Yükle

Sony Firmware Extension Parser Device, Version 8.0.1.2 for Microsoft® Windows® 7

Bu yardımcı program, aşağıda listelenen Sony VAIO® bilgisayarlar için Sony Firmware Extension Parser Device'ın sevk edilen orijinal sürümünü kuracaktır.

Sony Firmware Extension Parser Device, sürücünün kurulu olmaması durumunda, Aygıt Yöneticisi'nde "Bilinmeyen Aygıt" adıyla gösterilen sarı bayrağa yöneliktir.

ÖNEMLİ NOTLAR: LÜTFEN DİKKATLE OKUYUN.

Uyarı! Bu yardımcı program yalnızca şu Sony VAIO® Bilgisayarlar ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır:
PCG;PCV;VGN;VGC;VGX;VPC
Bu yardımcı programı başka bir bilgisayar modeline kurmayın (dünya çapında satılan Sony bilgisayarlar dahil olmak üzere).

Bu güncelleştirmenin kurulumu sırasında, Yönetici olarak veya Yönetici haklarına sahip bir kullanıcı olarak oturum açtığınızdan emin olun.

Başka bir programın kurulumu etkilemediğinden emin olmak için, tüm çalışmalarınızı kaydedin ve tüm diğer programları kapatın. Devam etmek için, Görev Çubuğunda uygulama bulunmaması gerekir.

Kurulum süreci boyunca başvurabilmeniz için bu talimatları yazdırmanız önemle önerilir.

İndirme ve Kurulum Talimatları

SODFEP-00224384-0042.EXE programını indirip kurmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyin.

VPCZ23 sürücüleri ve yardımcı programları için kurulum yordamı

Windows 7 64-bit Edition'ın temiz bir sürümünü kuruyorsanız lütfen bunu okuyun

 • AMD Radeon HD6650M & Intel Mobile HD graphics” adlı 64-bit sürücüyü kurarken, Power Media Docku (yerleştirme istasyonu) dizüstü bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. Power Media Dock bağlı olmadığında, bu sürücü kurulmaz. “AMD Radeon HD6650M & Intel Mobile HD graphics” sürücüsünün, hem AMD hem de Intel grafik bağdaştırıcıları için hibrit bir grafik sürücü olduğunu aklınızda bulundurun. Power Media Dock içermeyen bir VAIO VPCZ23 dizüstü bilgisayar serisine ait bir ürün satın adıysanız, lütfen “Intel Mobile HD graphics” adlı bağımsız 64-bit sürücüyü kurun.
 • Modelinizin önceden kurulu indirme bölümünde kullanılabilir durumda olan “TÜM” 64-bit veya 32/64-bit etiketli sürücüleri ve yardımcı programları kurmanız gerekir. "TÜM" sürücülerin ve yardımcı programların kurulmaması, bazı özelliklerin (örn. Fn kısayol tuşları vb.) düzgün çalışmamasına neden olabilir.

Windows 7 32-bit Edition'ın temiz bir sürümünü kuruyorsanız lütfen bunu okuyun

 • AMD Radeon HD6650M & Intel Mobile HD graphics” adlı 32-bit sürücüyü kurarken,Power Media Dock'u (yerleştirme istasyonu) dizüstü bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. Power Media Dock bağlı olmadığında, bu sürücü kurulmaz. “AMD Radeon HD6650M & Intel Mobile HD graphics” sürücüsünün, hem AMD hem de Intel grafik bağdaştırıcıları için hibrit bir grafik sürücü olduğunu aklınızda bulundurun. Power Media Dock içermeyen bir VAIO VPCZ23 dizüstü bilgisayar serisine ait bir ürün satın adıysanız, lütfen bir Windows 7 gelen kutusu Intel grafik sürücüsü kullanın.
 • Modelinizin önceden kurulu indirme bölümünde kullanılabilir durumda olan “TÜM” 32-bit veya 32/64-bit etiketli sürücüleri ve yardımcı programları kurmanız gerekir. "TÜM" sürücülerin ve yardımcı programların kurulmaması, bazı özelliklerin (örn. Fn kısayol tuşları vb.) düzgün çalışmamasına neden olabilir.

 1. SODFEP-00224384-0042.EXE dosyasını geçici bir dizine veya indirme dizinine indirin (lütfen bu dizini başvuru amacıyla not edin).
 2. Dosyanın indirildiği dizine gidin ve kurulumu başlatmak için SODFEP-00224384-0042.EXE dosyasını çift tıklatın.
 3. "User Account Control" (Kullanıcı Hesabı Kontrolü) penceresinde "Yes" (Evet) düğmesini tıklatın.
 4. "Select Language" (Dil Seçin) penceresi görünürse, kullanılmasını istediğiniz dili seçin ve "OK" (Tamam) düğmesini tıklatın.
 5. "Select Country" (Ülke Seçin) ekranında, kurulum için kullanılmasını istediğiniz ülkeyi seçin ve "Next" (İleri) düğmesini tıklatın.
 6. "Sony Firmware Extension Parser Device for Microsoft® Windows®" (Microsoft® Windows® için Sony Firmware Extension Parser Device) penceresinde, "Next" (İleri) düğmesini tıklatın.
 7. Yazılım Lisans Sözleşmesi'ni okuyun ve "I Agree" (Kabul Ediyorum) düğmesini tıklatın.
 8. "Finish" (Son) ekranında, "Finish" (Son) düğmesini tıklatın.

Sony Firmware Extension Parser Device'ın kurulumu tamamlanır.

Dosya Bilgisi

Dosya Adı

 • SODFEP_00224384_0042.zip

Dosya mimarisi

 • 64 bit

Dosya Boyutu

 • 1.31 Mb

Sürüm Tarihi

 • 71-31-2011