Makale Kimliği : 00185325 / Son Değiştirilme Tarihi : 12.03.2024Yazdır

TV'nizin yazılımını doğrudan İnternet üzerinden nasıl güncellersiniz?

  ÖNEMLİ

  • Yazılım güncellemeleri, yalnızca belirli TV modelleri için geçerlidir.
  • Yazılım güncellemesi sırasında, işlem tamamlanana kadar TV'nin ön kısmındaki turuncu (veya beyaz) LED yanar ve TV, uzaktan kumandayla veya kontrol paneli düğmeleriyle yaptığınız işlemlere yanıt vermez. Lütfen güncelleme tamamlanana kadar uzaktan kumandaya veya TV'ye dokunmayın.

   

  Ağ durumunu kontrol etme

   

  Güncelleme işleminden önce, İnternet içeriğini izleyerek veya uzakta kumandadan Home (Ana Menü) düğmesine basıp Settings > Network > Network Set-Up > View Network Settings and Status > Check Connections > Yes (Ayarlar > Ağ > Ağ Kurulumu > Ağ Ayarlarını ve Durumunu Görüntüle > Bağlantıları Kontrol Et > Evet) öğesini seçerek TV'nizin internete bağlı olduğundan emin olun. Gösterilen 3 öğe için "Tamam" veya "Bulundu" seçeneği belirlenmiş olmalıdır. Aksi takdirde lütfen TV'nizi İnternete bağlamak üzere ağ kurulumu yapın.

   

  Güncelleme prosedürü

   

   

  Yazılımı doğrudan internetten güncellemek için lütfen aşağıdaki prosedürü izleyin. Ayarlar bölümünün bulunduğu yer veya bölüm adı, TV modeline göre küçük değişiklikler gösterebilir.

   

  1. Sağlanan uzaktan kumandadaki HOME (Ana Menü) düğmesine basın.
  2. Ayarlar veya Yardım öğesini seçin.
  3. Ürün Desteği veya Müşteri Desteği öğesini seçin.
  4. Software Update (Yazılım Güncellemesi) seçeneğini belirleyin.
  5. "Yazılım yüklemesini başlatmak istiyor musunuz?" mesajı görüntülendiğinde Evet seçeneğini belirleyin.

  Yeni güncelleme mevcutsa TV'de yazılım indirme işlemi başlar. Aksi takdirde, TV'de yazılımınızın güncel olduğu belirtilir. Ağ hızınıza ve yazılım dosyasının boyutuna bağlı olarak, yazılım indirme süresi 30 dakikayı aşabilir.

   

  Güncelleme sonrasında

   

   

  Yazılım güncellendikten sonra, BRAVIA Internet Video hizmetlerinden yararlanabilmek için lütfen İnternet içeriğini yenileyin. Bunun için uzaktan kumandadaki HOME (Ana Menü) düğmesine basıp Ayarlar > > Refresh Internet Content (İnternet İçeriğini Yenile) öğesini seçin.

   

  Uzaktan kumandadaki Options (Seçenekler) düğmesine basıp Sistem Bilgisi öğesine giderek ve uzaktan kumandadaki + (Enter) (Gir) düğmesine basarak, TV'nizdeki geçerli yazılım sürümünü kontrol edebilirsiniz. Bu sürüm, Sony'nin destek web sayfalarında ("Software and Downloads" (Yazılım ve İndirmeler) bölümü) belirtilen sürümle aynı veya daha yüksek olmalıdır.

  TV'nin daima otomatik olarak güncellenebilmesi için otomatik yazılım güncellemesi özelliğini açık tutmanızı öneririz.