Makale Kimliği : 00204981 / Son Değiştirilme Tarihi : 27.06.2019Yazdır

α7R III (ILCE-7RM3) ve α7 III (ILCE-7M3) fotoğraf makinelerinin yazılım güncellemeleriyle ilgili bildirim - 7 Aralık 2018

  7 Aralık 2018

  Sony Corporation
  Sony Imaging Products & Solutions Inc.

   

  α7R III (ILCE-7RM3) ve α7 III (ILCE-7M3) değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinelerini kullanan müşteriler için sistem yazılım güncellemeleriyle ilgili bildirim

   

  Sony ürünlerini kullandığınız için teşekkür ederiz.

   

  α7R III ve α7 III değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinelerinde aşağıdaki sorunların yaşanabileceği dikkatimizi çekti.

  1. Nadir durumlarda, α7R III veya α7 III modeliniz birkaç kez kullanılmış bir SD karta RAW veri yazarken çalışmayı durdurabilir.

   Notlar:
   • Bu durum, görüntülerin kamerada gösterilmesini önleyerek görüntüleri yöneten dosyalarda da anormalliklere neden olabilir.
   • Kesintinin olduğu sırada yazılan veri dışında bellek kartındaki hiçbir görüntü verisi bozulmaz veya silinmez.
   • Görüntüler fotoğraf makinesinde artık gösterilmiyorsa "Recover Image DB" (Görüntü Veritabanını Kurtar) özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları uygulayın:
    • MENU (MENÜ) → (Setup (Kurulum)) → [Recover Image DB] (Görüntü Veritabanını Kurtar) → istenen bellek kartı yuvası → [Enter] (Giriş) öğesini seçin.
     Ardından bir fotoğraf çekin, verilerinizi bilgisayara veya başka bir cihaza yedekleyin ve fotoğraf makinenizdeki bellek kartını biçimlendirin.

      
  2. α7R III modelinde, Auto Review (Otomatik Gözden Geçirme) işlevi kullanılırken fotoğraf çekilirse bazen fotoğraf makinesi yanıt vermemeyi durdurabilir.

   

  Aralık'ın ortasında yukarıdaki sorunların çözüldüğü güncellenmiş bir sistem yazılımı sunacağız. O zamana kadar lütfen aşağıdaki önlemleri alın.
  Not: Yeni bir sistem yazılımı sağlamaya hazırlanırken artık geçerli sistem yazılımını güncelleme olarak sunmayacağız.

  1. Yeni fotoğraflar çekmeden önce verilerinizi yedekleyin ve fotoğraf makinesinin her iki yuvasında da yer alan bellek kartlarını biçimlendirin veya yeni bir bellek kartı kullanın.
  2. Fotoğraf çekerken Auto Review (Otomatik Gözden Geçirme) işlevinin kapalı olduğundan emin olun.

   

  Sorundan etkilenen ürünleri kullanırken yaşanan tüm aksaklıklar nedeniyle özür diler ve anlayışınız için teşekkür ederiz.