Makale Kimliği : S700026840 / Son Değiştirilme Tarihi : 06.11.2012

VAIO indirme hakkında bilgi

  Bu makale web sitemizde yer alan karşıdan yüklemeler ile ilgili genel bilgileri sunmaktadır.

  VAIO modeliniz için tüm kullanılabilir sürücüler ve güncellemeler her zaman Karşıdan Yüklemeler bölümünde bulunabilir.
  VAIO modelinize ve önceden yüklenen İşletim Sistemine bağlı olarak çeşitli alt gruplar görüntülenebilir.  Aşağıda özet bir görüntü yer almaktadır.

  En son Yüklemeler

  Bu bölümde önceden yüklenen İşletim Sisteminiz için tüm güncellemeler bulunmaktadır.  Güncellemeler, uygulamalar, sürücüler, bileşen bellenim güncellemeleri ve bios güncellemeleri olabilir.
  Bu güncellemeler mevcut olma durumuna göre, genellikle sorunların çözümü veya yeni fonksiyonların eklenmesini amaçlamaktadır.

  Bu sürücülerin pek çoğu aynı zamanda önceden yüklenen VAIO Update veya VAIO Care yazılımı ile sunulmuştur.  Güncellemelerin her zaman VAIO Update/VAIO Care üzerinden yapılmasını önermekteyiz.
  Not: VAIO Update/VAIO Care sadece önceden yüklenmiş İşletim Sistemlerinde yer almaktadır ve VAIO üzerine herhangi başka bir İşletim Sistemi kurulmuş ise desteklenmemektedir.  

  Önceden Yüklenen Sürücüler ve Yazılımlar

  Bu bölüm, VAIO üzerinde önceden yüklenmiş tüm sürücüler ve temel yazılımları içermektedir.  Bunlar bozuk sürücülerin yeniden yüklenmesi veya kendi İşletim Sistemini kurmak istediğinizde kullanılabilir.
  Bunların tüm VAIO modelleri için sunulmasına gayret etmekteyiz.  

  Lütfen orijinal sürücülerinizin genellikle C:\Windows\Drivers veya C:\Driversklasörleri içinde, sabit diskiniz üzerinde yer alabileceğini de not ediniz.  Eski modellerde bu sürücüleri kurtarma diskleri içinde bulabilirsiniz.

  Not 1:  bu sürücüler için destek vermek mümkün değildir.
  Not 2:  bu bölümde, üçüncü parti orijinal yükleyici uygulamalarının yayınlanmasına izin verilmektedir.  Yayınladığımız sürücüler ve yazılımlar VAIO'nuzun doğru olarak çalışması için yayınlanmaktadır ve orijinal ön yükleme ortamını yeniden yaratma amacını taşımamaktadır. 

  İşletim Sisteminin İndirgenmesi / Yükseltilmesi

  Sadece belirli modeller için İşletim Sisteminin indirgenmesi veya yükseltilmesine yönelik olarak sürücü ve talimatlar sunulmaktadır.    Hangi seçeneklerin var olduğunu bulmak için lütfen Karşıdan Yüklemeler kısmını ziyaret ederek hangi İşletim Sisteminin mevcut olduğunu kontrol edin.

  VAIO'nuz için mevcut tüm sürücüler karşıdan yüklemeler bölümünde yer almaktadır.  Eğer bir İşletim Sisteminden bahsedilmemiş ise bu modele ait İşletim Sistemine bulunmamaktadır.
  Önceden yüklenmiş Windows 8 modelleri için sistem indirgeme sürücüleri bulunmamaktadır.

  Linux

  Malesef Linux için destek ve sürücü sunamıyoruz.  Bu konuda VAIO Tartışma forumlarında diğer kullanıcılardan yardım alabilirsiniz.