Makale Kimliği : 00198958 / Son Değiştirilme Tarihi : 24.05.2018

Sony'nin 2018 model Android TV'leri için cihaz yazılımı güncellemesi (XF75, XF80, XF83, XF85, XF87, XF90 ve AF8 Serisi) – 24 Mayıs 2018

Bu Makalede Yer Alan Geçerli Ürünler ve Kategoriler

23 Mayıs 2018 tarihinde yeni bir cihaz yazılımı güncellemesinin (6.560) doğrudan TV'nize yayımlanacağını ve Haziran ayı boyunca kademeli olarak sunulacağını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Bu yeni cihaz yazılımı, aşağıdaki yükseltmeleri sunarak TV'nin performansını geliştirir:

  • TV'lerde yüklü olan video akışı uygulamaları/hizmetleri için (ör. Amazon Prime Video ve Netflix) Dolby Vision desteği sağlar.*
  • TV menü çubuğundaki "Uygulamalarım" bölümüne yeni uygulama ekleme özelliğini sunar


Öne çıkan diğer noktalar/iyileştirmeler şunlardır:

  • X-Motion Clarity kontrolünü geliştirir


Bu güncellemeyi almak için önerilen yol, TV'nizdeki Otomatik yazılım indirme ayarının ON (Açık) olarak belirlendiğinden emin olmaktır. Böylece TV'niz güncellemeyi önümüzdeki haftalarda otomatik olarak alacaktır.

Alternatif olarak, cihaz yazılımını Avrupa destek sitesinden indirebilir ve USB flaş bellek cihazı kullanarak TV'nizi güncelleyebilirsiniz.

Sony müşteri geribildirimini her zaman dikkate alarak yenilikleri ve genel ürün kalitesini ön planda tutar.
 

[Geçerli TV model serileri]

  • Sony'nin 2018 Android TV'leri: XF75, XF80, XF83, XF85, XF87, XF90 ve AF8 Serisi

 

Sahip olduğunuz modelin hangi TV serisine ait olduğundan emin değil misiniz? İşte birkaç örnek:

  • KD-43XF8096

  • KD-55XF9005

  • KD-65AF8
     

* Belirli Sony TV'ler (XF90 ve AF8 Serisi), Avrupa'da Haziran 2018'de sunulacak yazılım güncellemesiyle Dolby Vision'ı destekleyecektir. Dolby Vision içeriklerini görüntüleyebilmek için video akışı uygulamasının/hizmetinin Dolby Vision'ı desteklemesi gerekir. Daha fazla bilgi için lütfen uygulama/hizmet sağlayıcınızla iletişime geçin. Ayrıca, Sony TV'lere yazılım güncellemesi geldikten sonra Sony TV'ye HDMI aracılığıyla bağlanan Dolby Vision oynatma özelliğine sahip cihazların (ör. akış özellikli medya oynatıcılar ve UHD Blu-ray oynatıcılar), cihaz üzerinden Dolby Vision oynatma özelliğini desteklemesi için de yazılım güncellemesi gerekir. Belirli bir oynatıcıya yönelik güncellemelerin ne zaman sunulacağını öğrenmek için lütfen ilgili oynatıcının üreticisiyle iletişime geçin.