BEKLEYİN - Bu dosyayı indirmeden önce Gerekli Dosyalar bölümünü okuyun.

Gerekli İndirmeler

Aksi belirtilmediği takdirde, düzgün bir şekilde çalışması için aşağıda listelenen dosyanın SEL1855 Lens sistemi yazılım güncellemesi Ver.02 (Mac bilgisayar işlemi) öğesinden ÖNCE yüklenmesi gerekir. Birden fazla Gerekli dosya listelenmişse dosyaları bu sayfada gösterilen sırayla yükleyin.

Bu indirme hakkında


Notlar: Bu Lens sistem yazılımı güncellemesi E-mount gövdede mevcuttur.

 • Bazı modeller, bu güncellemede kullanılamamaktadır. (model listesi)
 • PXW-FS7M2'yi kullanırken lütfen PXW-FS7M2'nin kullanım kılavuzunı referans alarak prosedürü uygulayın.

Önemli

 • Yazılım güncellemesi yapmadan önce lütfen lensi kameraya taktığınızdan emin olun.- Lensi kameraya takmadan önce kamerayı kapattığınızdan lütfen emin olun.


 • Sürüm tarihi: 30/08/2013
 • Geçerli olan modeller ve indirilecek dosya adı:
  ModelDosya Adı
  SEL1855Update_SEL1855_V2.dmg
 • İyileştirmeler ve yararları:
  • "Hızlı Hibrit AF" fonksiyonunu etkin konuma getirir.- Bu lens güncellemesi olmadan fotoğraf makinesi normal kontrast algılama AF özelliğini Hızlı Hibrit AF seçili olsa dahi kullanır.
   Not: NEX-5R veya NEX-6 fotoğraf makinesi donanım yazılımı, bu sistem yazılımın yanı sıra güncellenmelidir.

Sistem Gereklilikleri

 • Mac OS X v.10.10 - 10.11 / macOS 10.12-10.13*

  *Önemli:
  Lütfen macOS 10.13 için yazılımınızı güncellemeden önce "DriverLoader_1013" programının yüklenmiş olduğundan emin olun.
 • CPU: Intel işlemci *
  * Core Solo ve Core Duo işlemciler bundan böyle desteklenmemektedir.
 • Sabit disk alanı: 200MB veya üzeri
 • RAM: 512MB veya üzeri
  Not: Sistem yazılım güncellemesini yapmadan önce lütfen diğer tüm uygulama yazılımlarını kapatın.
 • Kamera için güç kaynağı: Şarj edilebilir batarya paketi NP-FW50 veya AC adaptör AC-PW20 (ayrıca satılmaktadır) tamamıyla şarj edin - Güncelleme, batarya seviyesi üç kademe veya daha fazla olduğunda yerine getirilir. Tam şarjlı pil veya AC adaptörü AC-PW20 (ayrı satılır) kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • USB kablosu fotoğraf makinesi ile birlikte kullanılmaktadır- Diğer USB kabloların kullanılması durumunda güncelleme garanti edilmemektedir.

Yükle

Önemli notlar:
 • Sistem yazılım güncellemesini yerine getirirken, lütfen tamamıyla şarj edilebilir batarya paketi NP-FW50 veya AC adaptör AC-PW20'yi (ayrıca satılmaktadır) kullanın.
 • Güncelleme esnasında batarya paketini veya AC Adaptörü çıkarmayın; aksi takdirde kamera ani güç kaybı nedeniyle çalışmayabilir.
 • Hafıza kartını işleme başlamadan önce kameradan çıkartın.
 • Sistem yazılım güncellemesi yapmadan önce lütfen lensi kameraya taktığınızdan emin olun.- Lensi kameraya takmadan önce kamerayı kapattığınızdan lütfen emin olun.

Aşağıda yer alan talimatları izleyerek sistem yazılım sürümünü kontrol edin.

 1. [Menü] > [Kurulum] > [Sürüm] seçenekleri fotoğraf makinesi üzerinden seçin.
 2. Sistem yazılım sürümü görüntülenecektir. - Lensinizin sistem yazılım sürümü Ver.02 veya daha üzeriyse güncellemenize gerek yoktur.

1. Güncelle dosyasını indirin

2'dır. Sistem Yazılım Güncelleyicisini Başlatın

 1. Bilgisayarınız üzerinde çalışan tüm programları kapatın.
 2. İndirilen dosyayı çift tıklayarak sistem yazılımı Güncelleyicisini başlatın.

3'dır. Fotoğraf makinesi üzerinde USB bağlantısını kontrol edin

 1. Fotoğraf makinesini çalıştırın. - Fotoğraf makinesi açık konumda ise kapatın ve tekrar açın.
 2. Sistem Yazılım Güncellemesi talimatlarına uygun olarak, [Menü] > [Kurulum] > [USB Bağlantısı] seçeneklerini seçin ve [Yığın Depolama] öğesinin seçili olduğundan emin olun.
  [Yığın Depolama] dışında bir mod seçili ise lütfen [Yığın Depolama] modunu seçin.

4'dır. Fotoğraf makinesini bilgisayara bağlayın.

