Makale Kimliği : 00198093 / Son Değiştirilme Tarihi : 27.06.2019

WG-C10 Taşınabilir Kablosuz Sunucu İçin Güvenlik Bildirimi

  Sayın Müşterilerimiz,

  2013 yılının Nisan ayında piyasaya sunulan WG-C10 Kablosuz Taşınabilir Sunucu, açık kaynak yazılımı DNSmasq ve kablosuz ağ şifreleme standardı Wi-Fi Korumalı Erişim II'yi (WPA2) kullanır. Yakın zamanda yayınlanan sektör raporlarına göre bu iki teknolojide aşağıda belirtilen güvenlik açıkları olduğu saptandı.*

  *CERT Güvenlik Açığı Notları Veri Tabanı (İngilizce)

  Bu güvenlik açıklarından yararlanan kötü amaçlı saldırganlara karşı güvenliği sağlamak ve cihazlarınızı korumak için lütfen aşağıda açıklanan talimatları uygulayın:

  1. Cihazlarınızda Doğrudan Bağlantı kullanın
  WG-C10 cihazınızı akıllı telefonunuza veya tabletinize bağlarken doğrudan kablosuz bağlantı kullanın ve kablosuz LAN erişim noktası kullanmaktan kaçının.

  2. Kablosuz LAN parolası ve erişim parolası ayarlayın

  WG-C10 cihazınızı güvenli bir şekilde kullanmak için lütfen WG-C10'unuzdaki güvenlik ayarlarını Yardım Kılavuzu'ndaki ayrıntılara göre yapılandırdığınızdan emin olun (Lütfen aşağıdaki bağlantıyı inceleyin). Kablosuz LAN parolanızı veya erişim parolanızı dosya paylaşımı için başkalarına verirseniz sonrasında bu parolayı hemen değiştirmenizi önemle öneririz.

  3. İnternete bağlanırken güvenli bir konum seçin

  WG-C10, kablosuz LAN yönlendiricisiyle İnternete bağlanmanızı sağlar. Akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden İnternete bağlanmak için bu özelliği kullanmanız gerekiyorsa diğer kullanıcıların İnternet bağlantınıza erişmesi zor olan güvenli bir konum seçin (ör. ev ortamı).


  4. Genel Kablosuz LAN Hizmetlerini kullanmaktan kaçının
  Bazı genel LAN hizmetleri yeterince güvenli değildir ve belirsiz sayıda kullanıcı için bağlanma izni sağlar. Güvenliğiniz için WG-C10 cihazınızdan genel kablosuz LAN hizmetlerine bağlanmaktan kaçınmanızı önemle öneririz.