik oluşturmak için TV’nin arkasında bulunan aktüatörlerin titreşimi sayesinde ses doğrudan ekranın merkezinden gelir. Ayrıca iki subwoofer, güçlü basların yanı sıra sesin odanın bir tarafından diğer tarafına ulaşmasını sağlayan uzamsal bir efekt sağlar.

A9F’yi bir merkez hoparlöre dönüştürme
Doğrudan merkezden ses

TV merkez hoparlör modu

TV’yi yüksek kaliteli bir merkez hoparlöre dönüştürmek için arkasındaki çıkış konnektörüne bir amplifikatör bağlayın. Acoustic Surface Audio+™ ile filmlerden ve konserlerden gelecek her kelimeyi ve notayı doğrudan ekrandan duyacaksınız.

Ses ekranı 

Acoustic Surface Audio™ teknolojisi ile ses doğrudan ekrandan gelir. TV’nin arkasındaki iki aktüatör, görüntünün içinde hareket eden bir ses oluşturmak için hafifçe titreşir, böylece diyalog ve özel efektler tam doğru yerden duyulabilir.

Ekrandan gelen ses, tıpkı oradaymışsınız gibi

Sahnenin hemen önünde olsun. Sound-from-Picture Reality™ ile Acoustic Multi-Audio™ ses teknolojimiz bir araya gelerek sizi müzik konserlerinin ve filmlerin tam ortasına götürür.

Öne bakan dört hoparlör

Öne bakan dört hoparlör, görüntü ve ses arasında hassasiyetle uyum sağlamak için, ekranın merkezinden ses simülasyonu yapacak şekilde TV’nin üstüne ve altına optimum şekilde yerleştirilmiştir. 

Ses konumlandıran tweeter’lar

TV’nin arkasında bulunan ve ses konumlandıran iki tweeter’ın ses sistemine eklenmesiyle, ekranın merkezinden ses simülasyonu yapılarak görüntüler ve ses hassasiyetle eşleştirilir. 

Titreşimli çerçeve tweeter’ı
Çerçeve Tweeter’ı

Titreşimli bir Çerçeve Tweeter’ı, hoparlör işlevi görerek gerçekten sürükleyici bir deneyim için sesin aksiyonu takip etmesini sağlar.

Her anda ince ayar 

Sony ClearAudio+, her içerikte daha gerçekçi ve etkileyici bir deneyim için TV sesini otomatik olarak ince ayarlayan ses teknolojileri paketidir.