Makale Kimliği : 00185324 / Son Değiştirilme Tarihi : 25.10.2017

TV'ye yüklü en son yazılım (cihaz yazılımı) sürümünü kontrol etme

Bu Makalede Yer Alan Geçerli Ürünler ve Kategoriler

TV'nizde en son yazılım sürümünün yüklü olup olmadığından emin değilseniz dilediğiniz zaman aşağıdaki adımları izleyerek sürümü kontrol edebilirsiniz.

ÖNEMLİ: Belirli (daha eski) TV modellerinde yazılım güncellemesi sunulmaz. Bu durumda, Sony Destek web sitesinde "Software and Downloads" (Yazılım ve İndirmeler) bölümü yer almaz.

1. Adım: Sony Destek web sitesini kontrol etme

1. Sony Destek web sitesine gidip ilgili model adını Find Support (Destek Bul) arama motoruna girin.

2. Modele özel sayfada, İndirmeler sekmesine tıklayıp Software and Downloads (Yazılım ve İndirmeler) öğesini seçin. Ardından, indirme prosedürüne erişmek için yazılım/cihaz yazılımı simgesine tıklayın.

3. Bu prosedürde, indirme işlemi hakkında bir bölüm gösterilir. Burada en yeni yazılım/cihaz yazılımı sürümü numarasını bulabilirsiniz.

Örnek: https://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-dwnl/prd-tvhc/bravia-kdlex-firmware-update-v6014/KDL-42EX440

2. Adım: TV'nizi kontrol etme

NOT: Sony Destek web sitesindeki yazılım/cihaz yazılımı indirme prosedüründe, normalde "Güncelleme yapmam gerekiyor mu?" adlı bir bölüm olur. Bu bölümden, geçerli TV yazılımınızın/cihaz yazılımınızın sürüm numarasını bulabilirsiniz. Bu bilgilere ulaşamamanız durumunda, istediğiniz zaman aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Kullandığınız modele göre prosedürde küçük değişiklikler olabileceğini lütfen unutmayın.

1. TV setini açıp uzaktan kumandadaki HOME (Ana Menü) veya MENU (Menü) düğmesine basarak Home (Ana Menü) ekranını görüntüleyin.

2. Product Support (Ürün Desteği) bölümüne giderek OK (Tamam) düğmesine basın.

3. Sistem Bilgisi bölümüne gidip bu bölümü seçin.

4. Sürüm numarası, Yazılım Sürümü kısmında gösterilir. Bu numara, Sony Destek sitesinde gösterilenden düşükse güncelleme gerekir.