Makale Kimliği : 00190843 / Son Değiştirilme Tarihi : 28.03.2018

Sony'nin 2016 ve 2017 model Android TV'leri için cihaz yazılımı kullanılabilirliği (XD70, XD75, XD80, SD80, XD83, ZD9, XE80, XE83, XE85, XE90, XE93, XE94 ve A1 Serisi) – 28 Mart 2018 Güncellemesi

Bu Makalede Yer Alan Geçerli Ürünler ve Kategoriler

28 Mart 2018 tarihinde yeni bir cihaz yazılımı güncellemesinin (6.285) doğrudan TV'nize yayımlanacağını ve Nisan ayı boyunca kademeli olarak sunulacağını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Bu cihaz yazılımı yeni özellikler sunarak TV'nin performansını artırır ve aynı zamanda mevcut işlevleri geliştirir:

  • Dolby Vision içerikleri, Amazon Prime Video ve Netflix gibi video akışı uygulamaları/hizmetleri yüklü olan TV'lerde desteklenir. (Yalnızca ZD9, XE94, XE93 ve A1)*
  • Aşağıdaki mesajın görüntülenmesine neden olan sorunu çözer: "Samba Services Manager has stopped" (Samba Hizmet Yöneticisi durduruldu)
  • Amazon Prime Video'da oynatılan videoların donmasına ve videoda dudak senkronizasyonu hatalarına neden olan oynatma sorununu çözer
  • "BRAVIA Sync kontrolü" işlevi kullanılırken ev ses sistemi amplifikatörünün, girişi otomatik olarak TV girişiyle değiştirmemesine neden olan sorunu çözer

Özelliklerin ve avantajların tam listesini görmek ve bu cihaz yazılımını indirmek için lütfen TV'nizin ürün sayfasına gidin.

Bu güncellemeyi almak için önerilen yol, TV'nizdeki Otomatik yazılım indirme ayarının ON (Açık) olarak belirlendiğinden emin olmaktır. Böylece TV'niz güncellemeyi önümüzdeki haftalarda otomatik olarak alacaktır.

Alternatif olarak, cihaz yazılımını Avrupa destek sitesinden indirebilir ve USB flaş bellek cihazı kullanarak TV'nizi güncelleyebilirsiniz. 

[Geçerli TV model serileri]


Sahip olduğunuz modelin hangi TV serisine ait olduğundan emin değil misiniz? İşte birkaç örnek:

  • KD-55A1
  • KD-65ZD9
  • KD-55XE8096


* Belirli Sony TV'ler (ZD9, XE94, XE93 ve A1 Serisi), Nisan 2018'de sunulacak yazılım güncellemesiyle Dolby Vision'ı destekleyecektir. Dolby Vision içeriklerini görüntüleyebilmek için video akışı uygulamasının/hizmetinin Dolby Vision'ı desteklemesi gerekir. Daha fazla bilgi için lütfen uygulama/hizmet sağlayıcınızla iletişime geçin. Ayrıca, Sony TV'lere yazılım güncellemesi geldikten sonra Sony TV'ye HDMI aracılığıyla bağlanan Dolby Vision oynatma özelliğine sahip cihazların (ör. akış özellikli medya oynatıcılar ve UHD Blu-ray oynatıcılar), cihaz üzerinden Dolby Vision oynatma özelliğini desteklemesi için de yazılım güncellemesi gerekir. Belirli bir oynatıcıya yönelik güncellemelerin ne zaman sunulacağını öğrenmek için lütfen ilgili oynatıcının üreticisiyle iletişime geçin.

 


Cihaz yazılımı güncellemesi: Dolby Vision, Sony'nin 2016 ve 2017 model Android TV'lerinde (ZD9, XE93, XE94 ve A1 Serisi) kullanıma sunulacak - 31 ocak 2018


Aşağıda duyurusunu yaptığımız cihaz yazılımı güncellemesinin gecikeceğini bildirmek isteriz. Mühendislerimiz, yeni sürümde en iyi deneyimi sunmak için ürün yazılımında ayarlamalar yapmaya devam etmektedir.

En kısa sürede bu makaleye yeni güncelleme planını dahil edeceğiz. Güncel gelişmeler için bu sayfaya yer işareti koymanızı öneririz. Alternatif olarak, anında ürün bildirimi almak için cihaz modelinizi Support by Sony mobil uygulamasına ekleyebilirsiniz.

Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz.


Cihaz yazılımı güncellemesi: Dolby Vision, Sony'nin 2016 ve 2017 model Android TV'lerinde (ZD9, XE93, XE94 ve A1 Serisi) kullanıma sunulacak - 18 Aralık 2017

Ocak 2018'in sonu için doğrudan TV'nize yönelik yeni bir ürün yazılımı güncellemesinin planlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu güncelleme Dolby Vision işlevini destekleyecek ve Şubat ayı içerisinde Avrupa genelinde kademeli olarak sunulacaktır.

Bu güncellemeyi almak için önerilen yol, TV'nizdeki Otomatik yazılım indirme ayarının ON (Açık) olarak belirlendiğinden emin olmaktır. Böylece TV'niz güncellemeyi yukarıda belirtilen dönemde otomatik olarak alacaktır.

Bu yeni özelliği beğeneceğinizi umuyoruz.


Sony Destek ekibi mutlu yıllar diler!


Geçerli modeller:

 2017 model Android TV'ler XE94, XE93 ve A1 Serisi
 2016 model Android TV'ler ZD9 Serisi

 

Sahip olduğunuz modelin hangi TV serisine ait olduğundan emin değil misiniz? İşte birkaç örnek:

  • KD-55A1
  • KD-65ZD9
  • KD-75XE9405


NOT: YouTube Yardim - Altyazi ayarlarini yönetme