CEO'muz Kazuo Hirai ile Yüksek

Yüksek Çözünürlüklü Ses ile müzik sektörünü yeniden keşfedin

Müzik sektörüne dair son haberleri takip ediyorsanız herkesin ağzında bir "Yüksek Çözünürlüklü Ses" teriminin dolaştığını bilirsiniz. Bu nedir? Farkı gerçekten anlayabiliyor musunuz? Yapacağınız yatırımın karşılığına değer mi?

192 kHz, 24 bit teknik özellikleriyle bilinen Yüksek Çözünürlüklü Ses, CD'lerde bulunan verinin yaklaşık yedi kat fazlasını paketler. Diğer bir deyişle, Yüksek Çözünürlüklü Ses, dinleyicilerin MP3 dinlerken genellikle ödün verdikleri tüm ayrıntıları, dokuları ve nüansları duymanıza olanak tanır.

Kısacası, dünya üstün kaliteli sesin avantajlarının farkına varmak için hazır mı?

Sony CEO'su Kazuo Hirai, Yüksek Çözünürlüklü Ses'in neden müzik sektöründe fırtınalar estireceğiyle ilgili düşüncelerini paylaşıyor.

S: Yüksek Çözünürlüklü Ses neden Sony için önemli? Müzik sektörüne etkisini nasıl görünüyorsunuz?

Hirai: Müziği her zaman bir sanat biçimi olarak gördüm ve müzikten bu şekilde keyif alınması gerektiğine inandım. Bir kaydın prodüksiyonunda çok fazla kan, ter ve gözyaşı dökülüyor. Neden müzik tutkunlarına en sevdikleri kayıtları, tam da sanatçının amaçladığı şekilde dinlemeleri için bir fırsat vermek istemeyelim?

Yüksek Çözünürlüklü Ses'in, dinleyicilerin müzikle daha önce hiç olmadıkları gibi etkileşimde bulunmalarını sağlayarak müzik sektörünü yeniden canlandıracağına gerçekten inanıyorum. Gelecek burada.

S: Sony, ne türde Yüksek Çözünürlüklü Ses ekipmanları sunuyor?

Hirai: En büyük ses tutkunları için üst düzey ev sinema sistemlerinden yeni kullanıcılar için daha uygun fiyatlı modellere kadar çok çeşitli Yüksek Çözünürlüklü Ses ürünleri sunuyoruz. Taşınabilirliğin ve kolaylığın müzik aşıkları için önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden, seyahat ederken yanınıza alabileceğiniz Yüksek Çözünürlük özellikli ürünler sunmayı bir öncelik olarak belirledik. 64 GB kapasiteli Yüksek Çözünürlük Özellikli Walkman® Dijital Müzik Çalarımızdan tüm modelleri Yüksek Çözünürlüklü Ses'i destekleyen Xperia™ akıllı telefonumuza kadar mobil ürünlerimiz her şeyi içermektedir.

S: Genç nesil neden Yüksek Çözünürlüklü Ses'e ilgi duymalı?

Hirai: Hiçbir şey Yüksek Çözünürlüklü Ses'i ilk kez deneyimlemeye benzemez. Bu, bir şarkının gerçek hissiyatını deneyimlemenin tek yoludur. Genç neslin "Vay canına!" diyebilmesini istiyorum. Kulaklıklarını takıp gerçek kişisel canlı konserlerini dinliyormuş gibi hissedebilmelerini istiyorum. Canlı bir konser alanında en sevdiğiniz sanatçıyla hissettiğiniz bağlantıyı bilirsiniz. İşte bu derin duygusal bağlantıyı kendi evinizin rahatlığında hissedebileceksiniz. Yüksek Çözünürlüklü Ses'i dinledikten sonra, asla standart ses kalitesine geri dönemeyeceksiniz. Bu ikisi karşılaştırılamaz bile.