Makale Kimliği : 00201032 / Son Değiştirilme Tarihi : 19.07.2022Yazdır

Sahte Sony "NP-FZ100" Şarj Edilebilir Pil Paketlerini kullanmaktan kaçının

  S1: Sahte Sony NP-FZ100 Şarj Edilebilir Pil Paketi nedir?

  Y1: Bu, görünümü Sony NP-FZ100 Şarj Edilebilir Pil Paketi'ne oldukça benzeyen ve Sony logosunu izinsiz kullanan bir pil paketidir.

  S2: Sahte ve orijinal ürünler arasındaki farklar nelerdir? Bu farklar neden açıklanmıyor?

  Y2: Çok sayıda türde sahte ürün vardır ve bu sahte ürünlerin özellikleri sürekli olarak değişmektedir. Farklara değinmememizin nedeni budur. Kısa süre önce, fotoğraf makinesiyle bağlantı kurmaya yarayan terminalin şeklinin hatalı olduğu (pilin fotoğraf makinesine takılamadığı) sahte bir ürünle karşılaştık.

  S3: Pil paketim sahte ise ne yapmalıyım?

  Y3: Sony, sahte ürünleri orijinal ürünler ile değiştirme hizmeti sunmaz veya olası sorunlar için destek sağlamaz. Lütfen ürünü satın aldığınız mağazayla iletişime geçin.

  S4: Müşteriler mağazalarda orijinal ve sahte ürünler arasındaki farkı nasıl anlayabilir? Fark anlaşılmadığında müşteriler ne yapmalıdır?

  Y4: Sahte ürünlerin çoğu ürünlerimizle neredeyse aynı ambalaja ve görünüme sahip olduğundan bir ürünün sahte olduğunu sadece görünüşüne bakarak anlamak zordur. Lütfen ürünü satın aldığınız mağazayla iletişime geçin.

  S5: Sahte ürünler yalnızca bu bölgede mi dağıtılıyor?

  Y5: Sahte ürünler başka bölgelerde de dağıtılmaktadır.

  S6: İnternette sözü geçen, kullanılamayan bazı ürünlerle ilgili belirtiler nelerdir?

  Y6: Söz konusu belirtilerle ilgili kesin nitelikte bir örnek veremesek de aşağıdaki belirtiler fikir edinmenize yardımcı olabilir:

    • Cihazın açılmaması.

    • Cihazın kullanım sırasında uyarı vermeden kapanması ve verilerin düzgün şekilde kaydedilmemesi.

  • Pil kapasitesinin orijinal pillerden düşük olması.

  S7: Sahte ürün kullanımı herhangi bir kazaya neden oldu mu?

  Y7: Bağımsız vakalar hakkında bilgi veremiyoruz.

  Sony, Sony logosuna sahip ve görünümü orijinal Sony pil paketine oldukça benzeyen "NP-FZ100" sahte şarj edilebilir pil paketlerinin satışta olduğunu doğruladı.

  Bu pil paketlerinin fotoğraf makinesine takılmasının ve bu cihazla kullanılmasının aşağıdaki gibi sorunlara yol açabildiği belirtildi:

  • fotoğraf makinesinin açılmaması
  • fotoğraf makinesinin beklenmedik şekilde kapanması ve bu nedenle verilerin düzgün şekilde kaydedilmemesi.

  Buna ek olarak, pil kapasitesi orijinal pillere kıyasla daha düşük olan sahte ürünlerin piyasada dolaşımda olduğu da onaylandı. Sahte pillerin kullanılması yangına veya patlamaya neden olabilir.

  Bu nedenle, NP-FZ100 dahil herhangi bir Sony şarj edilebilir pil paketi satın alırken dikkatli olmanız ve sahte pil satın almamak için özen göstermeniz önerilir.

  Sony, sahte şarj edilebilir pil paketi kullanılmasından kaynaklanabilecek ürün arızalarından dolayı sorumluluk kabul etmez. Buna ek olarak, Sony'nin sahte ürünleri orijinal ürünlerle değiştirmeyeceğini veya bu ürünlerin onarımını yapmayacağını lütfen göz önünde bulundurun.

  Sony, sahte şarj edilebilir pil paketlerini kullanırken dikkatli olunmasını önerir. Yalnızca orijinal Sony şarj edilebilir pil paketlerini satın almanız ve kullanmanız önemle tavsiye edilir.