Makale Kimliği : 00206907 / Son Değiştirilme Tarihi : 20.02.2019

Android™ 8.0 Oreo™ otomatik güncellemesi geçici olarak askıya alındı - 14 Şubat 2019

Bu Makalede Yer Alan Geçerli Ürünler ve Kategoriler

Sony, cihaz yazılımı güncellemeleri yayınlarken müşterilerin sorunsuz ve tatmin edici bir deneyimden yararlandığından emin olmak amacıyla güncellemeleri daima yakından takip eder. 

En son Android 8.0 Oreo güncellememizin, TV'nin uzun süre bekleme modunda kaldığı durumlarda belirli Sound Bar'lar, A/V Alıcılar veya Ev Sineması Sistemlerinden zaman zaman ses gelmemesine neden olabileceğini tespit ettik. Bazı müşterilerimiz için zorluk yaratabileceğini düşündüğümüz bu olası bağlantı sorunu nedeniyle ne yazık ki Android 8.0 Oreo otomatik cihaz yazılımı güncellemesini (v6.5830) ertelemeye karar verdik. 

Güncellemeyi indiren ve şu anda ev ses sistemlerinden ses alamayan müşterilerimizin, önerdiğimiz geçici çözümler için aşağıdaki makaleyi ziyaret etmesini rica ediyoruz.

Ancak Sound Bar, A/V Alıcı veya Ev Sineması Sistemi olmayan ve sunulan yeni özellikler ile işlevleri deneyimlemek isteyen müşteriler, güncellemeyi destek sitesinden manuel olarak indirebilir. 

Not: Yukarıda adı geçen ev ses sistemlerinden birini kullanıyorsanız bu olası sorunun düzeltileceği bir sonraki güncellemeyi beklemenizi önemle tavsiye ederiz.

Mühendislerimiz şu anda sorunun temel nedenini titizlikle araştırmaktadır. Bu sorunu gidermek için yakın zamanda yeni bir cihaz yazılımı yayınlanacaktır. Haberdar olmak için lütfen bu sayfayı düzenli olarak ziyaret edin veya yer işaretlerinize ekleyin.

Anlayışınız için teşekkür eder, bu sorunun neden olabileceği tüm rahatsızlıklardan dolayı özür dileriz.

 


Sony 2016–2018 Android TV modelleri için Android™ 8.0 Oreo™ güncellemesi (XD70, XD75, XD80, SD80, XD83, ZD9, XE80, XE83, XE85, XE90, XE93, XE94, A1, XF75, XF80, XF83, XF85, XF87, XF90 ve AF8 Serisi) – 30 Ocak 2019 itibarıyla yayımlanacak

30 Ocak 2019 itibarıyla Android™ 8.0 Oreo™ yeni cihaz yazılımı güncellemesinin (v6.5830) doğrudan TV'lerinize yayımlanacağını ve kademeli olarak sunulacağını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Bu cihaz yazılımı yeni özellikler sunarak TV'nin performansını artırır ve aynı zamanda mevcut işlevleri geliştirir:

 • Yeni Ana Ekran menüsü
 • Google Tours (öğretici)
 • Ana Ekran menüsünde yazılım güncellemesiyle ilgili bildirimler
 • Yeni klavye düzeni ve işlevselliği
 • Yeniden tasarlanmış İçerik Çubuğu veya TV Menü Çubuğu
 • Erişilebilirlik Kısayolu (Açma/Kapatma anahtarı)
 • Video, Müzik ve Fotoğraf uygulamaları için iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi
 • USB veya ev ağları için daha fazla formatın desteklenmesi*

NOT: Özelliklerin ve avantajların tam listesini görmek ve bu cihaz yazılımını indirmek için lütfen TV'nizin ürün sayfasına gidin.

Bu güncellemeyi almak için önerilen yol, TV'nizdeki Otomatik yazılım indirme ayarının ON (Açık) olarak belirlendiğinden emin olmaktır. Böylece TV'niz güncellemeyi önümüzdeki haftalarda otomatik olarak alacaktır.

Alternatif olarak, cihaz yazılımını Avrupa destek sitesinden indirebilir ve USB flaş bellek cihazı kullanarak TV'nizi güncelleyebilirsiniz.
Sony müşteri geribildirimini her zaman dikkate alarak yenilikleri ve genel ürün kalitesini ön planda tutar.


[Geçerli TV model serileri]


Sahip olduğunuz modelin hangi TV serisine ait olduğundan emin değil misiniz? İşte birkaç örnek:

 • KD-65ZD9
 • KD-75XE9405
 • KD-43XF8096


*Oynatma özelliği, ev ağı sunucusunun özelliklerine bağlı olarak sunulur.