Hafıza kartını işleme başlamadan önce kameradan çıkartın.

 1. Fotoğraf makinesinin LCD ekranının açılmadığını teyit ettikten sonra fotoğraf makinesini verilen USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
  "Güç Tasarruf Başlangıç Zamanı"na bağlı olarak fotoğraf makinesi güç tasarruf moduna girer. Fotoğraf makinesi güç tasarruf moduna giriyorsa ve fotoğraf makinesinin LCD ekranı kapalı konumdaysa, fotoğraf çekme düğmesine yarım basarak güç tasarruf modundan çıkın ve fotoğraf makinesini verilen USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

  Bilgisayar ekranında bir hata mesajı görüntülenirse, lütfen aşağıdaki yöntemleri deneyin:
  • USB kablosunu fotoğraf makinesinden çıkartıp yeniden takın.
  • Bilgisayarın bir başka USB bağlantı noktası varsa, USB kablosunu diğer USB terminaline bağlayın.
 2. Bilgisayar ekranının alt kısmında bulunan görev çubuğu sağ köşesinde onayla belirir. - Görev çubuğu üzerinde görüntülenmez ise, bir sonraki adıma geçin.
 3. Yukarıdakini onayladıktan sonra, Sistem Yazılımı Güncelleyicisi üzerinde İleri seçeneğini tıklatın. Şekil 4 Yazılım Donanımı Güncelleyicisi üzerinde görüntülenir ve Şekil 5 kameranın LCD ekranı üzerinde görüntülenir. - Bu andan itibaren, sistem yazılım güncellemesi tamamlanan kadar kesinlikle kamerayı kapalı konuma getirmeyin.

  Şekil 4


  Şekil 5

  • "Sahip olduğunuz model için güncelleme bulunmamaktadır" mesajı ekranda görüntülendiğinde, Sistem Yazılım Güncelleme dosyasının fotoğraf makinesine takılı lens için doğru dosya olup olmadığını kontrol edin.
  • Yukarıdaki mesajın doğru Sistem Yazılım Güncelleyici dosyasının çalışması durumunda dahi görüntülenmesi halinde Sistem Yazılım Güncelleyiciyi kapatın, USB kablosunu çıkartın, fotoğraf makinesini kapatın ve 2. adım olan 'Sistem Yazılım Güncelleyiciyi Başlat" adımına geri dönün.
  • Ekran üzerinde "Bu güncelleme için takılı lens ile kamera bulunamıyor" mesajının görüntülenmesi durumunda fotoğraf makinesinin "Hızlı Hibrit AF" fonksiyonuna sahip olup olmadığını ve fotoğraf makinesinin bilgisayara USB kablosu ile bağlı olduğunu kontrol edin.

5'dır. Güncellemenin gerekli olup olmadığını kontrol edin.

 1. Şekil 4 ve 5'de verilen ekranları onayladıktan sonra [İleri] seçeneğini tıklayın. Mevcut sürüm numarası ve güncelleme sonrasındaki sürüm numarası ekranın sol alt köşesinde belirir. (Şekil 6)
 2. Şekil 6'da gösterilen ekranı onayladıktan sonra, [İleri] (Mevcut sürüm] [Ver.01]) tıklayın.- Şekil 7'de gösterilen ekranın görüntülenmesi durumunda güncelleme gerekmemektedir. Mesaja göre, USB bağlantısını durdurun ve [Bitti] seçeneğini tıklayın. Kamerayı kapatın, pilleri veya AC adaptörünü çıkartın ve tekrar taktıktan sonra kamerayı açık konuma getirin.


  Şekil 6: Güncelleme gerekli


  Şekil 7: Güncelleme gerekli değil

6'dır. Güncellemenin başlatılması

 1. Güncellemeyi başlatmak için [Çalıştır] .-İlerleme çubuğu veri aktarımı esnasında ekran üzerinde 8yaklaşık 5 saniye) görüntülenir.

  Not: Güncelleme işlemi devam ederken kesinlikle kamerayı kapatmayın veya USB kablo bağlantısını kesmeyin
 2. Veri transferi işlem tamamlandığında aşağıdaki ekran görüntülenir. [Finish] (Son) seçeneğini tıklatın.
 3. Güncelleme işlemi başlar ve ilerleme çubuğu fotoğraf makinesi ekranında görüntülenir (yaklaşık 30 saniye)

7'dır. Güncellemeyi tamamlayın

 1. Güncelleme işlemi, "Lens güncelleme tamamlandı" mesajı fotoğraf makinesi ekranında görüntülendiğinde tamamlanır.
 2. Bilgisayar ekranının sağ alt köşesinde yer alan görev tepsisine tıklayarak USB bağlantısını durdurun.- Görev tepsisinde görüntülenmez ise bir sonraki adıma geçin.
 3. USB kablosunu çıkartın. - Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra kamerayı kapatın, batarya paketini veya AC adaptörünü çıkartın ve tekrar taktıktan sonra kamerayı açık konuma getirin.

8'dır. Sistem yazılım versiyonunu tekrar kontrol edin ve lens donanım yazılım sürümünün Ver.02 olduğunu doğrulayın.