Makale Kimliği : 00192332 / Son Değiştirilme Tarihi : 12.07.2018Yazdır

Sony Android TV'mi nasıl ayarlarım veya ayarları yeniden düzenleyebilirim (Tek Antenli Uydu Kılavuzu)?

  Bu kılavuzda, tek antenli (LNB) uydu için temel ayarları gerçekleştirmeye yönelik adım adım talimatlar yer almaktadır.

  ÖNEMLİ: Ayarlama prosedürüne başlamadan önce uydu sisteminizin temel bilgilerine (ör. hangi uydudan sinyal alındığı veya sinyalin uydu anteninden TV'ye nasıl dağıtıldığı) sahip olmanız gerekir. Bu bilgileri, yayın ve uydu anteni sağlayıcınız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

  Aşağıdaki prosedür, tüm Sony Android televizyonlarda geçerlidir. Ancak TV modelinize bağlı olarak, uzaktan kumanda düzeni ve menü arayüzünde küçük farklılıklar görülebilir.
  Bu noktada daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa TV'nizin dahili Yardım Kılavuzu bölümünden veya TV modeliniz için sunulan Destek sayfasına giderek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  Uzaktan kumandadaki yön düğmeleri Uzaktan kumandadaki yön düğmeleri
  TV menünüzde gezinmek için uzaktan kumandanızın üzerindeki ok düğmelerini kullanın. "Artı" düğmesine basarak seçenekleri belirleyin. Bu, uzaktan kumandanızın dairesel Menü bölümünün ortasındaki yuvarlak düğmedir.

  1. TV'yi açın ve uydu anteni kablosunun TV'ye doğru şekilde bağlandığından emin olun.
  2. Uzaktan kumandanızdaki [HOME] düğmesine basın.

  3. Ana ekranın alt kısmında bulunan Settings (Ayarlar) menüsüne gidin.
   Uzaktan kumandadaki yön düğmeleri

  4. Channel Setup (Kanal Kurulumu)Dijital KurulumSatellite Set-up (Uydu Kurulumu) → Digital Satellite Tuning (Dijital Uydu Ayarı) öğesini seçin.

  5. "Do you want to start Digital Satellite Tuning?" (Dijital Uydu Ayarı işlemine başlamak istiyor musunuz?) mesajı görüntülendiğinde Evet öğesini seçin.
  6. Uydu anten yapılandırmasını seçmeniz istenir. 
   Anten Yapılandırması bölümünden Fixed antenna (Sabit Anten), DiSEqC veya Single Cabledistribution (Tek Kablo dağıtımı) seçeneklerinden birini belirleyin ve Sonraki öğesini seçin.
  7. Bu adımda, iki uydu kanalı listesinden birini seçmeniz istenir: Tercih Edilen Uydu veya Genel Uydu öğesini seçin.

   • Tercih Edilen Uydu, seçilen yayın sağlayıcısından alınan kanal listesinin yanı sıra kanal ayarlamaya yardımcı olacak bazı varsayılan parametreleri içerir.
   • Genel Uydu, seçili uydu antenindeki tüm kanalları gösterir. Parametreleri alma ve ayarlama işlemi varsayılan ayarlar kullanılarak gerçekleştirilir ve kurulum türüne bağlı olarak değişiklik yapılması gerekebilir.

   Tercih Edilen Uydu seçeneğini belirlemenizi öneririz.
  8. Sonraki adımda sağlayıcı listesi görüntülenir. Uydu sağlayıcınızı seçin.
   NOT: Tercih ettiğiniz sağlayıcıyı listede bulamazsanız önceki sayfaya dönüp 7. Adımda bahsedildiği gibi Genel Uydu öğesini seçin.

  9. Listeden uydunuzu seçtikten sonra ağ parametrelerinizi ayarlayabilirsiniz. Temel kurulum için varsayılan ayarları değiştirmeyin.

   NOT: Tercih Edilen Uydu seçeneğinde belirli parametreler ayarlama sırasında değiştirilebilir, Genel Uydu seçeneğinde ise tüm parametreler ayarlama sırasında değiştirilebilir. Belirlemeniz gereken ayarlarla ilgili ayrıntılı bilgi almak için yayın sağlayıcınız ve uydu anteni sistemi sağlayıcınıza danışın.
  10. Başlat öğesini seçin.

  TV'de ayarlama işlemi başlatılır. Seçilen yapılandırmaya bağlı olarak bu işlemin tamamlanması bir saate kadar sürebilir.