Yardım

  Ağ bağlantısı yoluyla grup oluştururken yapabilecekleriniz:
  Wireless Multi-room, Wireless Surround, Wireless Stereo

  Uyumlu cihazlardan bir grup oluşturduğunuzda, Wireless Multi-room, Wireless Surround ve Wireless Stereo işlevlerini kullanabilirsiniz.


  İpucu
  • Grup çalma işlemi için, “Aygıt ve Grup” ekranından bir grup seçin.
  • Bir grup oluşturduktan sonra, her bir aygıtı tek bir aygıt olarak kullanmak istiyorsanız “Aygıt ve Grup” ekranından bir aygıt seçin. Seçemiyorsanız, grubu çözün.
   Ayrıntılı bilgi için Grubu Çözmek İçin bakın.

  Wireless Multi-room

  Wireless Multi-room’u kullanırken birden fazla hoparlörü birleştirirseniz, evde herhangi bir odada aynı sesin keyfini çıkarabilirsiniz.

  Not

  Chromecast uyumlu uygulamadan Music Center tarafından oluşturulan gruba (Kablosuz Çoklu Oda) aktarma yapamazsınız. “Google Home” uygulamasını kullanarak yeni bir grup oluşturun.

  Wireless Multi-room’u yapılandırmak için, “Aygıt ve Grup”’tan cihazı seçin ve görüntülenen ekranda [Diğer hoparlörlerle grupla]’ya dokunun.

  İpucu

  Harici giriş (USB, Ses Girişi, HDMI, vb.) kullanıyorsanız önce bunların bağlandığı cihazı seçin.

  [Wireless Multi-room]’u seçin, sonra ekrandaki talimatı izleyerek bir gruba eklemek istediğiniz cihazları seçin.  Wireless Surround

  Kablosuz Surround'u kullanarak soundbar hoparlöre veya çok kanallı AV alıcısına arka hoparlörler eklediğinizde, gerçekçi surround sesin tadını çıkarabilirsiniz.


  Not

  • Ses Çubuğu veya Multi Channel AV Receiver’ı Wi-Fi ağı bağlantısıyla kullanırken, İnternet hizmeti ve ev ağı işlevleri kullanılamaz ve bir Wireless Surround grubu oluşturmaya devam ederseniz Music Center bağlantısı kesilecektir. Soundbar hoparlör veya çok kanallı AV alıcısı için kablolu LAN bağlantısı önerilir.
  • Kablosuz Surround kullanırken, otomatik yazılım güncellemesi devre dışıdır. Kablosuz Surround grubunu silin ve her bir cihazı manuel olarak güncelleyin.
  • Ses alanı, gerçek bir surround ses olarak çalışır.

  Kablosuz Surround'u yapılandırmak için, “Aygıt ve Grup”tan Kablosuz Surround'u destekleyen soundbar hoparlörü veya çok kanallı AV alıcısını seçin ve ekranda [Diğer hoparlörlerle grupla]'ya dokunun.

  [Wireless Surround]’ı seçin ve ekrandaki talimatı izleyerek listede görüntülenen cihazlardan sol tarafta kullanmak istediğiniz surround hoparlörü seçin. Sonra, sağ tarafta kullanmak istediğiniz diğer surround hoparlörü seçin.  Wireless Stereo

  Kablosuz Stereo'yu kullanarak aynı modeldeki iki kablosuz hoparlörü bağladığınızda, daha geniş stereo sesin tadını çıkarabilirsiniz.


  Not

  Wireless Stereo’yu kullanırken, otomatik yazılım güncelleme devre dışı bırakılır. Wireless Stereo grubunu silin ve yazılımı manuel olarak güncelleyin.


  Wireless Stereo’yu yapılandırmak için, “Aygıt ve Grup”’tan cihazı (kablosuz hoparlör) seçin ve görüntülenen ekranda [Diğer hoparlörlerle grupla]’ya dokunun.

  [Wireless Stereo]’yu seçin ve ekrandaki talimatı izleyerek seçili cihazı sol tarafa mı, sağ tarafa mı ayarlayacağınızı seçin. Sonra, aynı prosedürü uygulayarak diğer taraftaki ikinci seçilen aygıtı ayarlayın.

  Harici girişle (USB, Ses Girişi, HDMI, vb.) hangi cihazı kullanmak istediğinizi seçin.  Grubu çözmek için

  Wireless Multi-room veya Wireless Stereo öğesini kullanırken, “Aygıt ve Grup” ekranında silmek istediğiniz grubu seçin, grubu çözmek için [Grup Düzenle] öğesine dokunun.
  Wireless Surround'u kablosuz LAN üzerinden bağlı tüm cihazlarla birlikte kullandığınızda, Music Center'ı kullanarak cihazların grubunu çözemezsiniz. Grubu çözmek için her bir cihazı çalıştırın.