Makale Kimliği : 00206157 / Son Değiştirilme Tarihi : 27.06.2019

WH-1000XM3 kulaklığın soğuk ortamlarda davranışı – 27 Aralık 2018

  Yakın zamanda, WH-1000XM3 kulaklığın, ani ve önemli sıcaklık değişikliklerine maruz kaldığında zaman zaman beklenmedik davranışlar gösterdiğini tespit ettik. Bunun sonucunda, ani ses seviyesi değişiklikleri veya parçaların atlanması gibi semptomlarla karşılaşmış olabilirsiniz.

  WH-1000XM3 kulaklığımız gerekli tüm kalite standartlarını karşılamakla birlikte bu davranışların neden olabileceği rahatsızlığı anlıyoruz. Kapsamlı bir inceleme yürütmeye devam ediyoruz ancak değerli bir müşterimiz olarak sizin, bunun gibi sorunları sınırlamak için geçici bir çözümden faydalanmanızı sağlamak ve bu ürünün özelliklerini açıklamak istiyoruz.
   

  Tasarım ve özellikler

  WH-1000XM3 modeli, 0°C - 40°C arası sıcaklarda optimum şekilde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Kulaklık, bu aralık dışındaki sıcaklıklarda çalışsa da performansta azalma görülebilir. Performanstaki bu düşüşe, cihazın sıcaktan (ör. çok sıcak bir oda) çok soğuğa (ör. kışın 0°C altındaki açık hava koşulları) geçişte yaşanan ani ve önemli sıcaklık değişikliklerine tutarsız bir şekilde yanıt vermesinden kaynaklanabilir. 
   

  Bu, çok soğuk havalarda WH-1000XM3 kulaklığımı dışarıda kullanamayacağım anlamına mı geliyor? 

  Avrupa bölgesinde kış aylarında önemli sıcaklık farklılıkları olan ortamlar arasında geçiş yaptığınızda, yukarıda belirtilen davranışla karşılaşıyorsanız lütfen bu basit geçici çözümü uygulayın: Kulaklığınızı KAPATIN ve yeniden AÇIN: Bu basit yeniden başlatma çözümü cihazdaki belirli parametreleri sıfırlar ve beklenmedik ürün davranışlarını giderir.

  Anlayışınız için teşekkür ederiz. Bu makaleyle ilgili yapılacak olası güncellemelerden haberdar olmak için lütfen bu sayfayı yer işaretlerine ekleyin veya Support by Sony mobil uygulamamızı yükleyin.