Makale Kimliği : 00195931 / Son Değiştirilme Tarihi : 15.02.2018

Ücretsiz onarım bildirimi: FE 24 - 105 mm F4 G OSS Değiştirilebilir Lens - 12 Şubat 2018

Bu Makalede Yer Alan Geçerli Ürünler ve Kategoriler

FE 24 - 105 mm F4 G OSS lenslerin (E-mount özellikli) küçük bir kısmı, belirli çekim koşullarında (ör. kapalı bir lens diyafram açıklığıyla çekim sırasında otomatik odaklama modu kullanılırken veya manuel odaklama

Etkilenen lensleri 31 Mart 2020 tarihine kadar ücretsiz olarak değiştireceğiz.Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki ayrıntıları inceleyin ve bizimle iletişime geçin.

Bu durumundan kaynaklanabilecek tüm rahatsızlıklardan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.


Karşılaşılan Durum

FE 24 - 105 mm F4 G OSS lenslerin küçük bir kısmı (E-mount özellikli, değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinemiz α için) şu koşullarda düzgün bir şekilde odaklama yapamaz:

  • Kapalı bir diyafram açıklığıyla çekim sırasında otomatik odaklama modu kullanılırken 
  • Manuel odaklama sonrasında lens diyafram açıklığı değiştirilirken 

Yapılacaklar:

  • Yalnızca sınırlı sayıda ürün bu nadir görülen durumdan etkinlenmiştir. Lütfen Seri Numarası Kontrol Edici aracımızla, sahip olduğunuz lensin gerçekten bu durumdan etkilenmiş olup olmadığını kontrol edin.
  • Bu belirtilerle karşılaşıyorsanız ve Seri Numaranız onaylanmışsa ücretsiz onarımdan yararlanmak için lütfen en yakın Yetkili Servis Merkezi'ne gidin (Seri Numaranız doğrulandığında, Yetkili Servis Merkezi konum bulucu aracına yönlendirilirsiniz).

    NOT: Yetkili Servis Merkezi'ne bayiye giderken, satın alma işlemine dair kanıt belgesini (ör. satış makbuzu) mutlaka yanınıza alın.

 

Seri numarasını nerede bulabilirim?

Ürünün seri numarası, lensin yan tarafında yer alan plaka üzerine basılır.

SEL50F14Z ürün numarası

Ücretsiz Onarım Programı İçin Başvuru Dönemi

  • 31 Mart 2020'ye kadar geçerlidir