Makale Kimliği : 00242606 / Son Değiştirilme Tarihi : 05.03.2020

Ekranımın kilidini kaldıramıyorum

  Ekran kilidi PIN kodunu, parolasını veya düzenini unutursanız Google'ın Cihazımı Bul uygulamasını veya Xperia Companion bilgisayar uygulamasını kullanarak cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Aşağıdaki her seçeneğin gereklilik ve sonuçlarını okuyup size en uygun yöntemi seçin.

  • Cihazımı Bul uygulaması ile cihazınızı sıfırlayın.
   • Gereklilikler: Bu sıfırlama yöntemi için cihazınızın açık, internete erişiminin ve Cihazımı Bul uygulamasının açık olması gerekir. Cihazınızda bir Google hesabı kaydedilmiş olmalıdır ve bu hesabın kullanıcı adı ile parolasını bilmeniz gerekir. Ayrıca İnternet bağlantısı olan bir bilgisayar veya mobil cihaza erişmeniz de gerekir.
   • Sonuçlar: İndirilen uygulamalar, fotoğraflar ve cihaz ayarları da dahil olmak üzere cihazınızın dahili belleğindeki tüm kullanıcı verileri silinir. Cihazınızı sıfırlamadan önce SD kartı çıkarmadığınız takdirde karttaki kullanıcı verileri çoğu durumda silinecektir.

   Cihazımı Bul uygulaması ile cihazınızı sıfırlamak için 

  • Xperia Companion bilgisayar uygulaması içinde Yazılım onarımı özelliğini kullanarak cihazınızı sıfırlayın.
   • Gereklilikler: Bu yöntem, etkin bir İnternet bağlantısı olan bir bilgisayara erişmenizi gerektirir. Cihazınızı bilgisayara bağlamak için bir USB kablosu gerekir. Cihazınızın şarj düzeyi, minimum %80 olmalıdır.
   • Sonuçlar: İndirilen uygulamalar, fotoğraflar ve cihaz ayarları da dahil olmak üzere cihazınızın dahili belleğindeki tüm kullanıcı verileri silinir. SD karttaki içerikler silinmez.

   Xperia Companion ile cihaz yazılımını onarmak için