Makale Kimliği : 00275462 / Son Değiştirilme Tarihi : 09.03.2022Yazdır

Yeni yazılım güncellemesi var: bulanık veya pikselli TV görüntüsü için çözüm (Şubat 2022)

  ÖNEMLİ: Bu madde, yalnızca belirli ürünler ve/veya işletim sistemleri için geçerlidir. Ayrıntılar için Geçerli Ürünler ve Kategoriler bölümüne göz atın.

  Ara sıra oluşan pikselleşme veya bulanıklık sorunu çözüldü

  Şubat 2022'de Sony, bir CI+ modülüyle TV izlerken ara sıra oluşan pikselleşmeyi veya bulanıklığı (makro engelleme olarak da bilinir) çözen yeni bir yazılım güncellemesi sunmaya başladı. Bazen TV ekranınızda tek tek kare pikseller görüyorsanız yeni yazılım güncellemesini almak için lütfen bu makaledeki adımları uygulayın.

  Not: Yazılım güncellemesi kademeli sunulur ve tam zamanlaması TV modeline bağlı olarak değişebilir.


  1. adım: Geçerli TV modellerini kontrol edin

  Pikselleşme sorunu, özellikle TV izlemek için bir CI+ modülü akıllı kartı kullanıyorsanız aşağıdaki TV modellerinde oluşabilir. TV serinizin aşağıdaki listede yer aldığından emin olun:

  • 2021 Sony Android TV'ler: X80J, X81J, X82J, X85J, X89J, X90J, X92J, X93J, X94J, X95J, A80J, A83J, A84J, A90J ve Z9J Serisi
  • 2020 Sony Android TV'ler: XH90 ve XH92 Serisi

  Bir CI+ modülü kullanıp kullanmadığımı nasıl anlayabilirim?


  2. adım: TV yazılımınızı güncelleyin

  TV'nizde Automatically check for update (Güncellemeyi otomatik olarak kontrol et) ayarı etkinse güncellemeyi otomatik olarak alırsınız.

  İPUCU: Modeliniz için hazır olur olmaz bu yazılım güncellemesini, TV'nizde aşağıdaki adımları uygulayarak alabilirsiniz:

  Settings (Ayarlar) → System (Sistem) → About (Hakkında) → System Software update (Sistem Yazılımı güncellemesi) → Software update (Yazılım güncellemesi) öğesini seçin.
   

  Alternatif olarak, güncellemeyi bir USB flash sürücüsü kullanarak da indirebilirsiniz.