Music Center for PC

  Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriği çalma (Music Center for PC Ver.1.0)

  Yüksek Çözünürlüklü Ses, CD standardından daha yüksek ses kalitesine sahip formatlı içeriği belirtir. Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğini "Music Center for PC"de kitaplığa aktarın. Sonra aşağıdaki cihazlar üzerinden yüksek ses kalitesinde içerik dinleyebilirsiniz:

  • USB-DAC uyumlu cihaz
  • Ev ağına bağlı Yüksek Çözünürlüklü Ses uyumlu cihaz

  Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğini bilgisayarınızda da çalabilirsiniz. Ancak, ses kalitesi ortama veya teknik özelliklere bağlı olarak değişebilir.

  İpucu

  • Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğini bir WALKMAN®'e aktarırsanız içeriği yüksek ses kalitesinde dinleyebilirsiniz. (Sadece Yüksek Çözünürlüklü Ses formatıyla uyumlu Walkman için.)

  Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğini USB-DAC uyumlu bir cihaz üzerinden çalma

  İki çalma yöntemi vardır: "ASIO" ve "Özel WASAPI". Ses ortamınıza göre bir yöntem seçin. "ASIO" öğesini seçerseniz, USB-DAC uyumlu cihaz için uygun Windows USB sürücüsünü yükleyin. USB-DAC uyumlu cihaz için USB sürücüsü önceden indirin. USB sürücüsü destek sitesinde mevcuttur.

  1. USB-DAC uyumlu cihazı bilgisayara bağlayın.
  2. [Araçlar] menüsünden [Ayarlar]'ı seçin.
  3. [Ses çıkışı ayarları]'na (A) tıklayın. Sonra [Çıkış modu] altında [ASIO] veya [Özel WASAPI]'i (B) seçin. Bağlı cihaza karşılık gelen sürücüyü açılır menüden seçin.
   [Ses çıkışı ayarları] ekran görüntüsü. İşlemle ilgili ayrıntılar için gövde metnine bakın.
  4. [Ayarlar...]'a (C) tıkladığınızda bir ayar ekranı açılır. O ekranda [Yetkilendirme ayarı: Optimum çıkış formatını otomatik olarak ayarlar.] veya [Manuel ayar: Dilediğiniz çıkış formatını ayarlamanızı sağlar (niceleme bitleri, örnekleme hızı).]'nı (D) seçin. Ardından [Tamam]'a tıklayın.
   [Ayarlar: Çıkış formatı] ekran görüntüsü. İşlemle ilgili ayrıntılar için gövde metnine bakın.
  5. Ayar ekranını kapatmak için [Tamam]'a tıklayın. Sonra Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğini çalmaya başlayın.

  Not

  • USB-DAC uyumlu cihaz bilgisayardan ayrıldıktan sonra içerik çalınamazsa şu adımları yapın:
   1. [Araçlar] menüsünden [Ayarlar]'ı seçin.
   2. [Ses çıkışı ayarları]'na tıklayın. Sonra [Çıkış modu] altında [DirectSound (standart)]'ı seçin.

  Bir bilgisayarda Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğini çalma

  Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğini "Music Center for PC"de çalarken aşağıdaki ayarlar önerilir. İçeriği bilgisayara bağlı hoparlörlerden veya kulaklıklardan dinleyebilirsiniz.

  1. [Ses] ekranını açın.

   [Denetim Masası]'na tıklayın. Sonra [Donanım ve Ses] altında [Ses]'i seçin.

  2. [Oynat] sekmesinden bir hoparlör seçin ve [Özellikler]'e tıklayın.
  3. [Gelişmiş] sekmesinde, varsayılan format için açılır menüden [24 bit, 192000 Hz (Stüdyo Kalitesi)]'ni seçin ve sonra [Tamam]'a tıklayın.

  Not

  • PC hoparlörleri aracılığıyla Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğini dinlerken çıkış sesi orijinal ses kalitesine sahip değildir. İçeriği orijinal ses kalitesinde çalmak için bilgisayara USB-DAC uyumlu bir cihaz bağlayın.

  İpucu

  • [24 bit, 192000 Hz (Stüdyo Kalitesi)]'ni seçemezseniz bilgisayarınızda en büyük sayısal değeri seçin. Ayarları değiştirdikten sonra "Music Center for PC"yi başlatın ve Yüksek Çözünürlüklü Ses içeriğini çalın.