Makale Kimliği : S700026839 / Son Değiştirilme Tarihi : 06.04.2010

nVidia Graphics (web announcement)

Bu Makalede Yer Alan Geçerli Ürünler ve Kategoriler


4 Ağustos 2009


Temmuz 2008 tarihinde NVIDIA şirketi grafik işlemcilerinden (GPU) bazıları ile bağlantılı olan ve ilgili grafik chiplerinin malzemesinde meydana gelen imalat hatasına dayanan kusurlar olduğunu resmi olarak duyurdu. Aynı zamanda NVIDIA ve Sony, bu grafik işlemci ile donatılmış olan VAIO modellerinin de bundan etkilenip etkilenmediğini beraberce araştırdılar. Ancak bu incelemeler o tarihte söz konusu VAIO modellerinde herhangi bir sorun olmadığı neticesini verdi.
Ancak Sony, daha kapsamlı bir inceleme neticesinde, söz konusu NVIDIA grafik chipi ile donatılmış olan VAIO bilgisayarlarının düşük bir yüzdesinin bundan etkilenmiş olabileceğini tespit etti.
Bu bilgisayarların hatalı NVIDIA grafik chipi nedeniyle kimi durumlarda videoları bozuk oynatabilmesi, ekranda bir takım harflerin görünmesi veya ekranda hiç bir şey görünmemesi mümkündür.

Hatanın giderilmesi

Kapsamlı kalite güvencemiz çerçevesinde ilgili modellerin (bkz. aşağıdaki liste) satın alındığı tarihten itibaren 4 yıl içerisinde NVIDIA grafik işlemcideki sorunlar yüzünden VAIO bilgisayarları tamir edilmek zorunda kalan tüm müşterilerimizin tamir masraflarını (yedek parça ve tamir süresi) karşılıksız üstleniyoruz.
Elinizdeki modelin aşağıdaki listede yer alması halinde sizi, bilgisayarınıza bakım yapılabilmesi için VAIO Support adresine başvurmaya çağırıyoruz.

İlgili modeller

•    VGN-FZ11x, VGN-FZ18x, VGN-FZ21x, VGN-FZ31x, VGN-FZ38x
•    VGN-AR11x, VGN-AR21x, VGN-AR31x
•    VGN-C1Zx, VGN-C2Zx
•    VGC-LM1xx, VGC-LM2xx
•    VGC-LT1xx, VGC-LT2xx