Makale Kimliği : S700026835 / Son Değiştirilme Tarihi : 20.05.2010Yazdır

VAIO Güncellemesine Genel Bakış

  VAIO Güncellemesine Genel Bakış

  Bu yazı, VAIO Güncellemesinin işlevselliği ve amacına bir giriş sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için, dahili yardım dosyasına başvurmanızı öneririz.

  NOT:  VAIO Güncellemesi 5'in belli işlevsellikleriyle veya sorunlarıyla ilgili geribildirimde bulunmak isterseniz, lütfen soldaki geribildirim kutusunu kullanın ve VAIO'nuzun seri numarasını ekleyin. Bu seri numarası
  Başlat - Tüm Programlar - VAIO Control Center veya
  Başlat - Programlar - Sony Notebook Kurulumu'nda bulunabilir.

  VAIO Güncellemesi nedir?

  VAIO Güncellemesi, VAIO bilgisayarınızın etkili bir biçimde çalışmasını devam ettirebilmek amacıyla tavsiye edilen VAIO uygulamaları ve sürücülerinin güncellemelerine kolay erişim ve önemli ürün bilgileri sağlar.

  Bu program birlikte verilen yazılım ve donanım için güncellemeler sunar. Windows işletim sistemi dosyalarını güncellemek için, lütfen Windows Güncellemesi kullanın.
  VAIO Güncellemesi Windows XP, Vista veya 7 önyüklü ve Haziran 2004'ten sonra gönderimi yapılmış VAIO bilgisayarlara yüklü olarak gelir. Daha eski modellerde YOKTUR.  

  VAIO Güncellemesi 5 Haziran 2004'ten sonra gönderimi yapılmış tüm VAIO bilgisayarlar için piyasaya sürülmüştür. Aralık 2009'da çıkmıştır. Daha önceki bir versiyonu güncellerken, sistemin yeniden başlatılması gerekir.

  Bazı genel açıklamalar

  • Otomatik Güncellemeler yüklendiğinde, indirilmiş olan dosyalar, işlemin bir kısmı olarak otomatik olarak silinir. Manuel Güncellemeler için yüklediğiniz dosyalar C:\Update dizininde kalır. Bir Manuel Güncelleme başarılı bir şekilde yüklendikten sonra, indirilen dosyaları silebilirsiniz.
  • Güncellemeleri kurmadan bu listeden kaldırmak mümkün değildir. Yüklemek istemediğiniz bazı güncellemeler varsa, onları seçmemeniz gerekir. Bunlar listede görünmeye devam edeceklerdir, böylece onlara ihtiyacınız olduğunda kurulabilirler.

  VAIO Güncellemesine erişim

  aşağıdaki şekillerde yapılabilir:

  • Windows Görev Çubuğundan
   • Başlat'a tıklayın
   • Tüm Programlar'a gidin ve
   • VAIO Güncelleme 5 üzerine tıklayın.
  • Görev çubuğundaki VAIO Güncelleme simgesine çift tıklayın ve Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğini seçin.

  VAIO Güncelleme Ekranı

  Güncelleme Kontrolü

  Bu ekranda, sisteminiz için mevcut bulunan güncelleme programlarının bir özetini bulabilirsiniz.
  Güncellemeleri yüklerken, dizüsüt bilgisayarınızı AC güç ile kullanmanızı öneririz.

  Güncelleme Programları kısmı iki bölüme ayrılmıştır: Otomatik Güncellemeler ve Manuel Güncellemeler. Bu kısımların altında, yüklü olan güncellemelere bir link ve simgelerin tanımlarını bulacaksınız.

  Otomatik Güncellemeler
  Başlamak için, yüklemek istediğiniz güncellemeleri seçin ve sonra Şimdi Güncelle düğmesine tıklayın. Seçilen güncellemeler indirilecek ve otomatik olarak bilgisayarınıza kurulacaktır. Bu işlem sırasında, lütfen ekranda beliren talimatları izleyin.

  Elle Güncelleme
  Başlamak için, yüklemek istediğiniz güncellemeleri seçin ve sonra İndir düğmesine tıklayın. VAIO Güncelleme programı, seçilen güncelleme dosyalarını bilgisayarınızdaki şu konuma indirecektir: C:\update\[güncelleme dosyasının adı].
  Her güncelleme için kurulum talimatlarını görebilmek için, VAIO Güncelleme sayfasında güncellemenin adı üzerine tıklayın.
  Dosyalar indirildikten sonra, Kur düğmesine tıklayabilirsiniz. Windows Explorer açılır ve yükleyici dosyayı gösterir.  

  Önemli Bilgiler

  Bu kısım acil destek ve güvenlik haberlerini içerir.

  Başarılı Güncellemeler

  Bu kısım daha önce başarıyla yüklenmiş olan güncellemelerin bir özetini verir.